קשרי אדם ועולם הצומח ברמת התודעה

האדם, כחיה מבולבלת, שאבדה את עצמה ואת דרכה במרחב הזמן ומנסה להתקרב לאמת, ע"י יצירת היסטוריה תרבותית קלוקלת, שנוצרת עקב הפחד שלנו מעצמינו (מנשמתנו והטמון בה).

בכל זאת, אנו שונים מבעלי החיים, בתכונות כמו: סוראליזם, אמנות, דמיון, מוזיקה, סטאנד-אפ, פילוסופיה, אינטרנט, שאמאניזם, פסיכדליים, בינה מלאכותית, מציאות מדומה וכו'. - חיה עם חלום וחזון ויותר מזה, עם תפקיד מרכזי בסביבה בה אנו קיימים. "התרבות" שלנו היא דפוס פתולוגי, סימפטום מנטלי, שמרחיק אותנו מכל התכונות החשובות האלו, שמבדילות אותנו מהשאר - תכונות אלו הן הביטוי לקדמה שלנו, כחברה אנושית, כמו כן, הן גם כלי מרכזי בתהליך החזרה לשורשים שלנו (או לתפקיד האמתי שלנו כאן כבני אדם).

ההתרחקות מהרוחניות והטבע, לעבר החומריות וההרס, הביאו ליצירת "התרבות", שמנסה להכתיב לנו נורמות, איך לחיות נכון, מה אסור ומה מותר. - כלמר, הפכנו מלהיות נכס יקר של היקום והמערכת האקולוגית, לנכס של מוסד / רשות, שמתיימרים לדעת איך לחיות נכון וקובעות גורלות וחוקים, בלי לדעת את השלכותיהן על כלל האנושות והמערכת האקולוגית. עליכם לשלם בכסף על עצם קיומכם, אותו כסף, שנוצר בכדי להמשיך ולהעביד אותכם הלאה, ולא חלילה כדי להציל את הסביבה הקורסת.

 

האם מה שקורה בעולם כיום, קורה למען עתיד טוב יותר לאדם ולסביבתו?

הכל נעשה מאינטרסים הרסניים ולא מדאגה אמתית אדם לחברו ולסביבתו. השיטה היא המצאת בעיה / מחלוקת - ופתרון לה, כדי להצדיק את קיומה של המערכת, ליצור כסף (או סתם ספרות וירטואליות, על מסך כלשהו), מקומות עבודה ובניית מוסדות תואמים לבעיה שהומצאה.

החברה המערבית הפכה לחולה ועוברת תהליך ריפוי, כשם שהגוף האנושי מתחיל לייצר נוגדנים כאשר הוא מרגיש עצמו כחולה. האנושות, כמכלול קולקטיבי יצרה "אסטרטגיות להתגבר על מצב של חוסר איזון עם הטבע" ומנסה לרפא את עצמה, במה שמכונה "חזרה לערכים ארכאיים" (או חזרה למקור). תופעות כמו סוראליזם, פירסינג וקעקועים, פסיכדליים, אמנות, ג'אז, ריקוד, רוקנרול, טראנס, תיאוריות הקטסטרופה ואפילו האינטרנט, הם כולם הוכחה לכך שהתהליך הזה בעיצומו. שכן, כל אלה הם ביטויים לרצון העז שלנו בתת המודע - לחזור לעבר, שטומן בחובו סודות רבים.


האם הסיפור שלנו הוא סתם מקרה של חיה שאיבדה את עצמה במרחב היקום והזמן והרסה את עצמה וסביבתה, ובזה הסתיים הסיפור?

לא כל כך פשוט. בני האדם הם חלק ממערכת אקולוגית ורוחנית - מורכבת ביותר, ששואפת להתפתח ולהתרחב, בעזרת הכלים שנתן לה הטבע, עולם הצומח חייב להיות חלק בלתי נפרד מאיתנו, כחברה, בכדי שנוכל להביע את עצמינו ואת הטבע בעזרת אמנות, ולקיים את תפקידנו החשוב כבני אדם, כנציגי הטבע בכדוה"א.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

נגישות