הערך הרפואי של פטריות הריישי מוכר מזה זמן רב על ידי תרבויות רבות בעיקר באסיה במשך אלפי שנים. ואפילו עד היום מדענים מודרניים מגלים ברציפות את תכונות הריפוי המרתקות שלהן. כשמזון-על אדפטוגני נקרא \”מלכת הפטריות\” או \”פטרייה אלוהית\”, אפשר לשאר שמדובר במשהו מיוחד.

פטריות הריישי ידועות בפוטנציאל שלהן להגביר אנרגיה תוך כדי הרגעת המתח ולעודד התחדשות של תאים – מה שמגביר את החיסון.

פטריות הריישי מזכירות בצורתן מניפה וצבען בין כתום לחום אדמדם. פטריות ריישי (Ganoderma lucidum) הן ממצא נדיר בטבע, ובעבר הן היו שמורות בדרך כלל לבני מלוכה כשהם שימשו אנשים לראשונה בתרבויות אסיה לפני אלפי שנים. כיום הן מגודלות באופן מסחרי ונמכרות במגוון צורות, החל מתה, תמיסות, כמוסות, ואפילו מוצרי קקאו עם ריישי, מוצרי טיפוח, וחטיפי אנרגיה. כל השמות השונים שהפטרייה קרויה מצביעים על משמעות אחת: אריכות ימים

  • לא תמצאו אותן בשוק המקומי. ובעוד שאפשר לאכול פטריות ריישי טריות, המרקם העצי וטעמן המר אינם אטרקטיביים במיוחד. לכן כדאי לצרוך אותן בצורת אבקה מיובשת ללא תוספים 100% טבעית.
  • היתרונות הבריאותיים החשובים ביותר של פטריות ריישי כוללים את יכולתן להגביר אנרגיה, להפחית את לחץ הדם ולהאט את תהליך ההזדקנות.
\"\"

למה פטריות ריישי?

פטריות ריישי הן אחת מהסוגים הפופולריים והמועילים ביותר של פטריות שגדלות על פני כדור הארץ. פטריות אלה, במיוחד, ידועות במשך אלפי שנים באזור אסיה, אך לאחרונה הגיעו לידיעת העולם הרחב. \”ריישי\” הוא השם שבאמצעותו הפטריות המועילות מוכרות ביפן, ואילו בסין נקראות לינג-זי. כקבוצה, הן מייצגות למעשה זן של \”פטריות מורכבות\”, שרבות מהן נמצאות בשימוש ברחבי העולם. פטריות מרתקות אלה הן עצמתיות בגלל אוסף ייחודי של תרכובות ורכיבים אורגניים הכוללים טריטרפנים, אלקלואידים, סטרולים ופוליסכרידים חיוניים במיוחד.

\”פטריות ריישי נהדרות לגירוי מערכת החיסון ותפקוד הכבד, לייצור השפעה אנטי דלקתית בגוף ואף הוכחה כמפחיתה את קצב צמיחת גידולים\”, אומרת רחל גרג\’וליו, יועצת תזונה מוסמכת ב- Nourishing Journey, מרכז בריאות ובית קפה אורגני בקולומביה.

ואכן, פטריות ריישי מציגות מגוון מלא של תכונות שהופכות את \”פטריות המרפא\” לכל כך טובות – הן שומרות עלינו מפני מתח, נחשבות לאדפוגן ועשירות בנוגדי חמצון, וזו הסיבה שהן כבר מזמן אינן מרכיב של הרפואה המזרחית בלבד. אין פלא שהיא צוברת פופולריות בעולם המערבי בתחום הרפואה הטבעית. מלכת הפטריות מושכת תשומת לבם של רבים, מאנשי רפואה אלטרנטיבית, אנשים פשוטים כמונו ועד מדענים באוניברסיטאות.

המשיכו לקרוא כי אנחנו הולכים לחלוק כמה עובדות מעניינות אודות פטריות הריישי, שאולי לא שמעתם עליהן:

תכונות אנטי אייג\’ינג

פטריות הריישי זכו לשבחים רבים ברפואת הטבעית, מזה אלפי שנים על השפעותיהם על אריכות החיים. בימי קדם, אלו שחשקו באלמוות השתמשו לעתים קרובות בפטריות ריישי בגלל אמונה זו. עם זאת, מחקרים מודרניים קישרו פטריות ריישי להרחבה מסוימת של תוחלת חיים, כלומר בגלל התוכן המרשים של הפוליסכרידים של פטריות אלה. הפעילות הזו מושגת על ידי חיזוק הבריאות של מערכת החיסון ומניעת היווצרות מסוימת של כלי דם לא תקינים. יתר על כן, תכונות נוגדות חמצון מסוימות של תרכובות אורגניות אחרות בפטריות ריישי מנטרלות רדיקלים חופשיים, העלולים לגרום למחלות כרוניות ולהזדקנות מוקדמת.

[products ids=\”34281, 33855, 11229, 34277\” columns=\”4\”]

תכונות נוירו-פרוטקטיב (הגנה על המוח)

פטריית ריישי הוכיחה תכונות נוירו-פרוטקטיב ויכולה לסייע בהגנה על המוח מפני אפילפסיה. מחקר משנת 2012 פורסם ב- Neuropharmacology שבדק את ההשפעות של צריכת ריישי על המוח. החוקרים מצאו כי לריישי יש תכונות נוירו-פרוטקטיב וכי תרכובות בפטריית פלא זו עשויות לעורר פעילות בנוירונים של המוח על ידי קידום ייצור מסלולי עצביים חדשים. מצב אשר מושג על ידי הפעלת \”גורם הצמיחה העצבית\” בתאי המוח. NGF הוא חלבון מוח חיוני לתפקוד נוירולוגי וקוגניטיבי בריא יחד עם תפקוד המוח הכללי ובריאותו. אותו מחקר אף הציע כי לפטריות ריישי עשויות להיות השפעות טיפוליות על התסמינים של הפרעות עצביות.

