פטריות מרפא

פטרייה, מהי?פטריות מרפא MyHerb

אנשים רבים חושבים שפטריות שייכות לעולם הצומח. אבל אין כך המקרה. המאפיין העיקרי של הצמחים הוא שהם מכילים כלורופיל, המשמש להמרת אנרגיה מאור השמש לפחמימות. עם זאת, פטריות אינן מכילות כלורופיל, כלומר הן אינן יכולות לסנתז; מה שהן עושות זה "לגנוב" את הפחמימות שהן זקוקות להן, מצמחים הנמצאים בקרבתן.

הקסם שלהן

כמעט כולנו מכירים את הפטריות ואת כוחותיהם המופלאים והמועילים. רובנו קראו או שמעו על אגדות כמו אליס בארץ הפלאות, או אפילו שיחקו במשחק המחשב הנוסטלגי - האחים סופר מריו ופטריות קסם. לא סתם הפטריות פופולריות בתרבות האנושית, הן למעשה שחקו תפקיד חשוב בהתפתחות האנושית על פני הכוכב, אם זה בשמירה על סביבה נקייה ואקולוגיה מאוזנת ועד תרופות שמבוססות על פטריות.

הפטרייה עצמה היא ה"פרי", כאשר הגוף של הפטרייה, נמצא מתחת לפני האדמה, והוא נראה כמו רשת עדינה שביכולתה להשתרע על פני שטח של קילומטרים מתחת לפני האדמה, ולהתחבר לשורשים של עצים ופטריות אחרות.

צפייה בחוות הדעת | פטריות

חוות דעת | פטריות מרפא

Magic

18 בינואר 2018

חוויה בלתי נשכחת 🙂

Anonymous

No Title

24 בדצמבר 2017

אלוהות

התנסית בפטרייה? דרג/י אותה

מילוי חוות דעת | פטריות מרפא

שים לב!, הכותרת חייבת להכיל את שמה של הפטרייה
ייתכנו שיבושים בכוכביות, בכתיבת חוות דעת מהמכשיר הנייד*
האימייל שלך לא יפורסם*

הסתבכת במשהו? לכל בעיה טכנית או שאלה ניתן לפנות ל- support@myherb.co.il

פטריות הן צורת חיים מרתקת

הן אינן שייכות לממלכת הצומח ולא לממלכת החיות, הן למעשה דומות יותר ב- DNA לבעלי חיים, מאשר לצמחים. אם נוסיף למוזרות שלהן, האורגניזם הגדול ביותר שהתגלה אי פעם על פני כדור הארץ הוא: רשת תת קרקעית של פטריות תירס, אשר טווה על פני 2,200 דונם ענקיים מתחת ליער הלאומי, בעיר מליהור העתיקה של אורגון, בארה"ב.

עוד תכונה בולטת של פטריות היא, כי כמה ממיני הפטריות בעולם נחשבות לתרופות הטבעיות החזקות ביותר הקיימות. הן מציעות ספקטרום מדהים של יתרונות בריאותיים, מאיכויות אנטי סרטניות ואנטי-אוקסידנטיות, ועד הקלה בדיכאון וחרדה. פטריות עשירות מאוד בוויטמינים, מינרלים וסיבים רבים, כאשר לכולם חשיבות רבה בתפקוד מערכת החיסון.

פטריות מרפא | MyHerb

 

פטריות סאפרוטרופיות הן מפרקות ומשחררות חומצות ואנזימים ומעבדות רקמות מתות למולקולות קטנות יותר שהן יכולות לספוג. כך עץ מתפורר, צמחים, ואפילו פגרים.

לפטריות מיקוריזה יש מערכת יחסים מרתקת עם עצים וצמחים אחרים. תפטיר של פטריות אלה נמצאות באינטגרציה עם שורשי צמחים על ידי אריגה לתוך תאי השורש (endomycorrhizal) או גלישת סביב השורשים עצמם (ectomycorhizal).

פטריות טפילים הן גם מתחברות לשורשי צמחים. אמנם במקרה זה היחסים הם חד צדדיים .פטריות אלה ידביקו את המארח ובסופו של דבר יהרגו אותו.

