גינקו בילובה: איך הוא משפר את מצב הרוח

אחד היתרונות הבולטים של גינקו בילובה הוא שיפור מצב הרוח ועליה ברמות האנרגיה. אך כיצד הצמח באמת משפיע על המוח?

גינקו בילובה – שיפור מצב הרוח

הצמח גינקו בילובה מכיל תרכובת בשם kaempferol, שהוא נחשב ל- MAOI (monoamine oxidase inhibitor). MAO (מונואמין אוקסידאז) שזה למעשה אנזים המפרק את הנוירוטרנסמיטורים במוח אשר גורמים להרגשה טובה, כגון סרוטונין ודופאמין. ה- MAOIs מונעים את ההתפרקות הזו – אותו מנגנון שבו רבים מנוגדי הדיכאון עובדים. תמצית גינקו בילובה עשויה להגביר את פעילות הדופמין בכך שהיא מאפשרת לדופמין להישאר במוח זמן רב יותר.

המוח שלך משתמש בשליחים כימיים כגון דופמין כדי לתקשר בין אזורי המוח כדי לווסת את הפונקציות הגופניות והנפשיות שלך. לדברי הפסיכולוג יוסף קארבר, במאמר מתוך enotalone.com, הדופמין משחק תפקיד חשוב במיוחד בתנועות מוטוריות ותהליכים נפשיים כגון תשומת לב ומוטיבציה. רמות נמוכות של דופמין משחקות תפקיד בהפרעות כגון ADHD ופרקינסון.

צמצום כאבי ראש

הגינקו נחשב ל- Vasodilator (מרחיב כלי דם) טבעי, מדלל דם, נוגד קרישה, כל מה שיכול לעזור בהקלה על כאבי ראש. מחקר אחד שפורסם ב Neurological Sciences בדק 50 נשים שסבלו ממיגרנות שקיבלו תוספי גינקו במשך תקופה של ארבעה חודשים. המספר הכולל של התקפי מיגרנה הופחת באופן משמעותי. 

אזהרות

אינטראקציות עם תרופות אחרות וסיכונים אחרים: ibuprofen בשילוב עם גינקו יכול להגדיל את הסיכון לדימום פנימי. חולים עם הפרעות במחזור הדם או אנשים על נוגדי קרישה, כגון אספירין, נמצאים בסיכון לחוות תופעות לא רצויות לאחר לקיחת גינקו.

אלו הנוטלים מעכבי ספיגה מחדש של סרוטונין סלקטיביים (SSRI) כתרופות נוגדות דיכאון, אינם צריכים לקחת גינקו. שילוב של שני עשוי גם להגדיל את הסיכון של מצב פוטנציאלי קטלני המכונה תסמונת סרוטונין.

גינקו בילובה מחוזק Extra: תמצית (120 מ”ג, 120 כמוסות)

מקורות: Healthfully

 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

נגישות