6 צמחי מרפא להקלה טבעית בכאבים שונים

לפניכם שישה צמחי מרפא, שעשויים לסייע להקל על כאבים מסוגים שונים:

כאב - הרגשה (כאב נפשי) או תחושה פיזית אשר רק האדם שחווה אותה יכול לחוש בעצמתה. לא ניתן למדוד כאב של אדם אחר. שכן, לכל אחד יש מבנה DNA ייחודי, מבנה מוח שונה עם רמות דינאמיות של מרכיבים אנדוגניים (למשל: Serotonin, Endorphines, THC). האחראים על שיכוך כאבים וגם מושפעים מהסביבה החיצונית. 

אסטרגלוס - השורש האדפטוגני

אסטרגלוס - להקלה טבעית בכאבים
צמח האסטרגלוס

עשוי לסייע בכאבים הבאים: כאב דלקתי, כאבי שרירים, כאב מפרקים, כאב במתן שתן

הוא אחד מהאנטי-דלקתיים החזקים בעולם, מניסיון אישי, בעזרתו אפשרי לעבור את החורף ללא צינון או שפעת. ביכולתו לזרז ריפוי מהיר יותר של פצעים ולמנוע זיהומים במהירות על ידי הגבלת התגובה הדלקתית.

דלקת כרונית מתישה את הגוף והיא סיבה למחלות רבות, כולל: מחלות לב, סוכרת, דלקות פרקים. Polysaccharides, המצויים באסטרגלוס הוכחו שוב ושוב כי ביכולתם להפחית דלקתיות. נטילת אסטרגלוס באופן קבוע כתה צמחים או כמיצוי, יכולה להפחית חומרת מצבים דלקתיים כמו דלקת פרקים ואקזמה ולהגן עליך מפני הנזקים הבלתי הפיכים הנגרמים על ידי דלקות כרוניות.

אסטרגלוס: אבקת שורש (Nature's Way, Astragalus Root, (470 mg, 180 Vegetarian Capsules

אסטרגלוס: אבקת שורש (Nature's Way, Astragalus Root, (470 mg, 180 Vegetarian Capsules

קנה מוצר

האסטרגלוס, בשמו המדעי: Astragalus Membranaceus הוא אדפטוגן, הידוע בהשפעה נוגדת חמצון רבת עצמה.  הוא משחק ... לקרוא עוד...

כורכומין - איורוודי מסורתי

כורכומין - הצמח בפריחה - להקלה טבעית בכאבים
כך נראה הכורכומין בפריחה. החלק הבריא והאכיל הוא השורש הכתום.

עשוי לסייע בכאבים הבאים: כאב דלקתי, כאבי בטן, כאב נוירופטי, פיברומיאלגיה, כאבי שרירים, דלקת מפרקים, ואוסטיאוארתריטיס.

לכורכומין יש פוטנציאל לשנות את המסלולים הנוציסקטיביים כדי להקל על הכאב. בהתאם לסוג הכאב מנגנונים אנטי-נוסיספטורים שונים מעורבים. הכורכומין מפחית את הרגישות לכאב. מעורבותם של הקולטנים האופיאוידים (קולטני דלתא ו- mu) ידועה בהקלה על כאב. קולטנים אלה הם חלק ממנגנון שיכוך הכאבים הטבעי של הגוף. כורכומין מגביר את הפעילותם של קולטנים אלה, ובכך, מקל על הכאב.

יתר על כן, מחקרים רבים הוכיחו את בטיחותו ויעילותו של הכורכומין כמשכך כאבים. האפקטיביות של הכורכומין מוכחת והוא נמצא מועיל ופופולרי יותר מאשר תרופות פרמצבטיות לשיכוך כאבים כגון acetaminophen (המרכיב הפעיל ב"אקמול"). הכורכומין איננו הורס את תאי הכבד, ופרופיל תופעות הלוואי שלו מתון ביותר, ביחס לאלטרנטיבות.

כורכומין מריווה בטכנולוגיית Phytosome (כמוסות צמחיות 60 / 500 מ"ג)

כורכומין מריווה בטכנולוגיית Phytosome (כמוסות צמחיות 60 / 500 מ"ג)

קנה מוצר

כורכומין MERIVA של חברת Doctor's Best עוזר לספק Curcuminoids (המרכיב הפעיל) עם יציבות משופרת וביו-זמינות מעולה מסייע בשיפור תפקוד בריא ... לקרוא עוד...

הנימפאה הכחולה - הפרח הקדוש

הנימפאה הכחולה - להקלה טבעית בכאבים
Photo by Samson Lee on Pexels.com

עשוי לסייע בכאבים הבאים: התכווצויות שרירים, מיגרנות, כאבי מחזור.

צמח מרפא עתיק יומין, בעל מעורבות רבה בהיסטוריה האנושית, צמח מסתרי, הנחשב לקדוש (קרוי באנגלית Sacred Blue Lotus). הוא ידוע במקומות רבים בעולם כאפרודיזיאק (חומר המגביר ומעורר חשק מיני). הוא נחשב למשכך כאבים יחסית מתון, לעומת שאר הצמחים בעלי תכונה דומה. אולם, הנימפאה הכחולה יכולה להיות שימושית במיוחד להקלת עוויתות שרירים, מיגרנות, כאבי מחזור, טיניטוס (צילצולים באוזניים).