הפוטנציאל נגד סרטן

רוב האנשים צורכים פטריות ריישי בגלל תכונותיהם האנטי-מסרטנות. על פי מחקר שנערך על פטריות הריישי אשר גם פורסם במאגר Cochrane ובו נאמר כי לטריטרפנואידים הנמצאים בסוג זה של פטריה יש יכולת להפחית את הגרורות של תאים סרטניים ולהאט את הקצב ההתקדמות של הגידול. יתר על כן, מחקר שני מצא כי החומרים הפעילים בתמצית פטריות ריישי יכולים לחפש ולנטרל תאים סרטניים בגוף.

*זהו אינו תחליף לטיפול רפואי מוסמך במחלת הסרטן. הריישי אינה מרפאת סרטן.

ניקוי רעלים מהגוף

הכבד שלנו הוא איבר עדין וחיוני, ולכן הפחתת רמת הרעלים בו היא מטרה חשובה לבני אדם. מחקרים קישרו תמציות פטריות ריישי להתחדשות מהירה יותר של תאי כבד בריאים ושחרור של רדיקלים חופשיים שהצטברו באיבר, ובכך לקדם את הבריאות ואת הבריאות הכללית.

\"\"

פעילות קוגניטיבית משופרת

מחלות נוירולוגיות הן התעלומות הכואבות והבלתי פתירות ועבור הפרעות קוגניטיביות כמו מחלת אלצהיימר או הנטינגטון, אין תרופה מוכחת. עם זאת, מחקרים הראו כי תמציות של פטריות ריישי יכולות לעורר פעילות קוגניטיבית ולהציג השפעות נוירו-הגנתיות מסוימות, במיוחד בגירוי הגורם לחידוש העצבים, מה שהמהווה חלק מרכזי בתפקוד קוגניטיבי בריא.

תכונות אנטי דלקתיות

אחת מההשפעות החשובות ביותר של תמצית פטריות ריישי היא יכולתן האנטי דלקתית. זו גם, באופן חלקי הסיבה שהיא יכולה לעזור בהפרעות קוגניטיביות, על ידי הגדלת כמות זרימת הדם למוח. עבור אנשים הסובלים מדלקת פרקים או מחלת גאוט, תמציות ריישי יכולות להועיל מאוד. פטריות ריישי נסמכו גם על יכולת לסייע בהקלה על כאבי ראש וריפוי חבלות.

נשימה בריאה

לסובלים מאסתמה, ברונכיטיס או ממצבי נשימה כרוניים אחרים, תמצית פטריות ריישי יכולה להשפיע בצורה מהותית על הפחתת הגירוי והעלמת התגובות האלרגיות מהגוף. על ידי מניעת שחרור של היסטמין בגוף, פטריות ריישי מונעות תגובות אלרגיות, מגירוי קל בעור ועד אנפילקסיס מסכן חיים.

מוריד לחץ דם גבוהה

יתר לחץ דם הוא אחת הבעיות הנפוצות והמתפשטות בעולם כיום ומחלות לב וכלי דם נותרו הרוצח העיקרי בחברה שלנו. פטריות ריישי הוכחו כמשפרות יעילות של זרימת הדם ללב ומורידות את לחץ הדם;  יתר על כן, אלמנטים מסוימים של תמצית פטריות ריישי יכולים להפחית את רמת הכולסטרול LDL (הרע) במערכת שלך, ולהגן עליך עוד יותר מפני שבץ והתקפי לב.

מחזירה לך את מחזורי השינה הטבעיים שלך

ריישי עוזרת לך להירגע. היא לא כמו קאווה (Kava Kava) ולא תעשה אותך מנומנם (זה לא נחשב להרגעה). כאשר היא נצרכת במינונים רציפים וקטנים, ריישי עשויה לתמוך במחזורי השינה הטבעיים של הגוף.

מפחיתה מתח (פיזי ונפשי)

ריישי משמשת ברפואת הטבעית כאדפוגן. מה שאומר שהיא עוזרת לגופך להסתגל למתח. תכונותיו הנפלאות של האדפטוגן, הוא לא רעיל ובטוח לשימוש לטווח ארוך. פטריית הריישי עוזרת לכם להירגע ולהסתגל לכל מה שהחיים מראים לכם.

ריישי ומערכת החיסון

ריישי עשויה גם לתמוך במערכת החיסון שלך. יש בה פוליסכרידים רבים, בעלי תכונות נוגדות חמצון, וגלוקא ביתא שיכולים לעזור בתפקוד החיסוני.

איך לצרוך את פטריית הריישי?

ניתן לצרוך את פטריות הריישי כטבליות, בצורת תה או כתמצית פטריות. אנו ממליצים על אבקת פטריות ריישי יבשה 100% טבעית ללא תוספים – שתעמוד בסטנדרטים של – ללא חומרי הדברה No GMO, FDA Approve, No Pesticides

9 Proven Benefits of Reishi Mushrooms