myHerb

להתמודד עם נשירת שיער בדרכים טבעיות; תוספי תזונה שעשויים להפתיע ביעילותם

להתמודד עם נשירת שיער בדרכים טבעיות; תוספי תזונה שעשויים להפתיע ביעילותם

להתמודד עם נשירת שיער בדרכים טבעיות; תוספי תזונה שעשויים להפתיע ביעילותם

נשירת שיער היא בעיה נפוצה שעלולה לפגוע בדימוי העצמי. היא יכולה להפתיע בגיל צעיר יחסית, לפעמים מדובר בעניין שעובר בתורשה ויש סיבות נוספות, כמו סטרס ומחסור במינרלים.

אילו פתרונות טבעיים ניתן למצוא כדי להפחית את הנשירה, ולהינות מיתרונות נוספים?

קיימים תוספי תזונה טבעיים שמתאימים לגבים ולנשים שיכולים לסייע להפחית את הנשירה באופן חד משמעי הנראה לעין. בכל מקרה של נשירת שיער, הבנת הסיבה הגורמת לכך היא חיונית כדי למצוא טיפול טבעי שתואם ספציפית לבעיה, ובכך ליעל את הטיפול.

תוספי התזונה שאציג בפניכם בהמשך עשויים לגרום לזירוז צמיחתו של השיער, ובאופן כללי, לשפר מראהו ע”י עיבויו ומניעת דלילותו – גם אם הגורם לנשירה עדיין לא זוהה.

יש מספר גורמים שונים שיכולים לעודד נשירת שיער. בין הגורמים הנפוצים יותר:

 1. סטרס, שגרה מלחיצה, מצב של סטרס כרוני
 2. תרופות – תופעות לוואי
 3. חוסרים תזונתיים – בימינו, לאנשים רבים חסרים ויטמינים ו/או מינרלים הכרחיים לתפקוד הגוף. אכילת מזון מהיר והימנעות מפירות וירקות הם באופנה כיום. מחסור במרכיבים כה בסיסיים לתפקוד מערכות הגוף, גורמים לחוסר איזון ובעיות שונות במערכות הגוף, בין השאר לנשירת שיער. יש לעבור בדיקת דם כדי לזהות אם יש מחסור בויטמין או מינרל כלשהו – כדי לשלול את הבעיה הזו.
 4. מחלות אוטו-אימוניות: אלופציה אראטה
 5. שינויים הורמונליים: התקרחות אנדרוגנית
 6. זיהומים סביבתיים
 7. דיכאון
 8. תורשה, גנטיקה
 9. זיהום
 10. אמפטמינים

נשירת שיער כתוצאה מסטרס

קיימים גורמי סטרס שונים שעלולים לגרום לנשירת שיער, כולל גורמי סטרס פיזיים ונפשיים.

במצב תקין, מחזור חיי השערה כולל שלושה שלבים: צמיחה, מנוחה ונשירה, והשלבים הללו מתרחשים בצורה אקראית, כאשר בכל רגע נתון יש שיערות בשלבי גדילה שונים. במקרים של נשירת שיער כתוצאה מסטרס, השיער בדרך כלל מתאושש במהלך הזמן, וזאת במידה והסטרס הוא זמני. אמנם מספר המחקרים בנושא הוא מצומצם.

להפחית סטרס

נסו להפחית את רמת הסטרס ע”י הפרדתכם מ”הרעש” החיצוני. מצאו את נתיב חייכם שיוביל אתכם לחיים שקטים ככל הניתן. עסקו במקצוע שמרגיע אתכם, טיילו יותר בחיק הטבע, מצאו תחביב, התחילו לנגן, לכתוב ספר, לצייר. שוב, כלום לא מושלם, מה שבטוח שפסימיות לא תוביל אותנו לשום מקום. כמה שזה קשה, במערכת היררכית כה נוקשה שמורידה מהערך העצמי של הפרט, בכל זאת, זה אפשרי. אנשים עשו את זה ולו אחת וגם אתם יכולים, הגבולות נקבעים על ידיכם.

לפעמים מדובר בבעיה פתולוגית במוח, שלא תלויה ברצונו של האדם – במקרה כזה הוא לא יוכל למצוא או לעסוק בתחביב כי לא תיהיה לו את היכולת לתפקד תוך כדי הסטרס, שנחווה עקב מצב מוחי מסויים כמו למשל: מחסור בנוירוטרנסמיטר כמו דופמין, סרוטונין או אנדורפינים. אלו האנשים שאומרים להם “יאללה קום הכל בסדר, צא מזה, מה יש לך” אבל, בתוך הראש של אותו אדם, הזרימה של הנוירונים אינה תקינה כמו שאצלך, ולכן, בשבילו זה לא בדיוק משהו שהוא יכול לעשות, כמו שבנאדם בלי רגליים לא יכול ללכת.