פטריות אנדופיטיות סוג ייחודי של פטריות, סימביוזה מסתורית. פטריות אלה ראויות לקטגוריה משלהם בשל ההתנהגות שלהם. Endophytes מתחברות לצמחים אחרים על ידי פלישה לרקמות המארח. עם זאת, שלא כמו עם פטריות טפיליות, המארח נשאר בריא, והוא מפיק תועלת מהחיבור ע"י ספיגה מזינה מוגברת והתנגדות לפתוגנים.

השפעתן ניכרת בעיקר על תודעתו וההתפתחות הרוחנית של האדם

והיו כאן עוד לפני האדם ובעלי החיים. כידוע, נבגי פטריות מסוגלות לשרוד בתנאי וואקום בחלל, בניגוד לכל יצור חיי אחר כאן. הן ייחודיות בצורה בלתי רגילה מכל שאר החיים כאן על פני הכוכב. הן יכולות להגן עליך מפני מחלות וזיהומים, כפי שהם מלאות חלבונים , ויטמינים , מינרלים , חומצות אמינו, אנטיביוטיקה, ונוגדי חמצון. הן יכולות ללמד אותך על עצמך והסובב אותך. והן מורכבות, לא פחות מהמוח האנושי, בשיטת הקיום שלהן.

כהגנה מפני פלישה חיידקית, פטריות פיתחו אנטיביוטיקה חזקה, אשר גם במקרה הזה יעילה גם עבורנו, בני האדם. פניצילין, סטרפטומיצין וטטרציקלין - כולם מורכבים מתמציות של פטריות.

למרות שזה אולי נשמע מוזר, אנחנו למעשה קשורים יותר לפטריות, מאשר לכל ממלכה אחרת, כפי שאנו חולקים את אותם הפתוגנים, כלומר חיידקים ווירוסים.
  • פטריות מכילות כמה מרכיבים טבעיים, מן החזקים ביותר על פני כדור הארץ. כ -100 מינים נלמדים על היתרונות הבריאותיים שלהם, וכחצי תריסר, באמת בולטות ביכולתi לספק דחיפה עצומה למערכת החיסונית.

  • תשעה מחקרים שהוצגו לאחרונה על פטריות מפרטים מגוון רחב של יתרונות בריאותיים, כולל: שיפור במשקל, תזונה משופרת, רמות ויטמין D גבוהות ושיפור תפקוד המערכת החיסונית.

  • אחד המרכיבים הרפואיים הפעילים שנמצאו ב- Cordyceps זוהה כתרופה סרטנית פוטנציאלית. מחקרים שנעשו לאחרונה מצביעים על כך שיש לה גם תכונות אנטי דלקתיות חזקות שעשויות לסייע לאלו הסובלים מאסטמה, דלקת מפרקים שגרונית, אי ספיקת כליות ונזק לשבץ.

  • חשוב לאכול רק פטריות אורגניות כי הן סופגות ומרכזות כל מה שהן גדלות. פטריות ידועות לרכז מתכות כבדות, כמו גם מזהמי אוויר ומים, ולכן תנאי גידול בריאים הם גורם קריטי.

מקורות:  https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2013/05/13/mushroom-benefits.aspx

פטריית רד ריישי

פטריות רד ריישי

רד ריישי בקצרה - Ganoderma lucidum

פטריית רד ריישי - Red Reishi Mushroom

המכונה גם פטריית לינג-זי (Ganoderma lucidum). ברפאה הסינית, השם Ling-Zhi מייצג שילוב של עצמה רוחנית ומהות של אלמוות, והוא נחשב "מאכל של עצמה רוחנית", המסמל הצלחה, רווחה, כוח, ו אֲרִיכוּת יָמִים.

פטריות רד ריישי משמשת לחיזוק המערכת החיסונית; פועלת נגד זיהומים ויראליים כגון: שפעת, שפעת החזירים, שפעת העופות; מצבי ריאות כולל אסתמה וברונכיטיס; מחלות לב כגון לחץ דם גבוה וכולסטרול גבוה; מחלת כליות; מחלת הסרטן; מחלת כבד.

