myHerb

13 סימנים שעשויים להעיד שאתם עוברים התעוררות רוחנית

הרעיון של התעוררות רוחנית קיים כבר מאות שנים. וניתן לצפות בו במגוון תרבויות ודתות ברחבי העולם. תקראו לזה “נירוונה”; קוראים לזה “הארה”; קוראים לזה “אושר”. התעוררות רוחנית מתחילה ברגע, שבו אדם יכול לצעוד אחורה ו”להתעורר” לחייו עם תחושה חדשה של הימצאות בעולם הזה.

התעוררויות רוחניות יכולות להיות מטרידות קלות בהתחלה, מכיוון שלעתים קרובות הן גורמות לנו להתמודד עם שאלות כמו, מי אני ומדוע אני כאן? אבל יכול להיות גם אלמנט מסוים של פליאה והתרגשות כשאנחנו מוצאים את עצמנו פתאום מרגישים מאוד חיים.

רעיון ההתעוררות הרוחנית זכה לפופולריות בעולם המערבי על ידי הפסיכיאטר המפורסם קרל יונג (שתיאר את התהליך כחזרה אל האני המקורי). אך חווית העלייה למצב תודעה גבוה יותר, תמיד הייתה חלק מהותי ממה שזה אומר להיות אנושי.

מה גורם להתעוררות רוחנית?

התעוררות רוחנית יכולה להיות מופעלת על ידי כל דבר, החל מהשגרתי לחלוטין ועד לשינוי משמעותי בחיים.

לדברי הסופרת שאנון קייזר, כמה סיבות נפוצות כוללות אירועים משנים בחיים (כלומר, איבוד מקום העבודה, התרחקות מהבית, תאונת דרכים וכו’) ואנשים שפותחים עבורך “דלת” רוחנית (כמו תאומים או נפש תאומה).

“התעוררויות רוחניות יכולות להיות ספונטניות”, היא אומרת, “אבל עבור רובן, הן מופעלות על ידי שינויים או טראומות משמעותיות בחיים כמו מחלות מסכנות חיים, תאונות דרכים, גירושים, מלחמה, מגיפות, משברים ברבע החיים או אמצע החיים, בריאות הנפש. משברים כמו דיכאון קליני או חרדה, או אפילו חוויה של כמעט מוות”.

המחברת של Angel Intuition, טניה קרול ריצ’רדסון מסבירה, שבסופו של דבר, כל דבר שמעודד (או מאלץ) אותך “להסתכל על חייך מנקודת מבט רוחנית גבוהה יותר” יכול להוביל אותך לדרך לקראת ההתעוררות.

21 סימנים ותסמינים של התעוררות רוחנית

הנה כמה סימנים לכך שאתה עובר התעוררות רוחנית או שאתה עומד להתחיל באחת:

1. אתה מרגיש מנותק ומנודה

בהתחלה, תהליך ההתעוררות הרוחנית יכול להרגיש מכריע ומבלבל. זה יכול להרגיש כאילו כל מה שחשבת שהוא נכון לגבי חייך היה שקר, וכך, אתה עלול להרגיש “מנותק ומנודה מהדברים והאנשים שנהניתם מהם”.

2. הערכת מחודשת של האמונות שלך

התעוררות רוחנית תגרום לך לשנות את אמונותיך הרוחניות או לאמץ אמונות חדשות משמעותיות. בין אם זה אומר להתחבר עמוק לדת או אמונה חדשה או לעזוב את העבודה שלך, כדי לרדוף אחרי התשוקה האמיתית שלך. סביר להניח שסדר העדיפויות שלך שונה כעת.

3. החלומות שלך חיים יותר.

לא רק שחיי הערות שלך חיים יותר כתוצאה מהתעוררות רוחנית, אלא שגם חיי החלומות שלך עשויים להיות חיים יותר. משמעויות החלומות שלך והאופן שבו הם מתחברים למסע שלך עשויים להיות ברורים יותר גם כן.

4. אתה חווה יותר סינכרוניות ודז’ה וו

אם אתה חווה לעתים קרובות סינכרוניות מעוררות מחשבה, כמו לחשוב על מישהו ולהיתקל בו באקראי למחרת, או לראות מספרי מלאכים כל הזמן, זה סימן שאתה בדרך הרוחנית שלך. באופן דומה, גם תחושות של דז’ה וו אינן נדירות.

5. מערכות היחסים שלך מתחילות להשתנות

אין ספק: התעוררויות רוחניות משנות, והאנשים בחייך לא תמיד יוכלו להעריך זאת. אתה עלול להרגיש שהאהובים שלך לא מבינים אותך יותר כי אתה משתנה. ריצ’רדסון מציע לבקש מאהובים לכבד את מה שעובר עליך, ולהזכיר להם שהם לא צריכים להוות חוצץ בין ההתעוררות שלך.

