אלכס גריי

יצירות פסיכדליות מובחרות: אלכס גריי

אלכס גריי הוא אמן חזון אמריקני, סופר, ומורה. הוא תרם לפילוסופיה של האמנות בספרו "המשימה של האמנות" (1998). כאן הוא מקדם את האפשרות של הפוטנציאל המיסטי של האמנות: הוא טוען שתהליך היצירה האמנותית יכול (וגם צריך) למלא תפקיד בהארה של האמן. מבחינתו, תהליך היצירה האמנותית הוא בעל פוטנציאל להתעלות מעל מגבלותיו של המוח ולבטא יותר את הרוח האלוהית. הוא גם מאמין, כי האמנות יכולה לגרום, בתוך האדם החווה למצב תודעתי, שבו מצבים רוחניים יכולים להיות מושגים ביתר שאת.

ציוריו של גריי ניתנים לתיאור כמין תערובת של אמנות מקודשת, חזיונית ופוסט - מודרנית. הוא ידוע בעיקר בזכות ציוריו המפרטים גוף אנושי, תמונות "רנטגן" רב שכבתיות של המציאות. האמנות שלו היא שילוב מורכב של הגוף, הנפש והרוח. "מראות קדושות", סדרה בגודל טבעי של 21 ציורים, אשר לקח 10 שנים כדי להשלים, הבוחנת בפירוט את האנטומיה הפיזית והמטאפיזית של הפרט. רבים מציוריו כוללים ייצוגים מפורטים של השלד, מערכת העצבים, מערכת הלב וכלי הדם, מערכת הלימפה.

גריי מיישם את הפרספקטיבה הרב-ממדית הזאת כדי לצייר את החוויה האנושית. דמויותיו מוצגות במצבים כגון: תפילה, מדיטציה, נשיקות, הזדווגות, הריון, לידה ומוות. עבודתו משלבת סמלים דתיים רבים, כולל הילות, צ'אקרות, וסמלים עם צורות גאומטריות, טבע, ומצבים בתרבויות שונות. הציורים של גריי מחלחלים באור חזק ועדין, הנדיר בתולדות האמנות.

"זה האור הנשגב ביצירתו של גריי - שהוא החידוש החשוב ביותר באור דתי מאז הבארוק - מה שהופך את הדמויות בהם להראות אמתיות, "כל פרט נראה ראליסטי, כשהיצירה נצפת בגודל מלא". ציוריו של אלכס מפורטים מאוד, הם רוחניים ומדעיים במידה שווה, חושפים לנו הפרספקטיבה שלו לגבי המין האנושי בנוף פסיכדלי, רוחניות העל-הטבעי.

קשורים

ג'ונתן סולטר

ג'ונתן סולטר: אמן האילוסטרציה הפסיכדלית

ג'ונתן סולטר הוא אמן המתגורר ועובד באזור המפרץ בארה"ב (Bay Area). הוא מקדיש את ...
להמשך קריאה
כריס דייר

יצירות נבחרות של האמן החזותי: כריס דייר

כריס דייר הוא אמן חזותי עם יצירתיות אקסטטית. ציוריו בעלי מבנה יוצא דופן, ציורי ...
להמשך קריאה
שון תורנטון: אמן ששרד את סרטן בלוטת האצטרובל במוח

שון תורנטון: אמן ששרד את סרטן בלוטת האצטרובל במוח

ציוריו של שון תורנטון, אמן המוכר בזכות העובדה שלקה בסרטן בלוטת האצטרובל במוח (Pineal ...
להמשך קריאה

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •