myHerb

עיצוב הבית לירוק ושופע יותר; דקורציה ואמנות קיר

עיצוב הבית לירוק ושופע יותר; דקורציה ואמנות קיר

עיצוב הבית לירוק ושופע יותר; דקורציה ואמנות קיר

האווירה בבית נקבעת בין השאר בהתאם למראה הפנים של הבית. ככל שיש יותר גיוון, יותר צבע וחיים ירוקים, כך תרגישו אתם יותר טוב בביתכם. הבית שלנו הוא המקום בו כדאי להשקיע באווירה חיובית ויופי. איך נאבזר את הבית שלנו בירוק? כמה טיפים.

אימוץ הטבע לתוך הבית שלנו, במיוחד עם צמחים ודקורציה ירוקה כגון אמנות קיר, הוכח כבעל יתרונות בריאותיים רבים. אלו המסייעים בשיפור הרווחה שלנו כשאנחנו בבית. התקרבות לאלמנטים נוספים בעולם הטבע יכולה לשפר את התפקוד הקוגניטיבי, מצב הרוח, היצירתיות ולהפחית מתח.

כאשר רבים מאיתנו מבלים זמן רב יותר מאי פעם בבית, בגלל המגיפה והעבודה מרחוק. הרצון ליצור אווירה מרגיעה ונינוחה נמצא בשיא של כל הזמנים. והוספת עיצוב טבעי נוסף למרחב שלנו עשויה להיות התשובה לכך.

בהתאם לצמחים, לאמנות או לאביזרים שתשלבו בעיצוב הפנים שלכם, יכולים להיות גם יתרונות פיזיים כמו טיהור אוויר מוגבר ושינה רגועה יותר. ישנם דרכים להחדיר יותר אלמנטים טבעיים וירוקים לחלל שלכם וליצור אווירה רגועה יותר בכל הבית שלכם.

אילו אלמנטים כדאי להוסיף?

  1. אמנות קיר של צמחים, עצים, יערות או כל דבר אחר שמזכיר לכם את הטבע. זו יכולה להיות גם אמנות סוריאליסטית
  2. צמחים חיים שידרשו טיפוח
  3. אביזרים ידידותיים לסביבה לעיצוב הבית
  4. צמחים מלאכותיים
  5. אמנות עבודת יד לדקורציה

איך מתגברים על מחסור במקום?

חשבו אנכית עבור חללים קטנים יותר. אם יש לכם חלל קטן יותר, חשבו אנכית בכל הנוגע לשילוב עיצוב ירוק. במקום להניח צמחים על הרצפות או השולחנות, השתמשו בחלל הקיר שלכם כמקום להצגת הצמחייה. ניתן להשתמש במדפים או להתקין אדניות קיר בקו אנכי לאפקט מרבי. בנוסף לכך, אם אתם מוגבלים במקום, אתם יכולים להשתמש בתקרה לתליית הצמחים. במקום לתפוס את שטח הרצפה המוגבל שיש לכם.

בנוסף לכך, תוכלו לקשט את הקירות של הבית שלכם באיורי קנבס של צמחים וטבע. לאמנות הירוקה שתתלו על הקיר יש אותה השפעה על מצב הרוח כמו צמחים חיים, כך על פי מחקר, שבדק השפעתם של אלמנטים הקשורים לטבע בבית, על הפסיכולוגיה האנושית.

אמנות קיר ירוקה

עציצים וצמחים

שפרו את תחושת הרווחה שלכם בעזרת עציצים. מחקר סקנדינבי מצא שחשיפה לצמחים ביתיים שיפרה את תחושות הרווחה אצל המשתתפים, בהשוואה לאלה שלא נחשפו לצמחים. ואנחנו יודעים שתחושות של רווחה יכולות לעזור גם לשפר את הבריאות הגופנית שלנו.

מחקרים הראו שצמחים ביתיים יכולים לשפר את המיקוד, להפחית מצבי רוח דיכאוניים ולהפחית תסמינים של חרדה.

כאשר הנפש והגוף שלנו רגועים, זה יכול לשפר את לחץ הדם, קצב הלב ורמות הקורטיזול בגופינו. תמיכה בבריאות קוגניטיבית. חשיפה לצמחים ביתיים מסייעת לאנשים להתאושש מעייפות נפשית, כך עולה מפי מחקרים.

אם אין בקרבתכם משתלה או חנות לצמחים, תמיד תוכלו להזמין מהאינטרנט. ברור שלא ניתן להזמין צמח חי בתוך עציץ מחו”ל. אבל תוכלו לצייד את עצמכם בעציצים אנכיים, זרעים ופריטי דקורציה.

למה כדאי שהבית יהיה ירוק יותר?

תמיכה בבריאות קוגניטיבית

חשיפה לצמחים ביתיים סייעה לאנשים להתאושש מעייפות נפשית, מצאו חוקרים.

שיפור הבריאות הסביבתית

לסביבה יש השפעה גדולה על הבריאות הכללית שלנו. כל תחומי הבריאות שלנו קשורים זה בזה. חיים בסביבה בריאה ושלווה יכולים להיות מועילים לבריאות הכללית שלנו. הבית הוא המקלט שלנו ומקום לטעינה מחדש.

מערכת יחסים סימביוטית

אחד הדברים הטובים ביותר בטיפול בצמחים ביתיים הוא החילוף היפה שקורה: צמחים תלויים בנו בטיפול ובתורם, הם דואגים לנו על ידי שיפור האוויר שאנו נושמים והפיכת המרחב שלנו ליפה יותר.  הצמחים הם מלאי תקווה. כשהם גדלים ופורחים, הם יכולים להוות עבורנו תזכורת חשובה לבאות.

למדו על דרכים נוספות להפחית מתח ולשפר את הרווחה הכללית:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמה לניוזלטר:

 לקבלת עדכונים בלעדיים.

myHerb at MIROVERSE
Join myHerb community at Slack
myHerb community at Slack
monday.com partner with myHerb
Ad
AD
Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.