6. אתה מרגיש שהרוחניות הופכת לחלק חשוב בחייך

יהיה קשה להתעלם מהקריאה מהצד הרוחני שלך בזמן שאתה עובר את התהליך הזה. הרצון למצוא משמעות והגשמה בתוך הרוחניות שלך יהפוך כנראה לאחד מסדר העדיפויות הגדול ביותר שלך.

7. אתה אינטואיטיבי יותר

סימן נוסף, על פי ריצ’רדסון, הוא שיש אינטואיציה מוגברת לאחרונה או יכולות אינטואיטיביות חדשות שמופיעות. הם תמיד היו שם, קבורים מתחת לשכבות האגו שלך, ועכשיו כשהתעוררת, אתה מרגיש הרבה יותר בהרמוניה עם עצמך.

8. אתה יכול לחוש חוסר אותנטיות ומניפולציה

בנוסף לאינטואיציה המוגברת הזו, תוכל לחוש כל התנהגות לא אותנטית או מניפולטיבית כאשר מישהו מרמה אותך, גם כן. קשה לך להיות בסביבה בה הדברים מתנהלים בחוסר יושרה.

9. אתה מבין שכל אחד בדרכו שלו

ככל שאתה מגלה את הדרך הרוחנית שלך, אתה גם מקבל יותר את הרעיון שכל אחד אחר נמצא בנתיב הייחודי שלו. דברים כמו ניצחון בוויכוחים או שכנוע אנשים בדעותיך כבר לא חשובים כל כך.

10. אתה רוצה לעזור ולשנות

כשאתה מתחיל להבין שכל יצור חי הוא מטבעו ראוי ושווה, תרגיש שאתה נקרא לשרת, בין אם לאנשים, לבעלי חיים או לסביבה. חשוב לך שתהיה לך מטרה שאתה יכול לעמוד מאחוריה כדי לגרום לחיים שלך להרגיש תכליתיים. יכול להיות שזה לא קשור לשינוי התפקידים הנוכחיים או התפקידים שלך, אלא רק לגשת למה שאתה כבר עושה, רק עם תודעת שירות עמוקה יותר.

11. אתה מרגיש לבד

התעוררויות רוחניות הן משימה לא פשוטה, ולמרות שיש תקווה להארה בצד השני, זה יכול להרגיש כבדידות. זה מבודד שכל החיים שלך מתהפכים, במיוחד אם שאר האנשים בחייך לא ממש על אותו גל.

12. אתה מרגיש מחובר יותר לעולם הטבע

בעוד שאתה עשוי להרגיש פחות מחובר לחברים שלך במשפחה בהתחלה, אתה תרגיש יותר מחובר לטבע. מצמחים לבעלי חיים ועד לעולם בכללותו, תרגישו את החיבור ההדדי שלכם לכל זה.

13. החושים שלך מתגברים

החושים לרוב יתגברו במהלך התעוררויות רוחניות, ככל שתתכווננו יותר לרגע הנוכחי. זה כולל רגישות לגירויים פיזיים, רגשיים ו/או אנרגטיים.

התעוררויות רוחניות הן מסובכות, עמוקות ולא פחות משנות חיים – בצורה הטובה ביותר. למרות שהן אולי לא קלות, הן ישפרו את חייך לטובה עם סבלנות, ניסוי וטעייה וקצת זמן. אם אתה מגלה שאתה על הקצה, כל מה שאתה צריך לעשות הוא לסמוך על התהליך, להחזיק חזק ולהתכונן לחיים שהתעוררו לאחרונה.

להתעוררות אין סיום. אתם ממשיכים לחיות תוך כדי הקשיים והתובנות. בניתם את עצמכם מחדש, עכשיו אתם מוכנים לעזור לאחרים לעשות כך גם כן. או שמצאתם את עצמכם בדרך אחרת. זה יכול להיות כל כך שונה, אצל כל אדם. דרכים שונות שמובילות לאותה הנקודה של להיות ההוא שמביט מהצד. המסתכל והמשפיע. אבל גם סובל מהרגישות והניכור.

התוכן לעיל איננו נועד להוות תחליף לייעוץ רפואי מוסמך. המידע המופיע לעיל מופץ ברחבי הרשת באופן חופשי למטרות פנאי ואיננו מתימר לקבוע עובדות, נושא התעוררות הרוחנית משתייך לרעיון הניו אייג’. כל שימוש במידע המופיע לעיל הוא על אחריות הקורא בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Click to access the login or register cheese
Scroll to Top