ניתן לצרוך כתה על ידי הרתחת הפרחים וראשי פרחים, או לערבב עם יין להקלה על כאבים (החומר הפעיל בנימפאה הכחולה מסיס בכוהל). הנימפאה הכחולה נחשבת לצמח בעל עצמה רוחנית.

blue-lotus-הנימפאה-הכחולה-פרחים-myherb

פרחי נימפאה כחולה מיובשים – הלוטוס הקדוש (10 גרם)

קנה מוצר

המצרים הקדמונים צרכו פרחי לוטוס (נימפאה כחולה) ספוגים ביין כדי ליהנות מעליה במצב הרוח והתודעה. המדע המודרני גילה כי השפעות ... לקרוא עוד...

צמח הפסיפלורה - פרח עם תשוקה

פרח פסיפלורה
פרח פסיפלורה

עשוי לסייע בכאבים הבאים: פיברומיאלגיה, כאב עצבי, כאב הנובע מחרדה.

צמח אדיר ביופיו, זנים רבים של משפחת הפסיפלורה מכילים משככי כאבים טבעיים, בשם - פלבנואידים. אלה כוללים: chrysin, orientin, vitexin ו isovitexin. מכיוון שמרכיבים אלה מרגיעים את מערכת העצבים המרכזית, ביכולתם גם לעזור עם סוגים שונים של כאב. כגון כאבי גב או כאב עצבי הקשורים. צמח הפסיפלורה הוא גם בעל תכונות אנטי דלקתיות אשר יכולות לעזור להקל על הכאב.

הוכח גם כי לפרח תכונות נוגדות פרכוסים ואנטיספסמודיים (Antispasmodic) מה שעשוי להסביר את יכולתו להקל על הכאב. הפרח גם נחקר כתרופה פוטנציאלית עבור מחלת פרקינסון כדי לעזור להקל על רעד. למרות שהוא אינו יכול לרפא את המחלה, כיום יש ראיות כי הוא עשוי לעזור להפחית את הסימפטומים.

העלים והשורשים של זנים רבים תשוקה פרח מכילים תרכובות הנקראת בטא-קרבולין ואלקלואידים של Harmala. אלקלואידים אלה פועלים כמו מעכבי MAO טבעיים (מונואמין אוקסידאז). מעכבי MAO מסייעים בחילוף של נוירוטרנסמיטורים שיוצרים הרגשה טובה - סרוטונין ונוראפינפרין. הוא עוזר להפחית את תחושות החרדה והמתח על ידי העלאתם רמתם של כימיקלים במוח, הקשורים בשיפור מצב הרוח. 

פסיפלורה (100 כמוסות צמחיות) Solaray, Passion Flower, 350 mg

פסיפלורה (100 כמוסות צמחיות) Solaray, Passion Flower, 350 mg

קנה מוצר

פרח הפסיפלורה שלנו (Passiflora incarnata) צמח מרפא הידוע בהשפעתו המרגיעה, משרה שלווה, משחרר את הראש ממחשבות טורדניות, דאגות שווא וחרדה ... לקרוא עוד...

צ'וצ'וואסי - העץ מהאמזונאס הפרואני

עץ צ'וצ'וואסי (באמזונאס)

עשוי לסייע בכאבים הבאים: כאבי דלקת, בדלקת פרקים וכאבי גב.

הצ'וצ'וואסי (Chuchuhuasi), בשמו המדעי: Maytenus krukovii הוא פופולרי מאוד ברחבי האמזונאס, במיוחד באיזור הפרואני. הוא עץ חופה גדול מאוד, שורשו שימש כתרופה להרגשה הכללית במשך מאות שנים. הוא אף שימש שמאנים באמזונאס, כמרכיב בתוך תערובות לטקסים שמאניים.

באופן מסורתי הצמח משמש כדי להקל על כאב ודלקת, כמו כן לטיפול בדלקת פרקים, שיגרון וכאבי גב, כדי לשחזר את רמות האנרגיה לאחר מחלה מתישה, כטוניק (משיב נפש), להקלה על כאבי מחזור ושיפור הליבידו.

קווה קווה - איי דרום האוקיינוס השקט

עלי קווה קווה

עשוי לסייע בכאבים הבאים: כאב נוסיספטיבי, כאבי פרקים, כאבי גב, התכווצויות שרירים, כאבי ראש / מיגרנה.

קווה קווה (Kava Kava), הידועה גם בשם שורש קווה או פשוט - קווה. הוא נמצא בשימוש נרחב בתרבות הפולינזית. תרכובות פעילות הנמצאות בשורש הקווה וחלקים אחרים של הצמח, הידועים בשם Kavalactones או Kavapyrones - ביכולתם להפחית כאבים מסוגים שונים. יש להם גם השפעות נוגדות עוויתות ותכונות נוירו-פרוטקטיביות.  הקווה משרה תחושה קלה של אופוריה. הוא יוצר תחושה של הרדמה מקומית בלשון ובחניכיים כאשר נצרך. 

אזהרות: למרות שמשקאות קווה היו בשימוש תדיר באזורי האוקיינוס השקט במשך כל כך הרבה שנים. במערב, תופעות לוואי הכוללות פריחה בעור ורעילות בכבד, לפעמים, נקשרות לשימוש בצמח הקווה. 

במידה והנך חש בכאב ורוצה לנסות צמחי מרפא, אנא, וודא כי אין לך אלרגיה לצמחים או מרכיבים מסוימים. המידע המופיע לעיל איננו תחליף לייעוץ או טיפול רפואי מוסמך, במיוחד אם את בהריון, מצב סיעודי או תרופות כלשהן.

 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

נגישות