טרנס מק’קנה מפציץ לנו את המוח עם מחשבות וציטוטים מפתיעים על פסיכדליה, חירות ורוחניות

טרנס מק’קנה המנוח, היה בוטניק, פילוסוף, סופר, נואם ו”פסיכונאוט” (חוקר תודעה באמצעות צמחים ופטריות טבעיות). הנה כמה מרעיונותיו המרתקים: מחשבות על מרכיבים פסיכדליים, ובמיוחד על פסילוסיבין (המרכיב הפעיל בפטריות הקסם). הציטוטים נלקחו מתוך ספרים שונים, מאמרים והרצאות.

“חלק ממה שפסיכדליים עושים זה לפרמט ערכים תרבותיים. זה מה שהופך את זה לתפוח אדמה פוליטי שכזה. משום שכל תרבות היא סוג של משחק, הממתק המסוכן ביותר שאתה יכול לחלק הוא כזה, שגורם לאנשים להתחיל לחקור את כללי המשחק.”

“אם המילים “חיים, חירות, ורדיפה אחר אושר” אינן כוללות את הזכות להתנסות בתודעה שלנו, אזי מגילת העצמאות אינה שווה את הקנבוס שנכתבה עליו”.

“ללכת לקבר בלי לעבור חוויה פסיכדלית זה כמו ללכת לקבר בלי לעשות סקס”.

“אתה חוקר, ואתה מייצג את המין שלנו, והטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להביא רעיון חדש לעולם, כי העולם שלנו הוא בסכנת היעדר רעיונות טובים. העולם שלנו נמצא במשבר בגלל העדר מודעות”.

“פסיכדלים הם בלתי חוקיים לא בגלל שהממשלה אוהבת אותך או מודאגת שאתה יכול לקפוץ מתוך חלון הקומה השלישית. פסיכדלים הם בלתי חוקיים משום שהם מפרקים מבנים של דיעה ומכניסים מודלים תרבותיים של התנהגות ועיבוד מידע. הם פותחים אותך לאפשרות שכל מה שאתה יודע הוא שגוי”.

Photo by rawpixel.com on Pexels.com

“כשאתה משיל את מערכת ההפעלה התרבותית, אתה בעצם עומד עירום לפני בדיקת הנפש שלך … וזה קורא מתוך עמדה שהיא מחוץ למערכת ההפעלה התרבותית, כי אז אפשר  להתחיל לשאול שאלות אמתיות לגבי מה זה אומר להיות אנושיי”.

“היינו בירח, יש לנו תרשים של מעמקי האוקיינוס וניפצנו את לב  האטום, אבל יש לנו פחד להסתכל פנימה לתוך עצמנו.”

“התרבות שלנו, שמרעילה את עצמה על ידי תוצרי הלוואי הרעילים של הטכנולוגיה והאידאולוגיה האגוצנטרית, הגישה האומללה של התרבות, ששינוי התודעה על ידי שימוש בצמחים או בחומרים הוא איכשהו מוטעה ובלתי-סוציאלי. אני אטען כי דיכוי השאמניזם, בהסתמכותו ובהתעקשותו על התמוטטותו האקסטטית של האגו, גזל מאיתנו את משמעות החיים והפך אותנו לאויבי הפלנטה, לאויבים של עצמנו ונכדינו. אנחנו הורגים את הכוכב כדי לשמור על שלמותן של ההנחות הלא נכונות של סגנון התרבות הדומיננטי של האגו “.

“אנחנו יכולים להתחיל לבנות מחדש את הרעיון, על ידי הכרזה לגיטימית של מה שהכחשנו במשך זמן כה רב. להכריז שהטבע הוא לגיטימי. הרעיון של צמחים לא חוקיים הוא מגונה ומגוחך מלכתחילה. “

“האקסטזה השמאנית היא מעשה של כניעה לאותנטיות ולמסתורי ההוויה. מכיוון שמפות המציאות שלנו נקבעות על פי הנסיבות הנוכחיות שלנו, אנו נוטים לאבד את המודעות לדפוסים גדולים יותר של זמן ומרחב. רק אם נשיג גישה אל האחר הטרנסצנדנטי, נוכל לראות את דפוסי הזמן והמרחב ואת תפקידנו בהם “.

Sun Pedro

ויתור: אין האתר מעודד שימוש בחומרים אסורים עפ”י חוק. המידע לעיל מבוסס על דעות ומחשבות של אישיות מוכרת, מידע זה נגיש ומופץ בשפה האנגלית ברחבי הרשת.

 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Shares

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

נגישות