myHerb

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
3 צמחים מטהרי אוויר חזקים, שינקו את האוויר בביתך

3 צמחים מטהרי אוויר חזקים, שינקו את האוויר בביתך

3 צמחים מטהרי אוויר חזקים, שינקו את האוויר בביתך

על פי הסוכנות להגנת הסביבה בארה”ב, האוויר בתוך הבית הממוצע הוא עד פי חמש מזוהם יותר מאשר האוויר בחוץ. בעוד שעובדה זו מדאיגה במידה מסוימת, היא מהווה זרז לשינויים חיוביים בחיינו, שלא רק מרעננים את האוויר, אלא גם מאפשרים לנו להתחבר בצורה אינטימית יותר עם הטבע. לא רק כשאנחנו בחוץ, אלא גם באזור הנוחות הפרטי שלנו וגם במקום העבודה. הפתרון? צמחים מטהרי אוויר.

בהתחשב בעובדה שאנשים מבלים יותר מ -90 אחוז מהזמן במקום סגור. ריהוט, ריפוד, חומרי בניין סינתטיים, מוצרי ניקוי בבתים ומשרדים עשויים לפלוט מגוון של חומרים רעילים. כמו למשל פורמלדהיד (formaldehyde). זיהום אוויר פנימי יכול להיגרם גם על ידי אבק, חיידקים ועובש. כמו כן, זיהום אוויר מבחוץ, מהתחבורה והתעשייה מוצא את דרכו לתוך הבית. כל אלה נעשים גרועים יותר במרחבים קטנים או כאלה שאינם מאווררים.

החדשות הטובות הן כי יש דרך קלה ובמחיר סביר, להילחם בנוכחותם של הדברים המגעילים שאנחנו נושמים. וזה בא מן עולם הטבע. הצמחים מטהרים את האוויר, מה שהופך אותם לחלק ממה ש- NASA מכנה “המערכת תומכת החיים של הטבע”. הוכח כי הוספת עציצים לחדר עשויה להפחית את כמות החלקיקים באוויר (למרות שצמחים בפריחה עשויים להוסיף לאוויר מרכיבים משלהם).

אז, איך צמחים מנקים את האוויר בבית? צמחים קולטים חלקיקים מן האוויר באותו זמן, שהם קולטים פחמן דו חמצני. אשר, לאחר מכן מעובד לחמצן, באמצעות פוטוסינתזה. אבל זה עוד לא הכל, מיקרואורגניזמים הקשורים לצמחים אשר נוכחים בקרקע, לחיידקים אלה ישנו חלק באפקט הניקוי.

1. סנסוויריה (כידונן תלת-פסי ‘צהוב-שוליים’)

בשמו המדעי: Sansevieria trifasciata. אחד ממטהרי האוויר החזקים ביותר המזוהים על ידי נאס”א. הסנסוויריה מסירה לפחות 107 מזהמי אוויר ידועים, כולל חד תחמוצת הפחמן וחנקן חד חמצני, פורמלדהיד, כלורופורם, בנזן, קסילן וטריכלוריתילן בקרב רבים אחרים. הסנסוויריה גם מייצרת כמויות רבות של חמצן לאורך כל הלילה, מה שהופך אותו לצמח מצוין לחדר השינה.

החשוב מכולם, הסנסוויריה שייכת לקבוצת מינים עמידים ביותר שיכולים לשרוד במשך שבועות ללא מים. ונראה כי היא משגשגת כמעט בכל אקלים, כולל אלה עם אור נמוך, אם כי היא מעריכה שמש ישירה ואוויר צח מדי פעם, מה שאופיינו למקום מוצאה, מדגסקר.

רכישת צמח סנסוויריה: עציץ סנסיווירה מוכן (Sansevieria trifasciata)

2. ספטיפילום (Spathiphyllum)

זהו צמח מעומק היער, ירוק עם פרחים לבנים. הוא יעיל כמטהר אוויר מסיר ביעילות מזהמים שמקורם ברהיטים, מוצרי אלקטרוניקה ומוצרי ניקוי. עד כדי כך, שזהו אחד הצמחים המובילים בדירוג של נאס”א למטרה זו.

הספטיפילום מסתפק בחשיפה לאור עקיף ודורש מינימום השקיה.

Spathiphyllum לרכישה

3. אריקה (Chrysalidocarpus lutescens)

הידוע גם בשם Butterfly Palm ו- Areca Palm, זהו צמח עמיד, יליד מדגסקר. שעושה עבודה מצוינת כמטהר אוויר, עם נטייה לטהר פורמלדהיד, בנזין וחד תחמוצת הפחמן. יתרון נוסף מעבר לטיהור אוויר, הוא היכולת לייצר אדים, עד ליטר של מים כל 24 שעות. מה שהופך אותו לצמח מתאים עבור אקלים יבש או לכאלה הסובלים מבעיות נשימה.

במבוק דקלים גדל במהירות ועשוי להגיע לגובה משמעותי למדי (עד לגובה של כ- 6 מטר). אבל ניתן להגביל את הטווח האנכי שלהם על ידי שימוש בעציצים קטנים יותר. הם מעדיפים אור, ונהנים מהשקיה לעתים קרובות כאשר, עם זאת, בחודשי החורף הם נוטים לדרוש פחות.

רכישת אריקה (Chrysalidocarpus lutescens

הרשמה לניוזלטר:

 לקבלת עדכונים בלעדיים.

myHerb at MIROVERSE
Join myHerb community at Slack
myHerb community at Slack
Jotform Partner with myHerb
Ad
monday.com partner with myHerb
Ad
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.