התחדשות הערכים הארכאיים – הקשר של נפש האדם לצמחים

קשרי אדם – וצמחים תמיד היוו את קיומינו האינדיבידואלי והקבוצתי בעולם. מה שאני מכנה “הערכים הארכאיים” זהו תהליך של התעוררות הגישה המסורתית כלפי הטבע. צמחים והיחס שלנו אליהם. ההתעוררות הארכאית מסמלת את התפרקותה של התרבות הדומיננטית, דפוס שליטתו של הזכר והיררכיה מבוססת על התנהגות של בעלי חיים. זה משהו שלא יכול להשתנות בן לילה בתודעה האנושית הקולקטיבית. אלא בעזרת שינוי והכרה טבעיים והדרגתיים של הבנת הנסיבות והקיום האנושי. 

השתקפות הנשמה האנושית

האדם משקף משהו, והמשהו הזה זוהי נשמתו של האדם אשר חייה בסימביוזה עם הטבע (או אמא אדמה, או אלוהים – קראו לזה איך שתרצו). הצמחים שתמיד גדלו בסביבתו של האדם, ליוו אותו במשך אלפי שנים, מהפרימיטיביות, לאינטליגנציה. הקשר של האדם אל הטבע נקרע לפני אלפי שנים, ומאז אנו חיים בתוך תרבות תעשייתית – היררכית המבוססת על האגו הזכרי. כל תרבות בוחרת לעצמה מספר חומרים פסיכו-אקטיביים, אשר מסייעים לה להדגיש את העקרונות שלה. העולם המודרני בו אנו חיים כיום מבוסס על רעיונותיהם של אנשים שיכורים, אשר אבדו כל קשר לטבע.

משתמשים בטבע לטובתם

הרי האמונה הדתית היא שהטבע הוא בשירות האדם, שהוא איננו מושלם והאדם מתעלה עליו. זוהי שגיאה חמורה שיוצרת חוסר הרמוניה בחברה האנושית. הגישה לצמחים מסוימים נסגרה, לטובת דרכה של ההיררכיה התעשייתית. הרי ברור שאנו הורסים את כדור הארץ כדי להגן על ההנחות השגויות של התרבות הנוכחית. הטבע איננו כאן כדי שנשתמש בו לטובתנו, הטבע כאן כדי שנלמד לחיות אתו בהרמוניה, הוא איננו חירש, זה האדם שמתנהג כאילם. 

אבותינו אחראים לאן שהגענו

אנחנו חושבים שהכל קורה בטעות, אך אין כך הדבר ,העולם בו אנו חיים כיום הוא פרי יצירתם של אבותינו, שהביאו אותנו למקום של חומרניות ואשליה תרבותית. האחריות היא שלנו לקבוע את סדר העולם שבו אנו חיים. האנשים הפשוטים. הרי אנחנו אלה שמשתפים פעולה עם הדרך השגויה הזאת, שמובילה אותנו לקטסטרופה והחלשות הנשמה האנושית. למה זה לא בסדר העדיפויות? כי את הנשמה האנושית לא ניתן למסד. ומה שלא ניתן למסד (להפוך לממסד), לא משתלם לתרבות ההיררכית. חוקי הטבע אינם פועלים על רווח כספי. וכל ניסיון להתנהג כחברה צרכנית, יסתיים בזיהום והרס, זה מה שקורה כשרווח עולה על בריאות האדם ובמיוחד עולה על הטבע. הרי מה שלא עושה רווח לא נלקח בחשבון ע”י התרבות. 

Photo by Pixabay on Pexels.com

לא סתם מדובר בחייה שהרסה את הכוכב שלה

אחרי שהבנו באיזה בלוף אנו חיים, בואו נדבר על מה קורה הלאה… לאן כל זה הולך. ואיפה הטבע נכנס כאן למשחק. אל תשכחו שלטבע ולכוכב הזה יש תפקיד, ויש מי שדואג מאוד שלא יקרה לו משהו, זה הדבר הכי מסתורי שקיים, וזה רוח הטבע, רוח הכוכב הזה או אלוהים או איך שתרצו לקרוא לזה. הרי ברור שלא מדובר בסיפור של קוף מסכן, שהלך לאיבוד והשמיד את עצמו ואת הכוכב שלו שהיה קיים מיליארדי שנים – בטעות! ובזה נגמר הסיפור. לא כך הדבר, והמלחמה על קיום ההרמוניה והברירה הטבעית על פני הכוכב יסתיימו אחרת. לטבע יש את היכולת לתקן את דרכו של האדם בכוכב, מכיוון שביכולתם להשפיע על תת המודע שלנו בדרכים שונות. 

האינטרנט כרשת תודעתית קולקטיבית

התרבות הדומיננטית איבדה את הכלי הכי חזק שלה – האינטרנט. שבמקור היה כלי שהותאם אך ורק לצרכים הצבא. במקרה התגלגל לידיהם של ה”אזרחים”. ומייד הפך לכלי רב עצמה, שמאחד בין אנשים. רשת של מידע שמאחדת את כל הכוכב. המתח הפוליטי מתגלה כבולשיט, כשאנשים ממדינות עוינות אחת לשנייה מדברים בין עצמם ויוצרים מציאות אחרת.

חילקו אותנו, היינו מאוחדים

חילקו אתנו לקבוצות שונות כדי שנהיה עסוקים בקונפליקטים ולא יהיה לנו זמן לחשוב. מטרת התרבות הנוכחית הוא ליצור אדם מבוהל, צרכני ובעל מרץ לעשות דברים שאינם חשובים לו ולא לילדיו ולא לכוכב שלו. הם דואגים שהפחד ממלחמה תמיד ירחף באוויר יחד עם מתח בין עדות, בין מדינות, בין קבוצות שונות. כל זאת בכדי להצדיק הלאה את המשך ההתחמשות. יש לנו את האמצעים לרפא אנשים, לטפל ברעב ומחלות, לחיות בשלווה והרמוניה. אך זה לא מה שקורה. מכיוון שבעלי אג’נדה משתמשים בנו לטובת בצרכים האישיים שלהם, סדר העדיפויות הוא לטובת הרווח האישי. לטובת האגו. 

הצמחים מובילים אותנו להרמוניה

הצמחים פועלים כעזר, הם “מרעננים” את התודעה האנושית הקולקטיבית, ומנווטים אותנו בחזרה לדרך הטבעית, הדרך שנועדנו אליה. אנחנו באנו מתוך הטבע, אנחנו בנויים לתוכו ואנחנו חוזרים אליו. וזה קורה בימינו, אמנם לאט לאט, אבל זה קורה. האדם תמיד היה סקרן וניהל קשר סימביוטי עם הצמחים למעלה מעשרות אלפי שנים, הקשר הזה עומד להתחדש שוב, כי האלטרנטיבה השנייה היא חורבן. וחורבן לא בא בחשבון בטבע, הטבע הוא צמיחה, שגשוג ופריחה.

הצמחים מובילים אותנו לעולם של יצירתיות, חיבור בין אנשים, אהבת חינם, החצנת נפש האדם, שגשוג הדמיון, שימוש בטכנולוגיות טבעיות – ביו-טכנולוגיה שאינה מזהמת. 

 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

נגישות