לניקוי הגוף מרעלים, הכירו את Silymarin

גדילן מצוי Silymarin – Milk Thistle

הגדילן המצוי, הקרוי גם "Milk Thistle" ו- "Silymarin". חלקיו השונים של הצמח משמשים באופן מסורתי כטיפול טבעי, למגוון של הפרעות בריאותיות. הגדילן מכיל חומרים נוגדי חמצון רבי עצמה, וידוע בעיקר בזכות השפעתו החיובית על בריאות הכבד.

הגדילן המצוי (Silybum marianum או Milk thistle)

1. מטפל בכבד

חוקרים סבורים כי גדילן מצוי עשוי לסייע בטיפול במחלות כבד. מחקר משנת -2016 מצא כי Silymarin, לנוגד החמצון, המופק מחלב הגדילן, יש פוטנציאל בטיפול במחלות כבד ומניעת נזק לכבד. בגלל פעילות נוגדי חמצון מועילה, שמשפרת את היכולת להפחית דלקת.

2. מקדם ירידה במשקל

מחקר מוקדם מראה כי גדילן מצוי יכול לעזור לשמור על משקל בריא. עכברים אשר שהוזנו בדיאטה עתירת שומן כדי לגרום להשמנת יתר איבדו משקל לאחר נטילת Silymarin שהופק מחלב גדילן.

3. צמצום הסימפטומים של אסתמה אלרגית

יכולתו של תמצית גדילן החלב לעכב דלקת עשויה גם היא לסייע בטיפול באסתמה אלרגית. המחקר משנת 2012 הראה כי מרכיב נוסף מועיל בגדילן המצוי המכונה: Silibinin, היתה השפעה מגנה מפני דלקת בדרכי הנשימה. סילבינין הוא פלבנואיד, סוג של חומר מזין המצוי בצמחים. Silibinin גם מפחית חומרים מזיקים הנוצרים בהפרשות של הריאות.

4. עוזר לסוכרת

עמידות לאינסולין עלולה לגרום לסוכרת מסוג 2 . 2016 מחקר על עכברים הראו כי לרכיב silymarin, הנמצא בגדילן הייתה השפעה חיובית על רמות אינסולין. בגלל תכונות אנטי דלקתיות.

5. מוריד כולסטרול

לגדילן יש השפעה של הורדת כולסטרול. מחקר מ -2006 מצא כי רמות הכולסטרול הורדו אצל אנשים הנוטלים גדילן מצוי. לרמות כולסטרול נמוכות, יש השפעה חיובית על הלב. מה שגם מקטין את הסיכוי לשבץ, ומשפר את רמות האנרגיה.

6. מעכב סרטן

לגדילן יש פוטנציאל מניעתי וטיפולי להילחם בסוגי סרטן המסווגים כסרטן אפיתל. מחקרים הראו כי silibinin יכול לעזור לעכב את הצמיחה ואת התפשטות תאים סרטניים של המעי הגס . סילבינין הוכח גם כמעכב את הצמיחה של גידולים בעכברים.

7. תומך במערכת החיסון

גדילן חלב ידוע בתמיכתו במערכת החיסון ומעורר את הנוירונים. מחקר משנת 2002 מצא כי לגדילן יש השפעה חיובית על המערכת החיסונית. יש לו פוטנציאל להגביר חסינות למחלות מסוימות. מחקר נוסף בבעלי חיים מ- 2016 הראה כי לגדילן החלב יש השפעה חיובית על חסינות מערכת החיסון.

8. יתרונות העור

מחקר מ- 2015 מצא כי לגדילן נמצוי הייתה השפעה חיובית על הפרעות עור דלקתיות. בדיקת מעבדה שנערכה בשנת 2013 הצביעה על כך שלגדילן חלב יש פעילות נוגדת חמצון בעלת פוטנציאל אנטי-סרטני ואנטי-אייג'ינג. נוגדי חמצון בחלב גדילן מגנים על העור מפני נזק הרדיקלים החופשיים. יש צורך בבדיקות נוספות.

9. מונע אובדן עצם

החוקרים סבורים כי גדילן החלב יכול להשפיע באופן חיובי על בריאות העצם, ואף לסייע במניעת איבוד מסת העצם. 2013 מחקר בבעלי חיים מצא גדילן להיות מועיל במניעת חוסר אסטרוגן ואבדן עצם. יש צורך במחקרים נוספים על מנת לחקור את פוטנציאל גדילן החלב במניעת איבוד מסת עצם ושברים.

10. משפר את התפקוד הקוגניטיבי

גדילן מצוי יכל לעזור במגוון השפעות ההזדקנות, כולל ירידה קוגניטיבית. זה יכול להיות בעל השפעה חיובית על מערכת העצבים המרכזית. מחקר שנערך בשנת 2015 מצא כי הצמח משפר את ההתנגדות ללחץ חמצוני. מתח חמצוני נגרם על ידי חוסר איזון רדיקלים חופשיים, נוגדי חמצון והוא יכול לתרום להתגברות מחלת האלצהיימר.

מחקר נוסף בבעלי חיים מצא שהצמח עזר ללמידה ולזיכרון. מחקרים נוספים מצדיקים פוטנציאל מחקר גדילן של חלב בטיפול במחלות נוירודגנרטיביות.

 איך לקחת גדילן

הגדילן המצוי זמין בצורת כמוסה, אבקה, תמצית נוזלית. המינון המוצע הוא בסך הכל 420 מ"ג ליום. כל קפסולה צריכה להכיל לפחות 70% silymarin. קרא בעיון את כל הכיוונים ואת המינונים המפורטים על התווית של המותג הספציפי שאתה קונה. המינונים עשויים להשתנות.

תופעות לוואי של גדילן החלב

בדוק היטב את תופעות הלוואי ואת האינטראקציות של הגדילן המצוי. לפני שתתחיל לקחת אותו. אלרגיה גדילן של חלב אפשריים, במיוחד אצל אנשים אלרגיים לצמחים אחרים במשפחתו. תמיד להתחיל עם מנה קטנה כדי לראות איך הגוף שלך מגיב.

מקורות: Dr. Axe , HealthLine

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

השאר/י תגובה