יש משימה לעבור, עם זאת, זה לא משהו פשוט כמו לעקוב אחר קבוצת כללים, של מישהו אחר

אנחנו עוברים דרך נתיב צר מאוד של מוסכמות תרבותיות. אז הדבר החשוב, הוא לנסות לאתר את הנקודה העיוורת בתרבות – המקום שבו התרבות לא מחפשת, כי היא לא מעיזה – כי אם זה היה תביט שם, הערכים הקודמים שלה יתמוססו  – טרנס מק’קנה

יש לנו חובה רוחנית, יש משימה לעבור. עם זאת, זה לא משהו פשוט כמו לעקוב אחר קבוצה של כללים של מישהו אחר. המפעל הנואטי הוא בסיס ראשוני לקיום. לא כל אחד צריך לקרוא טקסטים אלכימיים או ללמוד מוליכות ביומולקולרית, כדי לעשות את המעבר. רוב האנשים עושים את זה בתמימות. על ידי חשיבה ברורה של ההווה, אבל, אנחנו כאינטלקטואלים לכודים בעולם של מידע רב מדי. התמימות שלנו נעלמה. אנחנו לא יכולים לצפות לחצות את הגשר דרך מעשה חרטה טוב; זה לא יספיק.

Photo by Kilian M on Pexels.com

מתוך: “הבנת הדמיון באור הטבע” – החברה לחקר הפילוסופיה, לוס אנג’לס (17 באוקטובר 1987)

מה שאנחנו מכנים “דמיון” הוא למעשה הספרייה האוניברסלית של מה שאמיתי. אתה לא יכול לדמיין את זה אם זה לא היה איפשהו איכשהו, מתישהו. הרבה אנשים חושבים שאני גורו ואני לא, אני בסך הכל עד ראייה. הייתי רק עד. אם ניתן לספר את האמת כך שיבינו אותה, אז יאמינו לזה.

Simon Haiduk

האמת היא עניין מפחיד הרבה יותר ממה שחושבים, האמת האמיתית, שלא מעיזה לדבר בעד עצמה, היא שאף אחד אינו בשליטה, אין איש … אף אחד אינו בשליטה. החומר הזה נשלט בידי משוואות של דינמיקה וכאוס. עכשיו, אולי ישויות המבקשות שליטה – הבנק העולמי, המפלגה הקומוניסטית, העשירים, מישהו או אחרים – אבל לחפש שליטה זה לקחת על עצמך השלכות עצומות. … מכיוון שהתהליך הזה שמתרחש ייקח את פריק השליטה ויעיף אותו אל הקיר בסיבוב הקרוב. זה כמו לנסות לשלוט בחלום, אתם מבינים. הגורל הגלובלי של המין מתפתח איכשהו עם ההיגיון של חלום.

“התעוררות חלומית בסופי הזמן” (13 בדצמבר 1998)

 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Shares

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

נגישות