המדענים האלה רוצים לשמוע ממך, אם פגשת ישויות ממימד אחר בעזרת טכנולוגיה צמחית

יש אנשים שאומרים שהם פוגשים חייזרים, שדים ואפילו אלפים. זוהי חוויה נפוצה במיוחד ואוניברסיטת ג’ונס הופקינס רוצה לדעת יותר.

DMT הוא האנתאוגן החזק ביותר הידוע לאדם. החוויה שהוא גורם שונה באופן משמעותי מאשר מרכיבים פסיכו-אקטיביים אחרים. משתמשים מתארים את היותם מועברים למרחב מרוחק, שבו הם פוגשים ישויות אוטונומיות לכאורה. לעתים קרובות אותן ישויות מופיעות כאנשים שונים. כיום, חוקרים מנסים לקטלג חוויות אלה כדי להבין בדיוק מה, או מי, הם הישויות האלה.

DMT הוא תרכובת אנדוגנית אשר נמצאת בשפע בצמחים, בעלי חיים, ובני אדם. מאז שהוא היה מסונתז בשנת 1956 על ידי כימאי הונגרי, סטיבן Szara, הוא הביך משתמשים וחוקרים כאחד.

לאחרונה, ד”ר רולנד גריפיתס, הפסיכיאטר ההתנהגותי באוניברסיטת ג’ונס הופקינס, פרסם שאלון, המבקש מכל מי שצרך DMT ופגש יצורים או גופים אוטונומיים (יצורים שנראים כאילו פועלים עצמאית) כדי לספק פרטים על חוויתם. מחקרים אלה מקווים לחשוף קווי דמיון בין החוויות של המשתתפים השונים, בכדי לראות אם התחום הזה עשוי, למעשה, להתקיים מחוץ לתודעה האנושית, ולא להוות תוצר שלה עצמה.

תיאור הישויות

חוקרי היסטוריה, שמאניזם, תרבויות עתיקות ואנתאוגנים ביניהם טרנס מק’קנה, גרהם הנקוק ודניאל פינצ’בק סיפקו כמה תובנות מעניינות לחוויות שלהם. בסך הכל וריאציות דומות; להלן כמה מהסיפורים שלהם.

טרנס מק’קנה, הפסיכואנאוט הבולט מביניהם שהקדיש את חייו לחקר תחומי הפסיכדליה. במהלך אותו נאום, הוא צייר תמונה במוחו של הקהל, שהפך לתיאור משותף של  אותן ישויות ספציפיות שטוענים רבים כי פגשו במהלך חוויה אנתאוגנית. למרות שהוא הודה שמילים אינן מספיקות לתאר את מה שבאמת היה, הוא התייחס אליהם כאל “אלפים מכניים”.

הרעש שהולך וגובר

מק’קנה מתאר את הרעש שהולך וגובר, הדומה לקול צלופן שנקרע או להבה שפורצת, ואז פורצים דרך קרום ומגיעים למציאות המוזרה הזאת – מקום זר לחלוטין מהמציאות שאנו מכירים.

הוא מכנה את המקום הזה כמיקום ארכיטיפי. לא כולם ידעו למה הוא מתכוון. אנשים רבים מוצאים את עצמם במקום הזה, הנמצא בדרך כלל תת-קרקעית, המאופיין בתכונותיו הגאוניות, הגיאודזיות והפרקטליות. הוא מתאר שנמצאים שם, מי שמכונה “אלפים מכניים”, שמריעים “הידד”, והם מוקסמים בבירור, לנוכחותך. 

ליצור מציאות פיזית דרך שירה

עוד הוא אומר, שהם אומרים לו שהם שמחים שהוא עשה את זה. וכי הוא לא מבקר לעתים קרובות מספיק. הוא מתאר את האלפים, לא כמו שאנחנו מדמיינים אותם כמו שדונים, אלא כמו כדורי-סלילה צווחניים, עשויים ממעין חצי עשן חצי אור וצורתם איננה מוגדרת.

אלה ישויות ה- DMT שביקשו “לשמור על ריכוז ולא להיות המום מדי על ידי מה שהוא רואה”, במקום זה, הם מעודדים אותו ליצור מציאות פיזית דרך שירה, כמו שהם עושים.

מק’קנה גם תיאר את חוויותיו עם ה- DMT כמשהו זר לחלוטין, כמו שרק אפשר לדמיין. ואם חייזרים קיימים הם עלולים להסתתר בחוויות אלה. למרות שרבים מוצאים את החוויה כמוזרה מדי כדי להסביר אותה, מק’קנה מצא לה משמעות עמוקה. הוא האמין שזו יכולה להיות הצצה למציאות שלאחר המוות.

אדם אחר – אותה חוויה

גרהם הנקוק, בין היתר, חולק גם הוא את אותו הרעיון. למרות שהוא הגיע מהצד ה”מדעי”, אחרי שחקר היסטוריה של עמים עתיקים וארכיאולוגיה, הגיע גרהם לנושא השמאניזם ושם נעצר, כיום הוא מרצה על צמחים אנתאוגניים, תרבויות עתיקות, מצבי תודעה שונים וכו’ ומרבה לבקר בטקסי איוואסקה בברזיל ופרו, מדינות אשר מגינות על צמחים אלה בחוק ומגדירות אותם כ”אוצר לאומי”.

מקורות: Vice

אין בנאמר לעיל להוות עידוד או רמיזה לשימוש בחומרים האסורים על פי חוק. המידע הנ”ל מבוסס על חדשות מרחבי העולם.

 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

נגישות