myHerb

המציאות ה”מחרידה” שמעבר לאשליה התרבותית

המציאות ה”מחרידה” שמעבר לאשליה התרבותית

המציאות ה”מחרידה” שמעבר לאשליה התרבותית

תרבויות שבדרך כלל ניתקו את האשליה התרבותית ובדקו את המציאות המחרידה שמעבר לה, לא צעדו לעבר דתות של אבסולוטיזם או אבסולוטיזם מדעי, או כל השאר. תרבות = גבולות “אל תלך לשם, אנחנו כבר חשבנו בשבילך”.

ובכן, למה זה? זה בגלל שתרבויות הן מציאות וירטואלית עשוית שפה, ואם יש דבר אחד שפסיכדליים גורמים לו – לא משנה אם אתה שונא אותם או אוהב אותם, גם אם לא אכפת לך מהם – מה שהם עושים זה להמיס גבולות – הגבולות בינך לבין הרצפה, בינך לבין ידידך, בינך לבינך בשבוע שעבר, אתה ואתה בשבוע הבא – ממוססים גבולות. זה מה שהם עושים. תרבויות הן גבולות – הגדרת כללים – זה מה שהם עושים! הם מלמדים אותך: “אנחנו עושים את זה ככה. אל תלך לשם – לא בראשך ולא בלבך. השמע להוראות. השמע להוראות”.

איך נוכל להתגבר על המגבלות של מערכות ההפעלה שלנו? ובכן, בעצם, מה שאני עושה עם המחשב שלי כאשר הוא לא פועל כמו שצריך, אני נותן לו סטירה, או חבטה קטנה בראש; וזה בדיוק מה שהפסיכדליים עושים – הם אומרים לכם, “אתם יודעים פרימטים יקרים שלי. שימו לב, אתם רואים איך הכל משתלב יחדיו? “.

מתקרבים לאמת?!

כל תרבות בהיסטוריה, בכל מקום אשר יהיה, פעלה מתוך הנחה כי היא צודקת ב- 95% וכי 5% הנותרים יגיעו בעוד חמש שנים. כולן שגו! הכול טעות. ואנחנו מביטים לאחור בתמימותם בתחושה קלושה של העליונות שלנו. אבל כולנו טועים! גם התרבות שלנו. זאת אומרת, אם זו תרבות המתקרבת לאמת, מי צריך את האמת הזו?!

טוב, אז, רק כדי לספק את עצמי, שאלתי את עצמי שאלה: למה זה אמור להיות ככה? למה הפסיכדליים – אשר, כמובן, \”מפריעים\” למוח – ובעלי כוח מחריד ומפחיד לתרבות. מה כל זה אומר? ובכן, המנגנון החושי שלך, מחובר לשפה המקומית שלך. שפה, היא מכשיר טוב לזיהוי איום. וזה באמת מה שהתפתח בגוף החיה שלנו – מה שנהיינו. אם לא היינו לומדים להיות מכשיר מצוין לאיתור איומים (לשרוד בטבע) לא היינו חיים כאן היום.

כך התודעה הרגילה התפתחה באופן יוצא דופן למרחב תלת ממדי ולזמן, זה המקום שבו הסונאר שלך נמצא  – ואם הוא משובש באופן קיצוני, המוח שלך כבר נמצא במקום אחר; או שאתה חווה מישהו אחר. הרי חשוב לנו מאוד לשמור על הגוף הפיזי שלנו. אז המוח, בהשפעת תרבות, ערכים תרבותיים, מתפתח כמו מכשיר לזיהוי איומים.

פרנויה בסוף הדרך

אבל שימו לב, אם הולכים עם התרבות עד הסוף, זה נגמר בפרנויה. אז, במובן מסוים, כל ערכי התרבות בסופן מייצרות אישיות פרנואידית: פחד; ערנות; אף פעם לא נח, לא ישן; תמיד מחפש את הגרוע ביותר בכל מצב. אבל – המוח הוא כמו מים: הוא מקבל צורה של כלי שיט – תמיד.

פיזור האיום התלת-ממדי

אז כאשר אנו מדברים על צמחים פסיכדליים – שמאנים, ואנשים אינטלקטואליים, אנשים כנים המעוניינים לחוות חוויות יוצאות דופן – מה שהפסיכדליים עושים הוא פיזור האיום התלת-ממדי, איתור פסיכולוגיה ומערכות תרבותיות, וזה כאילו המוח מגלה שיש לו גאומטריה קונפורציונלית שנייה – וגאומטריה קונפורציונלית שנייה זו היא בעלת סדר ממדי גבוה יותר מהתודעה הרגילה; לא כמטאפורה, אלא, סדר ממדי גבוה יותר, במובן המתמטי. המוח הפסיכדלי הוא מוח במצב ממדי גבוה יותר – הוא אינו מתאים לתלת-ממד מרחב / זמן, אשר מלא בטורפים ובעלי חיים גדולים! אבל הוא כן מתאים לחלק הפנימי של המערה, על קצה ההר… במילים אחרות, המקום שבו האיום בוטל והפילוסופיה היא סדר היום.

מימד גבוהה יותר של תודעה

מימד גבוה יותר הוא מקום שמתגבר על זמן לינארי; ואז, השבוע שעבר, השבוע הבא, זמינים בקלות כמו ההווה. החלק הקדמי של היד שלי נראה בדיוק כמו החלק האחורי של היד שלי, בלי להזיז אותה, זה קורה כשאני
נמצא במרחב ממדי גבוה יותר. אז במובן מסוים, הממדים הגבוהים יותר הם המקומות, שמהם מגיע הידע או כל המידע בעולם.

ויתור: אין האתר מעודד שימוש בחומרים האסורים על פי חוק במדינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמה לניוזלטר:

 לקבלת עדכונים בלעדיים.

myHerb at MIROVERSE
Join myHerb community at Slack
myHerb community at Slack
monday.com partner with myHerb
Ad
AD
Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.