תרופות פרמצבטיות עשויות לגרום לנשירת שיער

הודגם כי במקרים מסוימים תרופות שונות, כולל תרופות מסוימות לטיפול ביתר לחץ דם, אמפטמינים, ליתיום, קומדין ותרופות רבות אחרות, עלולות לגרום לנשירת שיער. אם התחלתם לסבול מנשירת שיער לאחרונה, אז בחינת כל התרופות החדשות שהתחלתם ליטול לאחרונה בהחלט יכולה לעזור לזהות מה אולי, תרם לנשירת השיער.

מומלץ לקרוא את התווית ועלון המידע שמגיע עם התרופה. מכיוון שנשירת שיער היא תופעת לוואי נפוצה בהמון תרופות. כך, שתוכלו לבדוק האם התרופה שאתם צורכים עשויה לגרום או להחמיר את נשירת השיער בעקבות תופעות הלוואי, ובהתאם לכך להתייעץ עם הרופא המטפל.

נשירת שיער
נשירת שיער – Image by Martin Slavoljubovski from Pixabay

מצבים רפואיים נוספים הגורמים לנשירת שיער

 1. בלוטת התריס: בעיות או מחלות בבלוטת התריס יכולות לתרום לנשירת שיער, וישש צורך להעריך את תפקודה בסיוע גורם רפואה מקצועי כדי לשלול בעיות.
 2. ההריון: לפעמים הסטרס של ההריון גורם לנשירת שיער זמנית.
 3. זיהומים חריפים: אצל אנשים מסוימים גם זיהומים חריפים יכולים לגרום לנשירת שיער חולפת.

זוהי רשימה מקוצרת. ישנן מחלות נוספות ורבות שגורמות לנשירת שיער. לרשימה המלאה.

נשירת שיער כתוצאה מחוסרים תזונתיים

בין אבות המזון שמחסור בהם יכול לגרום לנשירת שיער: ברזל, אבץ, ניאצין (ויטמין B3), שומנים חיוניים, ויטמין D וביוטין.

ביוטין – במקום הראשון

לעתים קרובות תוספים לבריאות השיער, העור והציפורניים מכילים ביוטין. למרות שמחסור בביוטין אכן יכול לגרום לנשירת שיער, מעריכים כי מחסור בביוטין הוא די נדיר. עם זאת, במחקר בהשתתפות נשים עם נשירת שיער שנערך לאחרונה: הראה שמחסור בביוטין נמצא בקרב 38% מהנבדקות. בין הסיבות למחסור בביוטין הן אכילה מופרזת של חלבון ביצה גולמי, הריון, בעיות עיכול מסוימות, אלכוהוליזם ותרופות (חומצה ולפרואית ואיזו-טרטינואין).

היתרונות המתועדים של ביוטין לצמיחת שיער מגיעים בעיקר מחקר מקרים. הם גורסים כי יש לביוטין פוטנציאל מסוים, אבל אין יותר מדי ניסויים קליניים על כך.

רכישת ביוטין במבצע ב- iHerb

ברזל

ידוע כי מחסור  בברזל  גורם לנשירת שיער אצל אנשים מסוימים. במקרים כאלה השלמת המחסור בברזל בדרך כלל משקמת את צמיחת השיער, אבל לא תמיד. דווח כי שילוב של חומצת האמינו  ליזין  עם ברזל יכול לעזור, כמו גם  ויטמין C. הודגם כי גם ויטמין C וגם ליזין משפרים את ספיגת הברזל.

ברזל לרכישה במבצע ב- iHerb

אבץ

אמנם העדויות לכך מוגבלות, אבל מעריכים כי ייתכן שיש גם למחסור  באבץ  תפקיד בנשירת שיער. הודגם כי אצל חלק מהאנשים עם נשירת שיער רמות האבץ נמוכות. נטילת תוסף אבץ יכולה להביא לשיפור בצמיחת השיער אצל מי שסובל ממחסור באבץ.

לרכישת אבץ במבצע ב- iHerb

ניאצין (ויטמין B3)

מחסור  בוויטמין B3  גורם למחלה בשם פלגרה. בין התסמינים הנפוצים שלה רגישות העור לאור, שלשול ודמנציה. היא גם יכולה לגרום לנשירת שיער. אמנם פלגרה הייתה שכיחה יותר בעבר, אבל בימינו המחלה הזו די נדירה, בגלל העשרת מזונות בוויטמין B3. אמנם הסבירות למחסור משמעותי בניאצין היא נמוכה, אבל הודגם כי תכשירי חומצה ניקוטינית (צורה של ניאצין) לשימוש חיצוני עוזרים לשפר את עובי השיער לאחר שישה חודשי שימוש.

ניאצין (ויטמין B3) לרכישה ב- iHerb

שומנים חיוניים

שומנים חיוניים  יכולים להיות חשובים לבריאות העור והשיער. מחסור בשומנים חיוניים מביא לנשירת שיער ולשינויים בצבעו, כשבדרך כלל השיער נהיה בהיר יותר. אמנם הנתונים לגבי טיפול בנשירת שיער באמצעות שומנים חיוניים הם דלים, אבל מחסור בשומנים חיוניים הוא שכיח, וניתן להשלים אותו בקלות על-ידי שימוש בתוספים.