מקורות: WebMD , https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92757/
פטריית קורדיספס

פטריית קורדיספס

פטריית קורדיספס בקצרה - Cordyceps Sinensis

פטריית קורדיספס - Cordyceps Sinensis

מרפאים מסורתיים בסיקים ממליצים על פטריות / פטריות Cordyceps sinensis עבור "כל המחלות" כטוניק, משום שהן טוענות כי היא משפרת אנרגיה, תיאבון, כושר גופני, ליבידו, סיבולת ודפוסי שינה. זהו שילוב נדיר של פטריות שנמצאו בסייקים בגבהים מעל 3,800 מ '.

היא פטרייה שגדלה באזורי ההר הגבוהים של סין. ברפואה המקומית בסין, אנשים שמשתמשים בקורדיספס כממריץ, טוניק, ואדפטוגן, אשר משמש כדי להגדיל את האנרגיה, לשפר את כושר גופני, ולהפחית עייפות.

מחקרים הראו כי Cordyceps עזרה להקל על הסימפטומים של מספר מחלות בדרכי הנשימה, כולל כתרופה טבעית עבור ברונכיטיס כרוני, שיעול ואסתמה. הפטרייה יכולה לעזור לשפר את דטוקסיפיקציה מה שמשפר את זרימת החמצן לריאות.

מקורות: WebMD
פטריית מיטאקה

בקרוב

פטריית צ'אגה

פטריית צ'אגה (Inonotus obliquus) היא פטרייה שגדלה על עצי ליבנה והיא נוגדת החמצון הידועה למדע - החזקה ביותר בכדור הארץ. היא נמצאת בצמרת יחד עם נוגדי חמצון אחרים כגון תה ירוק, עץ מורינגה, אך נחשבת לחזקה הרבה יותר.

תכונות בריאותיות מועילות של פטריית צ'אגה

הצ'אגה היא אדפטוגן , נלחמת בסרטן, מגנה על המערכת החיסונית, סוכן אנטי סרטני, מרגיעה את הקיבה, אריכות ימים טוניק (Tonic) ו- Geno-protective DNA-shielding (הגנה על הדי.אן.איי).
הצאג'ה היא כלי לטיהור, (Detoxifying) וריפוי כללי, ידוע ברוסיה במשך מאות שנים. אנשים בסיביר עדיין נוהגים לחלוט ולשתות את הצ'אגה, במקום תה שחור או קפה. מדענים רוסים הבחינו כי באזורים בהם אנשים שותים תה צ'אגה באופן קבוע, שיעור מחלות סרטניות בקרב אנשים מקומיים, היו הרבה יותר נמוך, מאשר באזורים אחרים. ומחלות הקשורות בקיבה הם כמעט לא ידוע שם. אנשים רבים בסיביר ששותים צ'אגה מדי יום, בדרך כלל חיים חיים ארוכים ובריאים, לעתים קרובות אפילו מעל 100 שנים.

מרכיבי הצ'אגה

סוכרים, אלקלינים, פיטו-מרכיבים מזינים, חומצות אורגניות ומינרלים חשובים רבים ומיקרו-אלמנטים כגון סידן, אבץ, מגנזיום, כרום ועוד. חומרים שונים שנמצאו בצ'אגה בעלי התגלו כבעלי יכולות נוגדות גידולים ואנטי-סרטניות. . תכונות אנטי-סרטניות רבות מיוחסות כיום לגלוקאנים ולמלאנין. בצ'אגה יש רמה גבוהה של מלנין המגן על דנ"א ונלחם בקרינה על  ידי הפעלת בלוטת האצטרובל.

על פי האקדמיה הרפואית הרוסית, פטריות צ'אגה:
• יש השפעות חיובית נגד סרטן הריאות והכבד
• מרגיע את מערכת העצבים
• משפיע באופן חיובי על מחלות בטן שונות וכיבים
• מעורר את המערכת החיסונית
• עוזר להפחית את רמת הסוכר בדם ולהילחם בסוכרת

מקור: http://www.fengshuilondon.net/health/chaga-mushrooms-health-benefits-of-chaga

פטריית קוריולוס

בקרוב

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •