לניקוי הגוף מרעלים, הכירו את Silymarin

גדילן מצוי Silymarin

גדילן החלב הוא צמח פורח. חלקים שונים של הצמח משמשים באופן מסורתי כטיפולים צמחיים טבעיים, למגוון של הפרעות בריאותיות. הגדילן מכיל חומרים נוגדי חמצון רבי עצמה. ידוע בעיקר בזכות ההשפעה החיובית על בריאות הכבד, אך מחקרים בודקים גם יתרונות אפשריים אחרים.
הגדילן המצוי (Silybum marianum או Milk thistle)

1. מטפל בכבד

חוקרים סבורים כי גדילן חלב עשוי לסייע בטיפול במחלות כבד. מחקר בבעלי חיים מ -2016 מצא כי Silymarin, נוגד חמצון המופק מחלב גדילן, יש פוטנציאל בטיפול במחלות כבד ומניעת נזק לכבד. בגלל פעילות נוגדי חמצון מועילה ומשפרת את היכולת להפחית דלקת.

2. מקדם ירידה במשקל

מחקר מוקדם מראה כי גדילן חלב יכול לעזור לתמוך ירידה במשקל בריא. עכברים אשר הוזנו דיאטה עתירת שומן כדי לגרום להשמנת יתר איבדו משקל לאחר נטילת silymarin שהופק מחלב גדילן.

3. צמצום הסימפטומים של אסתמה אלרגית

יכולתו של תמצית גדילן החלב לעכב דלקת עשויה גם היא לסייע בטיפול באסתמה אלרגית . חיה 2012 המחקר הראו כי מרכיב נוסף מועיל גדילן המכונה silibinin היתה השפעה מגנה מפני דלקת בדרכי הנשימה. סילבינין הוא פלבנואיד, סוג של חומר מזין המצוי בצמחים. Silibinin גם מופחת חומרים מזיקים מן נוצרת בנוזל של הריאות.

4. עוזר לסוכרת

עמידות לאינסולין עלולה לגרום לסוכרת מסוג 2 . 2016 מחקר על עכברים הראו כי לרכיב silymarin הנמצא בגדילן היתה השפעה חיובית על רמות אינסולין. בגלל תכונות אנטי דלקתיות.

גדילן מצוי, Silymarin, חוזק כפול, (300 מ”ג, 100 כמוסות צמחיות), Now Foods

5. מוריד כולסטרול

לגדילן יש השפעה של הורדת כולסטרול. מחקר מ -2006 מצא כי רמות הכולסטרול הורדו אצל אנשים הנוטלים גדילן לחלב סוכרת. רמות כולסטרול נמוכות יש השפעה חיובית על הלב. זה גם מקטין את הסיכוי לשבץ, ומשפר רמות האנרגיה.

6. מעכב סרטן

לגדילן יש פוטנציאל מניעתי וטיפולי להילחם בסוגי סרטן המסווגים כסרטן אפיתל. מחקרים הראו כי silibinin יכול לעזור לעכב את הצמיחה ואת התפשטות תאים סרטניים המעי הגס . סילבינין הוכח גם כמעכב את הצמיחה של גידולים בעכברים.

7. תומך במערכת החיסון

גדילן חלב ידוע בתמיכתו במערכת החיסון ומעורר את הנוירונים. מחקר משנת 2002 מצא כי גדילן החלב יש השפעה חיובית על המערכת החיסונית. יש לו פוטנציאל להגביר חסינות למחלות מסוימות. מחקר נוסף בבעלי חיים מ2016 הראה כי גדילן החלב יש השפעה חיובית על חסינות מערכת החיסון.

8. יתרונות העור

גדילן של חלב הוכיח הבטחה בפוטנציאל שלו לטובת העור שלך. מחקר בבעלי חיים מ 2015 מצא כי לגדילן החלב הייתה השפעה חיובית על הפרעות עור דלקתיות. בדיקה מעבדה שנערכה בשנת 2013 הצביעה על כך שלגדילן חלב יש פעילות נוגדת חמצון בעלת פוטנציאל אנטי-סרטני ואנטי-אייג'ינג. נוגדי חמצון בחלב גדילן מגנים על העור מפני נזק הרדיקלים החופשיים. יש צורך בבדיקות נוספות.

9. מונע אובדן עצם

החוקרים סבורים כי גדילן החלב יכול להשפיע באופן חיובי על בריאות העצם, ואף לסייע במניעת איבוד מסת העצם. 2013 מחקר בבעלי חיים מצא גדילן להיות מועיל במניעת חוסר אסטרוגן אובדן -induced עצם. יש צורך במחקרים נוספים על מנת לחקור את פוטנציאל גדילן החלב במניעת איבוד מסת עצם ושברים.

10. משפר את התפקוד הקוגניטיבי

גדילן מצוי גם בטיפול במגוון השפעות ההזדקנות, כולל ירידה קוגניטיבית. זה יכול להיות בעל השפעה חיובית על מערכת העצבים המרכזית. מחקר שנערך בשנת 2015 מצא כי גדילן החלב משפר את ההתנגדות ללחץ חמצוני. מתח חמצוני נגרמת על ידי חוסר איזון רדיקלים חופשיים נוגדי חמצון והוא יכול לתרום אלצהיימר המחלה .
מחקר נוסף בבעלי חיים מצא שגדילן החלב עזר ללמידה ולזיכרון. מחקרים נוספים מצדיקים פוטנציאל מחקר גדילן של חלב בטיפול במחלות נוירודגנרטיביות .
 

איך לקחת גדילן

חלב גדילן זמין בצורת כמוסה, אבקה, תמצית נוזלית. המינון המוצע הוא בסך הכל 420 מ"ג ליום. כל קפסולה צריכה להכיל לפחות 70% silymarin. קרא בעיון את כל הכיוונים ואת המינונים המפורטים על התווית של המותג הספציפי שאתה קונה. המינונים עשויים להשתנות. אתה יכול גם לשתות עד 6 כוסות של גדילן גרגר חלב בכל יום.

תופעות לוואי של גדילן החלב?

בדוק היטב את תופעות הלוואי ואת האינטראקציות של גדילן החלב. לפני שתתחיל לקחת אותו. התייעץ עם הרופא שלך לקבלת הדרכה. אלרגיה גדילן של חלב אפשריים, במיוחד אצל אנשים אלרגיים לצמחים אחרים במשפחתו. תמיד להתחיל עם מנה קטנה כדי לראות איך הגוף שלך מגיב.
צמחי מרפא הם לא בפיקוח על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). עבור איכות או טוהר, ולכן חשוב לרכוש אותם ממקור מהימן.

מקורות: Dr. Axe , HealthLine

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

נגישות