רשימת שמנים חיוניים לרכישה ב- iHerb

ויטמין D

יש עדויות לכך כי ויטמין D עשוי לתרום לשיפור בצמיחת השיער. מחקרים הדגימו קשר בין רמות נמוכות של ויטמין D לסוגים שונים של נשירת שיער. החומרה של נשירת שיער מוקדמת אצל לגברים נקשרת למחסור משמעותי יותר בוויטמין D. באשר לטיפול, מחקר בהשתתפות נשים גילה כי תוסף עם ויטמין D הביא לשיפור בצמיחת השיער.

ויטמין D3 לרכישה ב- iHerb

במקרים של נשירת שיער בלתי מוסברת, הערכת המצב התזונתי עשויה לעזור בזיהוי הגורמים שתרמו לנשירה.

הפתרונות הטבעיים לנשירת שיער

אני ממליץ לכם לצרוך תוספי תזונה טבעיים במינון המקובל שרשום ע”ג התווית, בעיקר כדי להפחית את עצמת את הנשירה, להביא לצמיחה מהירה יותר של השיער ולבלום עד כמה שניתן את הנשירה – ללא שימוש בתכשירים עם חומרים מלאכותיים ורעילים. כבר, אני הולך לשתף אתכם בהתנסות שלי בתוסף תזונה טבעי, זול, איכותי – שבאמת עובד.

הפתרונות שלנו:

ברוך השם יש לי שיער על הראש, אבל כגבר אני מודע לגזר הדין של העיגול הלבן שיופיע לי על קצה הראש חס וחלילה, כמו כיפה – רק שהיא לא יכולה לעוף ברוח. מי בכלל רצה את העיגול הזה. כשהולכים לספר, אף אחד לא יבחר להסתפר לצורה כזו.

במקלחת, לאחר שאתם מתנגבים תסתכלו על התחתית של המקלחת, תראו את כמות השיער שנפלה. זה מה שגרם לי לחפש אחר הפתרון הטבעי. וקשה היה לי להאמין שמשהו יעבוד מספיק טוב, כי, אחרת כולם היו מתנפלים על הפתרון, לכן חשבתי שהכל זה רק בקטנה – פלצבו או טיפה בים. טעיתי, יש פתרון שאתם תראו את היעילות שלו מול העיניים שלכם. והוא נקרא:

המומלץ שלנו: ביוטין מקבוצת הויטימינים B

ביוטין, המכונה גם ויטמין B7, הוא אחד מוויטמיני B. הוא מעורב במגוון רחב של תהליכים מטבוליים, הן בבני אדם והן באורגניזמים אחרים, הקשורים בעיקר בניצול שומנים, פחמימות וחומצות אמינו.

התוצאות שלי לאחר השימוש בביוטין

יש לי שיער ארוך, ולא צרכתי כל מיני תכשירים או קרמים כדי לטפח אותו, הספיק לי שמפו ומרכך. האמת שלפני כשנתיים בערך חיפשתי משהו טבעי כדי למנוע נשירה כי שמתי לב למסרק שלי (כולו שיערות) וגם במקלחת אחרי שמתנגבים רואים על הריצפה עד כמה זה רציני. בקיצור, השתמשתי בתוסף הטבעי במשך כחודש, ראיתי שיפור – וחשבתי, שאולי כדאי להפסיק והיתרונות יישמרו. אז הספקתי – למשך כשנתיים, ולא מזמן (בערך לפני כשבועיים) החלטתי לצרוך אותו שוב כי הדאגה מהנשירה חזרה. וההיתרונות של המוצר באמת נראים לעין – זה לא עניין של – אולי כן, אולי לא.

לאחר שימוש של כשבועיים, טבליה אחת ביום – שמתי לב לשינויים הבאים:

 1. נשירת השיער הופחתה בלפחות 50% בשבועות הראשונים (כשבועיים – שלושה)
 2. השיער נראה מלא יותר, זאת אומרת, כמו שהוא נראה אחרי שמתייבש לאחר המקלחת.
 3. מסתרק בקלות יותר.
 4. צבע, פיגמנט טבעי דומיננטי יותר.
 5. חוזק ונפח.

במקרי נשירה קיצונית ופתאומית מומלץ לפנות לגורמי רפואה מקצועיים. אין המאמר המופיע לעיל נועד לשמש כתחליף ליעוץ או טיפול רפואי מוסמך. השימוש במידע המופיע לעיל הוא על אחריות הקורא בלבד.

ביוטין לרכישה

₪19.15

4.7/5

₪85.43

4.5/5

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמה לניוזלטר:

 לקבלת עדכונים בלעדיים.

myHerb at MIROVERSE
Join myHerb community at Slack
myHerb community at Slack
monday.com partner with myHerb
Ad
AD
Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.