myHerb

5 סטארט-אפים פורצי הדרך בתחום הבריאות בישראל

רק בשנה שעברה גייסו סטארט-אפים בתחום הבריאות הדיגיטלית בישראל כ- 870 מיליון דולר לפיתוח עסקים בתחום טיפוח אישי, פעילות גופנית, תזונה בריאה, תזונה, פיזיותרפיה, בריאות קוגניטיבית ונפשית ותחומים נוספים המאפשרים לצרכנים לשלב פעילויות בריאות בחיי היומיום שלהם.

בפסגת הבריאות העולמית השנתית שהתקיימה החודש בתל אביב, יותר מ- 410 יזמים בתחום הבריאות ומנהיגים מ- 50 מדינות נפגשו כדי לעזור לעצב את עתיד הבריאות ברחבי העולם. להלן חמש חברות ישראליות שמשפרות את רווחת הצרכנים והרווחה בדרכים חדשניות:

Sency

Sency משתמשת בראייה ממוחשבת וב- AI (בינה מלאכותית) כדי לעקוב ולנתח תנועות, כדי לשפר את האימונים והבריאות הגופנית.

באמצעות מצלמת הסמארטפון בלבד, היא סופרת, עוקבת ומתווה תנועה בזמן אמת תוך מתן סקירת וידאו מיידית, ניתוח מעמיק ותובנות. הכל במכשיר של המשתמש. מייסדת-שותפה – נטע אוסמן טוענת שחברות תוכנה אחרות למעקב תנועה לא יכול לעשות את מה שסנסי עושה.

יש לו שתי אפליקציות לנייד. WodProof מסייעת לספורטאי קרוספיט לשפר את הביצועים שלהם על ידי הקלטת האימונים שלהם, ומספקת משוב בזמן אמת ותוכניות אימונים מותאמות אישית. וסנסי בריאות יוצרת תרגילים יומיומיים המותאמים לגוף שלך.

כדי להתחיל, Sency עורכת הערכת גוף ראיית מחשב ומנתחת את תנועות המשתמש כדי לספק לו תוכנית מותאמת אישית.

myAir

MyAir הוא שירות מנוי המציע חטיפי תזונה מותאמים אישית המיועדים להפחתת מתח כרוני. משתמשים ממלאים שאלון קוגניטיבי כדי לקבוע כיצד הם מושפעים מסטרס, ומוצעים להם חטיפי תזונה עם אדפטוגנים שונים – תמציות מצמחים וצמחים שתכונותיהם יכולות לסתור את השפעות הלחץ – על סמך התשובות שלהם.

“כולנו רוצים לנהל את הלחץ שלנו ולהיות מודעים יותר, אבל שינוי ההתנהגות שלנו הוא כל כך מורכב”, אומרת רייצ’ל ירקוני, מנכ”לית ומייסדת שותפה של myAir.

myAir
חטיפי Superfood בהתאמה אישית. מבית הסטארט-אפ הישראלי myAir

“הדרך הטובה ביותר לשנות את זה היא לצרף את ההרגל החדש להרגל הנוכחי שאתה נהנה ממנו – שהוא כמובן אכילה. אז אנחנו משתמשים במזון ובתזונה ככלי התנהגותי, ומציעים פלטפורמה המשלבת פרמטרים של גוף ונפש”.

לחברה יש אפליקציה שמתחברת לשעון החכם שלך כדי למדוד את מצב הלחץ הנוכחי שלך, ואת ההשפעות שיש לו עליך. MyAir מציעה שישה פורמולציות של ברים עם ‘צמחי-על’ שונים כמו ג’ינסנג וכשות, שהשפעותיהם נעות מהגברת רמות האנרגיה ותפקוד המוח, ועד לשיפור איכות השינה והמיקוד.

CalmiGo

CalmiGo הוא מכשיר כף יד הדומה למשאף ומספק הפגה טבעית בחרדה ובמתח. הוא מנחה את דפוסי הנשימה של המשתמשים באמצעות אורות ורעידות, ומפיץ ריחות מנטה, לבנדר וריחות אחרים כדי לעודד רגיעה.

המכשיר פותח על ידי עדי וולך, שחוותה התקפי פאניקה במהלך לימודיה לתואר ראשון בטכניון בחיפה. לאחר שניסתה לשנות את התזונה, עשתה יוגה והלכה לטיפול, היא החליטה לפתח פתרון משלה.

