מדובר בהצעת החוק הלאומית הרצינית הראשונה והמקיפה שעברה את ועדת הקונגרס.

ועדת שופטי בית המשפט האמריקני אישרה אתמול (רביעי) הצעת חוק לרפורמה בקנאביס בהצבעה ברוב של 24-10. זהו רגע של אבן דרך שמקרב את ענף המריחואנה המגלגל מיליארד דולר צעד קרוב יותר ללגליזציה הפדרלית.

אם יאומץ החוק, הוא עשוי לפתוח הזדמנויות עסקיות ענקיות למריחואנה חוקית בפריסה ארצית, בדומה ללגליזציה הפדרלית של המפ. אך הצעד לא צפוי להגיע להצבעה המלאה בסנאט לפני 2020, לכל המוקדם.

גם אם הצעד יעבור את ההצבעה הראשונית, הסנאט שבשליטת הרפובליקנים נתפס כרגע כמחסום אימתני וחסר סבירות לעבור לפני בחירות 2020. הצעת החוק מנוהלת בסנאט על ידי הדמוקרטית מקליפורניה קמלה האריס.

כמה מחברי הוועדה הרפובליקאים טענו כי יהיה זה הגיוני יותר כי הוועדה תקדם את חוק ה- STATES, שלדבריהם יש תמיכה דו-מפלגתית יותר בסנאט. חוק המדינות (חיזוק התיקון העשירי) יגן באופן מלא על תוכניות המריחואנה הממלכתית-חוקית מפני התערבות פדרלית.

אולם הוועדה דחתה את מאמצי המחוקקים הרפובליקנים לשלב את חוק המדינות. תוך כדי לגליזציה פדרלית של מריחואנה על ידי הסרתה מרשימת החומרים האסורים, חוק ה- MORE יאפשר למדינות להמשיך לבחור כיצד להסדיר את ענף המריחואנה המסחרי.

ניל לוין, מנכ\”ל התאחדות הסחר בקנאביס, הצהיר כי \”הצבעת הוועדה היא צעד היסטורי לרפורמה במדיניות הקנאביס ברמה הפדרלית.\”

מקורות:

https://www.forbes.com/sites/sarabrittanysomerset/2019/11/18/us-lawmakers-to-vote-on-more-act-to-end-federal-cannabis-prohibition/#64d7b9e2423c

https://www.buzzfeednews.com/article/dominicholden/cannibas-legalization-bill-passed-congress-committee-more