אנשים באינטראקציה עם הצומח

אנשים ועולם הצומח

Human & Plants Interaction

במאה השנים האחרונות, בזמן שסופר טכנולוגיות החלו להתפתח במערב.  ריסוק האטום, המצאת הטלוויזיה, מחשבים רפואה מתקדמת ועוד. מידע החל לזרום אלינו מתרבויות אבוריג'יניות בכל רחבי העולם. אשר "המיסו" את תפיסת המציאות הפשוטה. את ערכי החברה הרגילים, בעזרת אינטראקציה או סימביוזה. - קשר עמוק עם צמחים מקומיים, צמחים שמתקשרים כימית דרך המוח.

ובאותו התחום של תקשורת צמחים כימית במוח. מערכת ההפעלה החברתית נמחקת. ומשהו עתיק יותר. אפילו ביחס לאנשים הללו. משהו עתיק יותר, יותר שורשי, יותר קשור לנפש החיה, מחליף אותה. מחליף את מערכת ההפעלה החברתית. משהו שלא קבוע על ידי היסטוריה או גאוגרפיה, אלא, משהו שנכתב בשפת הבשר עצמה.

נוירונים במוח והיקום - יש דמיון

אתה לא באמת "ערום", גם כשאתה מוריד את הבגדים. אתה עדיין לובש את ההנחות הדתיות, את הדעות הקדומות שלך, את הפחדים, את האשליות והשיגעונות שלך. אז במהות, אתה עירום בפני הבדיקה של הנפש שלך. ומנקודת המוצא הזאת, אתה עומד מחוץ למערכת ההפעלה החברתית.

מכאן אנחנו יכולים לשאול שאלות אמתיות. "מה זה אומר להיות בני אנוש?", "מה הנסיבות בהם אנחנו כבולים כאן?", ואיזה סוג של מבנים, אם בכלל, אנחנו יכולים להקים בכדי לשכך את הסבל ולהעצים את הפלא והתפארת שמתחבאים, ממתינים לנו, בתוך פלח זמן מאוד קצר. בין תעלת הלידה לשעמום הקבר, במילים אחרות אנו חייבים לחזור להנחות ראשוניות, אני חשבתי על זה הרבה, ובהתחלה הרעיון של "תרבות כמערכת הפעלה", היה נדמה לי כמטפורה בלבד.

זה נחמד להסתכל על העולם, בדרך הזו. כי היא מראה לך, שאתה לא קורבן של החברה בה גדלת. זה לא כמו צבע העיניים, גובה או מין. זה שברירי, אפשר לבנות את זה מחדש אם רק נבחר. ואז נשאלת השאלה "מאיפה מורידים מערכת הפעלה חדשה?" - הדרך המהירה לעשות את זה, היא ככל הנראה, בעזרת סוכן פרמקולוגי - "גפן האלים".

שאמאנים תמיד ידעו, למרות שהם אולי לא השתמשו באותה שפה שאני משתמש בה כרגע, שמאנים תמיד ידעו את הטריק הזה, איזה טריק? יש לו שני פנים - קודם, שהתרבות החברתית היא מערכת הפעלה, ותו לא. דבר שני - שאפשר לפרמט ולשדרג אותה בקלות למשהו חדש.

כך למעשה מה שקורה בין שאמנים לבין האנשים שפונים אליהם, לריפוי, הכוונה, יעוץ וכו'. השמאנים מריצים מערכת הפעלה יותר חדישה מהלקוח.

ויש להם ידע רב לגבי צמחים, בעלי חיים, ריפוי, פסיכולוגיה אנושית, לגבי גאוגרפיה מקומית, שהלקוח אינו מודע לאלה, הלקוח מריץ "מוסכמות חברתית לייט". אבל השמאן שילם בעד הגרסא המלאה והרשומה של התכנה, והוא מריץ מערכת הרבה יותר מלאה מאשר הלקוח, אני חושב שכולם צריכים לשאוף לשדרוג הזה, חשוב מאוד לפני השדרוג לעשות בדיקה ולראות שכל הברגים יושבים במקום, אחרת מישהו יצליח לפרוץ אליכם.

אז נשאלת השאלה, מה הבעיה המערכת ההפעלה הקיימת שלנו? "צרכנות יתר - קפיטליסטית 5.0" או איך שלא נקרא לזה. היא מיושנת נורא, היא מאוד לא תחרותית, היא מטונפת, היא מבזבזת את הסביבה שלנו, היא מבזבזת משאבי אנוש, היא לא יעילה, היא מתקדמת בעזרת סטראוטיפים, היא חיה בזכות קצת דגימה לא מספק, זה מה שמלכתחילה מייצר את הסטראוטיפים. קצב דגימה לא מספק, גורם לכולנו להראות דומים אחד לשני, למרות שפאר היצירה נעוץ בשוני שבינינו.

המערכת הנוכחית פשוט פגומה, למעשה יש בה ליקויים ובאגים, שיוצרים סתירות פנימיות, סתירות כמו זה שאנחנו הורסים את כדוה"א, בו בזמן שאנחנו תלויים בו, אנחנו מזהמים את האטמוספרה ובכך את האוויר שאנחנו נושמים. - זוהי תרבות עם באג במערכת ההפעלה, באג שגורם לה לייצר התנהגות בלתי יציבה, דיספונקציונלית, משוגעת ולקויה. הגיע הזמן לקרוא לתמיכה טכנית, ומי הם הטכנאים? השאמנים הם הטכנאים.

מקורות: תרגום לעברית Terence Mckenna - Culture is your operating system , ספרים: Food of the Gods

האתר איננו מעודד / ממליץ על כל שימוש בחומרים אסור על פי חוק, המידע המופיע באתר הנו בגדר מידע בלבד, המופיע ברחבי האינטרנט, ומוצג לציבור הרחב באופן חופשי.  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

נגישות