פטריות מרפא

פטרייה...פטריות מרפא MyHerb

אנשים רבים חושבים שפטריות שייכות לעולם הצומח. אבל אין כך המקרה. המאפיין העיקרי של הצמחים הוא שהם מכילים כלורופיל, המשמש להמרת אנרגיה מאור השמש לפחמימות. עם זאת, פטריות אינן מכילות כלורופיל, כלומר הן אינן יכולות לסנתז; מה שהן עושות זה "לגנוב" את הפחמימות שהן זקוקות להן, מצמחים הנמצאים בקרבתן.

הקסם שלהן

כמעט כולנו מכירים את הפטריות ואת כוחותיהם המופלאים והמועילים. רובנו קראו או שמעו על אגדות כמו אליס בארץ הפלאות, או אפילו שיחקו במשחק המחשב הנוסטלגי - האחים סופר מריו ופטריות קסם. לא סתם הפטריות פופולריות בתרבות האנושית, הן למעשה שחקו תפקיד חשוב בהתפתחות האנושית על פני הכוכב, אם זה בשמירה על סביבה נקייה ואקולוגיה מאוזנת ועד תרופות שמבוססות על פטריות.

הפטרייה עצמה היא ה"פרי", כאשר הגוף של הפטרייה, נמצא מתחת לפני האדמה, והוא נראה כמו רשת עדינה שביכולתה להשתרע על פני שטח של קילומטרים מתחת לפני האדמה, ולהתחבר לשורשים של עצים ופטריות אחרות.

פטריות - צורת חיים מרתקת

הן אינן שייכות לממלכת הצומח ולא לממלכת החיות, הן למעשה דומות יותר ב- DNA לבעלי חיים, מאשר לצמחים. אם נוסיף למוזרות שלהן, האורגניזם הגדול ביותר שהתגלה אי פעם על פני כדור הארץ הוא: רשת תת קרקעית של פטריות תירס, אשר טווה על פני 2,200 דונם ענקיים מתחת ליער הלאומי, בעיר מליהור העתיקה של אורגון, בארה"ב.

עוד תכונה בולטת של פטריות היא, כי כמה ממיני הפטריות בעולם נחשבות לתרופות הטבעיות החזקות ביותר הקיימות. הן מציעות ספקטרום מדהים של יתרונות בריאותיים, מאיכויות אנטי סרטניות ואנטי-אוקסידנטיות, ועד הקלה בדיכאון וחרדה. פטריות עשירות מאוד בוויטמינים, מינרלים וסיבים רבים, כאשר לכולם חשיבות רבה בתפקוד מערכת החיסון.

 

פטריות סאפרוטרופיות הן מפרקות ומשחררות חומצות ואנזימים ומעבדות רקמות מתות למולקולות קטנות יותר שהן יכולות לספוג. כך עץ מתפורר, צמחים, ואפילו פגרים.

לפטריות מיקוריזה יש מערכת יחסים מרתקת עם עצים וצמחים אחרים. תפטיר של פטריות אלה נמצאות באינטגרציה עם שורשי צמחים על ידי אריגה לתוך תאי השורש (endomycorrhizal) או גלישת סביב השורשים עצמם (ectomycorhizal).

פטריות טפילים הן גם מתחברות לשורשי צמחים. אמנם במקרה זה היחסים הם חד צדדיים .פטריות אלה ידביקו את המארח ובסופו של דבר יהרגו אותו.

פטריות אנדופיטיות סוג ייחודי של פטריות, סימביוזה מסתורית. פטריות אלה ראויות לקטגוריה משלהם בשל ההתנהגות שלהם. Endophytes מתחברות לצמחים אחרים על ידי פלישה לרקמות המארח. עם זאת, שלא כמו עם פטריות טפיליות, המארח נשאר בריא, והוא מפיק תועלת מהחיבור ע"י ספיגה מזינה מוגברת והתנגדות לפתוגנים.

השפעתן ניכרת בעיקר על תודעתו וההתפתחות הרוחנית של האדם

הן היו כאן עוד לפני האדם ובעלי החיים. כידוע, נבגי פטריות מסוגלות לשרוד בתנאי וואקום בחלל, בניגוד לכל יצור חיי אחר כאן. הן ייחודיות בצורה בלתי רגילה מכל שאר החיים כאן על פני הכוכב. הן יכולות להגן עליך מפני מחלות וזיהומים, כפי שהם מלאות חלבונים , ויטמינים , מינרלים , חומצות אמינו, אנטיביוטיקה, ונוגדי חמצון. הן יכולות ללמד אותך על עצמך והסובב אותך. והן מורכבות, לא פחות מהמוח האנושי, בשיטת הקיום שלהן.

כהגנה מפני פלישה חיידקית, פטריות פיתחו אנטיביוטיקה חזקה, אשר גם במקרה הזה יעילה גם עבורנו, בני האדם. פניצילין, סטרפטומיצין וטטרציקלין - כולם מורכבים מתמציות של פטריות.

למרות שזה אולי נשמע מוזר, אנחנו למעשה קשורים יותר לפטריות, מאשר לכל ממלכה אחרת, כפי שאנו חולקים את אותם הפתוגנים, כלומר חיידקים ווירוסים.

  • פטריות מכילות כמה מרכיבים טבעיים, מן החזקים ביותר על פני כדור הארץ. כ -100 מינים נחקרים על יתרונותיהם הבריאותיים, וכחצי תריסר, באמת בולטות ביכולתן לספק דחיפה עצומה למערכת החיסונית.
  • תשעה מחקרים שהוצגו לאחרונה על פטריות מפרטים מגוון רחב של יתרונות בריאותיים, כולל: שיפור במשקל, תזונה משופרת, רמות ויטמין D גבוהות ושיפור תפקוד המערכת החיסונית.
  • אחד המרכיבים הרפואיים הפעילים שנמצאו בפטריית קורדיספס זוהה כתרופה סרטנית פוטנציאלית. מחקרים שנעשו לאחרונה מצביעים על כך שיש לה גם תכונות אנטי דלקתיות חזקות שעשויות לסייע לאלו הסובלים מאסטמה, דלקת מפרקים שגרונית, אי ספיקת כליות ונזק משבץ.
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
להתמודד עם עייפות בדרכים טבעיות - הצמחים שעשויים לעזור
מהי תסמונת עייפות כרונית? באנגלית: Chronic Fatigue ...
קרא/י עוד
קורדיספס: הפטרייה שעשויה לפתוח את דרכי הנשימה ולסייע בשיעול ואסתמה
מרפאים בעלי מסורת ריפוי עתיקה בטיבט ...
קרא/י עוד
Cordyceps MyHerb | אבקת פטריות קורדיספס
קורדיספס cordyceps sinensis שיפור מערכת הנשימה ...
קרא/י עוד
קפה פטריות מרפא, שדרוג הקפה עם מזונות-על, להוסיף ים של יתרונות לספל שלכם
הסיבה העיקרית שאנשים מתלהבים מקפה פטריות ...
קרא/י עוד
פטריית צ'אגה
פטריית צ'אגה Inonotus obliquusפטריית צ'אגה שיפור ...
קרא/י עוד
התחדשות הערכים הארכאיים - הקשר של נפש האדם לצמחים
קשרי אדם - וצמחים תמיד היוו ...
קרא/י עוד
נגישות