3 צמחים שעשויים לסייע במצבי מתח וחרדה

כאשר החרדה מתחילה לעלות בגוף, זה יכול להרגיש כאילו העולם סוגר עליך. הנשימה מתגברת, הדופק שלך עולה, והמוח שלך מתחיל לרוץ. זה יכול לקרות פתאום, או אירוע זמני כמו גמילה מניקוטין, קפאין או קנאביס. ניהול אורח חיים תקין כמו נשימה מודעת, פעילות גופנית, ואכילת תזונה עשירה במינרלים יכולים לעשות הבדל גדול בהתמודדות עם חרדה. 

החדשות הטובות הן כי יש הרבה צמחי מרפא נפלאים שיעילים נגד חרדה, והם לא חולקים את אותו הסיכון של התמכרות ותלות, שמגיעים עם תרופות נגד חרדה כגון: בנזודיאזפינים. כמו כל התרופות, צמחי מרפא אלה אינם מתאימים לכל אחד. מה שכן, הם יכולים להיות מועילים מאוד כאשר הם נצרכים במינון הנכון ומתאימים כראוי לצרכים שלך.

לפניכם שלושה עשבי תיבול שיכולים לעזור להתמודד ביתר קלות עם חרדה.

1. סקוטלריה, קערורית – Scutellaria lateriflora) Skullcap)

Skullcap הוא צמח מפיג חרדה עבור אנשים שחווים חרדה יחד עם חוסר שקט, מתח שרירים, ותנועת לסת. אם אתה מרגיש שאתה “מטפס על הקירות” כאשר אתה תקוע במהלך התקף של חרדה, סקוטלריה יכולה לעזור לך להרגיע לא רק החרדה שלך, אלא גם את המתח השרירי הנלווה וחוסר השקט. היא יעילה כשנצרכת בתה או בתמיסה.

 

סקוטלריה, Skullcap, קערורית אמריקאית (Scutellaria lateriflora) אבקת צמח מרפא (56 גרם)

 

2. פסיפלורה (פסיפלורה אינקרנטה)

פסיפלורה היא למעשה תרופה עבור אנשים אשר כל מה שנשאר מהם הוא חרדה. מרגישים תחושה של תשישות אבל לא מסוגלים לנוח, כי המחשבות בראש רצות. 

צמח זה יעיל הן בצורת תה והן בתמיסה.

 

אבקת צמח אורגנית: צמח הפסיפלורה (56 גרם)

 

3. קווה קווה (Piper methysticum)

קווה קווה הוא עשב נוגד חרדה מפורסם ביותר, עם סיבה טובה. זהו צמח רב עצמה אשר הוכח כיעיל בהפחתת החרדה, בהשוואה לפלסבו. קווה קווה הוא יותר מרגיעה ומהפנט מאשר פסיפלורה וסקוטלריה. יש לו מסורת ארוכה של שימוש פולחני בפולינזיה, הוא ידוע בהשפעה המרגיעה ומשככת כאבים.

בשנים האחרונות יצאו מחקר שהצביעו על כך שצריכת יתר של קוו קווה עלולה להזיק לכבד, ולכן אין להשתמש בעשב אם יש לכם בעיות בכבד, או אם הם צורכים אלכוהול באופן קבוע, או במקביל עם אקמול. עם זאת, יש לו היסטוריה ארוכה מאוד של שימוש בטוח, כל עוד אין לך שום בעיות בכבד, אתה יכול להרגיש בטוח להשתמש בצמח זה עד 3-4 פעמים בשבוע, כדי לעזור להקל על החרדה שלך. הצמח נצרך כתה, תמיסה, או כמוסה.

*הימנע מלקיחת צמחי מרפא אלה (אלא אם כן רופא מוסמך אישר) אם אתה לוקח תרופות מרשם לשינה, חרדה או דיכאון, או אם אתה לוקח מדללי דם כמו קומדין או וורפרין.

 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Shares

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

נגישות