לפרח יתרונות רבים ושונים, כולל היכולת להפחית חרדה, לטפל בהפרעות שינה, למנוע דיכאון, להקל על תסמיני גיל המעבר, לטפל בהתמכרויות ,לרפא את העור ולהוריד לחץ דם.

באנגלית נקראת Passion Flower ומופיעה בשמה המדעי: Passiflora Incarnata

הפסיפלורה היא צמח מסורתי באמריקה ובאירופה המוכר כצמח מרגיע חרדה, עוזר בנדודי שינה, התקפי פניקה, והיסטריה. כיום עדיין נמצא בשימוש לטיפול בחרדה ונדודי שינה. מדענים מאמינים שהפסיפלורה פועלת על ידי הגדלת רמות של כימיקל במוח הנקרא Gamma Aminobutyric Acid – GABA – הגאבא מאט את פעילותם של כמה תאי מוח אשר אחראים לחרדה, מה שגורם לך להרגיש רגוע יותר.

ההשפעות של הפסיפלורה נוטות להיות מתונות יותר מאשר צמח הולריאן Valeriana officinalis או Kava Kava Piper Methysticum, צמחי מרפא אחרים המשמשים כיום לטיפול בחרדה. Passionflower משולב לעתים קרובות עם ולריאן, Lemon Balm ( Melissa Officinalis ), או צמחי מרפא מרגיעים אחרים.

יתרונות עיקריים

  • עוזר להתמודד עם חרדה כרונית ודיכאון
  • צמצום הדלקות בגוף
  • יעיל בבעיות שינה (הרדמות ונדודי שינה)
  • עוזר להתמודד עם תסמיני גמילה והתמכרויות

מחקרים של אנשים עם הפרעת חרדה כללית מראים כי פרח הפסיפלורה יעיל כמו תרופת המרשם Oxazepam הניתנת לטיפול בתסמיני חרדה. הפסיפלורה אינה פועלת מהר כמו Oxazepam (ביום ה- 7 לעומת היום ה- 4). עם זאת, זה הפרח אינו גורם לפגיעה בביצועים מנטליים בעבודה, בניגוד להשפעת ה- Oxazepam. מחקרים אחרים מראים שחולים שקיבלו פסיפלורה לפני הניתוח היו פחות חרדים מאלה אלו שקיבלו פלסבו.

בגרמניה, הפסיפלורה אושרה עבור אי שקט עצבי, נדודי שינה, ובעיות הקשורות במערכת העיכול. הצמח לכל חלקיו – הגבעול, הפרחים, ובעיקר העלים – נחשבים מועילים. פרח אדיר ביופיו שמוציא פירות בשרניים.

רכישת פסיפלורה איכותית

  1. Solaray‏, פסיפלורה, 350 מ\”ג, 100 כמוסות צמחיות
  2. California Gold Nutrition‏, EuroHerbs, פסיפלורה‏, 250 מ\”ג, 180 כמוסות צמחיות
  3. NOW Foods‏, פרח תשוקה, פסיפלורה, 350 מ\”ג, 90 כמוסות ירקות
  4. Nature\’s Answer‏, תמצית נוזלית מחלקים על-אדמתיים של פסיפלורה, 2,000 מ\”ג, 30 מ\”ל
  5. NaturesPlus‏, צמחי מרפא, פרח פסיפלורה, 250 מ\”ג, 60 כוסות ירקות

אם הנך נוטל/ת תרופות מרשם כלשהם, עליך להיוועץ ברופא לפני נטילת כל צמח מרפא, פטריה או תוסף תזונה כלשהו.