CalmiGo

מחקר נערך על 29 ותיקי מלחמה ישראלים הסובלים מחרדה הקשורה ללחימה ו-PTSD על ידי אוניברסיטת רייכמן. הם השתמשו במכשיר שלוש פעמים ביום, במשך שלוש דקות בכל פעם, וענו על שאלונים כמעט אחרי כל שבוע של שימוש.

המשתתפים חוו ירידה מהירה ומתמשכת הן ברמות PTSD והן ברמות החרדה, וציון החרדה הממוצע שלהם נמוך בהרבה במהלך המחקר מאשר בתחילת המחקר.

X-Trodes

תיקון עור לביש מודד פעילות גלי מוח, תנועת עיניים ועוד, ושולח אותו לטלפון של המשתמש באמצעות Bluetooth.

מדידת האלקטרופיזיולוגיה של הגוף שלנו – או האותות החשמליים של המוח, הלב והשרירים – משמשת לניטור דפוסי שינה ולאבחון הפרעות שינה, מדידת ביצועים אתלטיים על ידי ניטור דפוסי שרירים בזמן אמת, והרחבת המחקר מעבר לגבולות המעבדה.

שיטות הניטור הנוכחיות דורשות שימוש בציוד מגושם, אלקטרודות, ג’ל או כוסות יניקה – ובמקרים מסוימים, לינת לילה במרפאה.

X-trodes הוא מדבקת עור רפואית לבישה שמודדת את הפיזיולוגיה של הגוף”, אומר זיו פרמן, מנכ”ל X-trodes.

“במקום למדוד את האלקטרופיזיולוגיה של הגוף במרפאה, אנחנו מאפשרים לעשות זאת בסביבה הביתית. שלנו הוא פתרון פשוט מאוד – מדבקת עור שמחליפה את כל ‘פתרונות סטנדרט הזהב’ הללו שמציעות מרפאות”.

הוא משדר נתונים באמצעות Bluetooth למקלט קטן, אותו הוא שולח למכשיר הנייד של המטופל (או הרופא). הנתונים אמורים להשתלב במערכות התוכנה הקיימות של הרופא.

האלקטרודות של X-trode יכולות למדוד עד 10 שעות של EEG (גלי מוח), EOG (תנועת עיניים), EMG (שרירי שלד), ECG (פעילות לב) ו-EOIG (הפעלת ריח). המוצר צפוי להיות זמין לשימוש מסחרי קליני כבר בשנה הבאה.

Amai Proteins

Amai Proteins פיתחה חלבון מתוק פי 3,000 מסוכר, וניתן לייצרו בשבריר מהעלות.

חלבונים מתוקים אלו נמצאים בדרך כלל בג’ונגלים סביב קו המשווה, אך אינם משמשים כממתיק בשל אתגרים הכוללים עלות, יציבות וטעם. המייסד ד”ר אילן סמיש השתמש בתכנון חלבון חישובי ובתסיסה מדויקת – הדומה לבישול בירה – כדי לפתח את החלבונים במעבדה.

Amai Proteins

שימוש בחלבונים אלו במקום בסוכר יחסוך טריליוני ליטרים של מים המשמשים לגידול וייצור קני סוכר, ומיליוני דונמים של אדמה, וכן יחסוך מיליארדים למערכות הבריאות.

ניתן להשתמש בחלבון להפחתת סוכר עד 70 אחוז במוצרים כמו שוקולד, גרנולה, קטשופ וקריזינים. המוצר הראשון של Amai Proteins יושק ב-2023.

בריאות מובילה ליותר ויותר החלטות שאנו מקבלים לגבי מה לאכול, כיצד להתאמן, והצעדים שאנו נוקטים כדי לטפל בבריאות הנפשית שלנו. כלים אלו, שהסטארט-אפים החדשים מציעים עוזרים לנו בדרך קבלת ההחלטות ומקלה עלינו בתהליך ההחלטה. לגבי הצעד הבא שננקוט למען הבריאות שלנו.

ויתור: התוכן המופיע באתר איננו מהווה תחליף לייעוץ או לטיפול מקצועי ע”י גורמי בריאות מוסמכים. השימוש במידע המופיע באתר הוא על אחריות הקורא בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Click to access the login or register cheese
Scroll to Top