האמנות הדיגיטלית הופכת לבולטת מתמיד. עם מכשירים כמו אייפד וטאבלטים ובעזרת Canva, ציור דיגיטלי הוא יעיל ומהנה. והכי חשוב, יצירת אמנות דיגיטלית היא ברת קיימא. אבל איך?

אמנות דיגיטלית ידידותית לסביבה ומתקדמת טכנולוגית אינה מצריכה שימוש בבדים, מברשות צבע, ציוד לציור וחומרים חד פעמיים אחרים. כל מה שצריך הוא מחשב או טאבלט, סטייל ותוכנה לעיצוב גרפי. חברת Canva למשל מאפשרת למשתמש המתחיל לעצב באופן מקצועי ע”י קיטים מוכנים מראש. בנוסף לכך החברה פועלת להפחית את פליטת הפחמן ע”י פרויקט הקיימות שלה.

אומנות דיגיטלית מגיעה עם הטבות רבות. ניתן בקלות להזיז ולשנות את הגודל של הסקיצות והציורים, להתנסות עם עטים ומברשות דיגיטליות שונות ולשנות צבעים בכל דרך שתרצו. אם אתם משתמשים בפונקציית ה”שכבות”, האפשרויות שלכם הופכות לנרחבות אפילו יותר. לימוד אמנות דיגיטלית הוא גם בסיס ללימוד דיסציפלינות חדשות – כמו אנימציה, ציור במציאות מדומה ועיצוב גרפי.

Canva פועלת במישור הקיימות

אמנים רבים מתחילים לתמוך בשימוש בפלטפורמות אמנות דיגיטליות. זאק מקרו, אמן דיגיטלי שיצר יותר מ-4,000 יצירות אמנות דיגיטליות, אומר: “האהבה שלי לטבע ושימורו מעוררת בי השראה לדגול באמנות דיגיטלית כצורת האמנות הידידותית ביותר לסביבה, במיוחד לציור. כמות הפסולת שמיוצרת ממוצרי צבע מסורתיים נפטרת בתהליך הדיגיטלי שלי, במיוחד בקצב שאני מצייר”. McCraw נלהב להשתמש באמנות כדי לקדם יוזמות לשימור אקולוגי ורוצה שאחרים יבינו את האופי הידידותי לסביבה של אמנות דיגיטלית.

בעוד שאמנות מסורתית ממשיכה להחזיק ערך ואהובה בקהילה האמנותית, אין להשאיר את האמנות הדיגיטלית מאחור.

ישנן חברות עיצוב דיגיטלי רבות, תוכלו לעיין בפופולריות שביניהן כאן.