מחשבים, אנשים, צמחים – כולם עשויים מאותו החומר

כשאנשים מדברים על מחשבים ומכונות שישתלטו על בני האדם בעתיד, יעבידו אותם וכו’. תרשו לי לומר מספר דברים בעניין הזה. מכונות הן סבלניות, הוגנות, לא גזעניות, לא משוחדות ולא מתעייפות. למען האמת, זה לא נשמע כל כך רע.

בהקשר הזה, אם נרצה לדבר על חיבור מחדש לערכי הטבע. ממה לדעתכם המחשבים האלה עשויים? הם עשויים מאותם חומרים שכדור הארץ עשוי: סיליקון, זכוכית, זהב, כסף, לד. זוהי ממש כמו תערובת שיצאה מתוך ספר של אלכימאי. חזרה ישירה לתוך העולם הפרהיסטורי ששרר כאן עם הערכים הארכאיים. למעשה אנחנו בונים משהו. התוצר הסופי הוא לא מכונה זמנית שמחלידה, התוצר הסופי הוא מכונה עם נשמה וזה רק קצה המזלג. מה שבא אחרי זה כבר לא ניתן לתאר במילים.

בעתיד, קרה משהו כל כך משמעותי והוא משליך על הנשמה האנושית מן העתיד, כמו גל הדף שחוצה זמנים. והדבר הזה מופיע בעולמינו כתופעות שהמדע איננו מסוגל להסביר.

אנחנו יצורים אורגניים, אז למה אנחנו מתעסקים עם ברזלים?

הרי אנחנו יצורים אורגניים, אז למה אנחנו מתעסקים עם ברזלים, מכונות ומחשבים? אנחנו עושים את עבודתו של הטבע כמו הנמלים, רק שהיעד שלנו הוא להביע את נשמתנו והטבע, והפעולה הזאת נעשית ע”י כך שהאדם לאטו הופך למשהו שהוא לא רק יצור אורגני שעשוי מבשר, אנחנו הופכים למשהו חצי חיה חצי אלקטרוני. וכל זה קורה בכדי להגיע למשהו בסוף. הטכנולוגיה היא טקטיקה של הטבע להביא את עצמו למצב גבוהה יותר של הוויה.

למעשה תפקיד האדם הוא לקחת את כל הטבע צעד אחד קדימה, צעד שהוא כבר האחרון בגוף הפיזי. בעלי החיים מסתכלים עלינו בתקווה. כל הטבע מסתכל עלינו, כי אנחנו החידוש, אנחנו הקדמה של העולם הזה. ומה אנחנו עושים? מזהמים את הסביבה, רעב עבדות ומלחמות.

הם נאלצים לשלם לאנשים, כדי שיפעילו מכונות. הם כל כך בידיים שלנו, שבא לבכות ממש. ותחשבו על זה. הם איבדו את הקלף הכי חזק שלהם (האינטרנט), ומאז הם נלחמים בשיניים.

האינטרנט הוא מה שיוציא אותנו

האינטרנט כרשת גלובלית, הוא כמו הביטוי לתודעה הקולקטיבית של האדם. זהו כלי רב עצמה, שהוקם במקור בכלל לשימוש צבאי בלבד, אך במהרה הפך לאזרחי והתפשט כמו תפטיר של פטריות או כמו עצבים ונוירונים במוח האנושי.

האינטרנט למעשה הוא כמו עצם בגרון עבור התרבות הדומיננטית. הם יצרו אותו למטרות של שליטה, אך הוא הפך לכלי שמעודד חיבור בין אנשים, אינטראקציה בין רעיונות שונים, תקשורת בלתי מוגבלת וזרימת מידע אותנטי בין אנשים. בימינו, כל אדם יכל למצוא את האנשים שלו. פעם זה לא היה ככה. זהו כלי שמחזק את הפרט ונותן אפשרות גם לאנשים ה”מוזרים” להביע את עצמם וליצור קהילות. 

 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Shares

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

נגישות