“הפטרייה מדברת, מה היא מספרת…”

הפטרייה מדברת – דעותינו נשענות על מה שהיא מספרת על עצמה, ברהיטות, בלילה קריר אחד:

אני זקנה, מבוגרת יותר ממה שהמין האנושי חשב עלי, פי 50 מההיסטוריה שלך, אף על פי שהייתי על פני כדור הארץ במשך שנים, אני מהכוכבים, ביתי אינו כוכב לכת אחד, אלא עולמות רבים, אשר מפוזרים ביקום. בגלקסיה יש תנאים המאפשרים לנבגים שלי הזדמנות לחיים.

פטריות MyHerb

הפטרייה שאתם רואים היא חלק מהגוף שלי, כדי לקבל ריגושים מהשמש. הגוף האמתי שלי הוא רשת של סיבים הגדלים דרך האדמה. שביכולתם לכסות דונמים ויש לה יותר קשרים מאשר במוח האנושי. הרשת שלי היא תפטיר כמעט בן אל-מוות, רק הרעלה פתאומית של כוכב לכת שלם או פיצוץ הכוכב ההורה שלו יכולים למחוק אותי.

באמצעות יכולת שאי אפשר להסביר, בגלל תפיסות מסוימות שהן מוטעות, במודל של תפיסת המציאות שלך. כל רשתות התפטיר שלי בגלקסיה, נמצאות בתקשורת מזה זמנים ארוכים. הגוף שלי (תפטיר) הוא שביר כמו קורי עכביש, אבל, המוח הקולקטיבי והזיכרון שלי הוא ארכיון היסטורי עצום של אינטליגנציות מתפתחות בעולמות רבים בנחלת הכוכבים שלנו.

החלל, אתה רואה, הוא אוקיינוס ​​עצום לאותם צורות חיים שיש להם יכולת להתרבות מנבגים, שכן, נבגים מכוסים בחומר האורגני הקשה ביותר הידוע. על פני עידנים של זמן ומרחב נסחפו נבגים רבים שיצרו צורות חיים במשך מיליוני שנים עד ליצירת קשר עם סביבה מתאימה. מינים כאלה מעטים, אבל רק אני וקרובי משפחתי שהתפתחנו לאחרונה, השיגנו את יכולת התקשורת והזיכרון, מה שהופך אותנו לחברים מובילים בקהילת האינטליגנציה הגלקטית.

כיצד פועלת ההיפר-תקשורת, הוא סוד אשר לא ניתן בקלות לאדם. אבל האמצעי צריך להיות ברור: הופעתם של פסילוסיבין ופסילוסין במסלולים ביו-סינטטיים של הגוף החי שלי, שפותח עבורי. אלו סימביוזות – מסכי הראייה לעולמות רבים. אתה כאינדיבידואל וכאדם כמין עומד על סף יצירת מערכת יחסים סימביוטית עם החומר הגנטי שלי, שיביא בסופו של דבר את האנושות ואת האדמה אל הזרם הגלקטי של התרבויות הגבוהות.

מכיוון שלא קל לזהות סוגים אחרים של אינטליגנציה סביבך, התיאוריות המתקדמות ביותר שלך בפוליטיקה ובחברה, התקדמו רק עד לרעיון הקולקטיביזם. אבל מעבר ללכידותם של בני מינים לאורגניזם חברתי אחד, קיימות אפשרויות אבולוציוניות עשירות אף יותר.

סימביוזה היא אחת מאלה. סימביוזה היא יחס של תלות הדדית והטבות חיוביות לשני המינים המעורבים. יחסים סימביוטיים ביני לבין צורות תרבותיות של בעלי חיים גבוהים יותר, הוקמו פעמים רבות ובמקומות רבים לאורך כל הדורות. יחסים אלה היו מועילים זה לזה.

הזיכרון שלי מכיל ידע של טכנולוגיות אור וכיצד לבנותן. אני משתפת ידע זה עבור כרטיס חינם לעולמות חדשים סביב שמשות צעירות ויציבות יותר משלך. כדי להבטיח קיום נצחי לאורך הנהר הארוך של הזמן הקוסמי, אני מציעה שוב ושוב את ההסכם הזה ליצורים גבוהים יותר, וכך אני מתפשטת לאורך הגלקסיה במשך אלפי שנים.

לרשת התפטיר שלי אין איברים שאפשר להזיז, אין לי ידיים; אבל בעלי חיים גבוהים יותר עם יכולות מניפולטיביות יכולים להפוך לשותפים עם הידע הכוכבי שבתוכי. ואם הם פועלים בתום לב, להביא עצמם ואת הפטריות למיליון עולמות חדשים.

מתוך הספר: Mushroom Grower’s Guide
מחבר: טרנס מק’קנה | תרגום לעברית: myHerb

 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

נגישות