האינטרנט הוא מרחב ענק עם אפשרויות אחסון רבות לכל מטרה, אם זה לבניית אתר אינטרנט או לאחסון פרויקטים ואפליקציות. לפניכם רשימה של חברות אשר מספקות שירותי אחסון בירוק.

כאשר בוחרים חברת אחסון, אנשים רוצים לדעת עד כמה החברה מתפקדת כספקית שירותים, אילו שירותים היא מציעה ועד כמה טוב השירות ללקוחותיה. רוב האנשים לא מתחשבים בהשפעה הסביבתית שיש לחברת האירוח שלהם. עם זאת, חיסכון באנרגיה הופך לעדיפות, כאשר עלויות האנרגיה ושיטות הייצור נלקחות בחשבון.

יעילות אנרגטית גם היא מהווה דאגה עבור חברות אחסון אתרים רבות. הציוד הדרוש להפעלת פלטפורמת אירוח משתמש בכוח רב, כך שחברות אירוח תמיד מחפשות דרכים להפחית את עלויות האנרגיה. חלק מחברות אחסון אתרים מודעות להשפעה זו על טביעת הרגל הפחמנית של פעילותן, והחלו לנסות להפחית את צריכת האנרגיה שלהן באמצעות אירוח אתרים ירוק.

מהו אירוח אתרים ירוק?

אירוח אתרים ירוק הוא דרך ירוקה יותר וידידותית יותר לסביבה לאחסן אתרים. רוב חברות אירוח האתרים הירוקות שואפות לספק שירותים באיכות גבוהה, תוך עשיית כל שביכולתן כדי להגביל את פליטת הפחמן שלהן.

גישה נפוצה היא לייצר כמות שווה או כמות גדולה יותר של אנרגיה, ממה שצורכים ולהשיב את האנרגיה הזו לרשת. חברה יכולה לייצר אנרגיה באמצעות טכנולוגיות חשמל מתחדשות כמו שימוש בשמש וברוח. טכנולוגיות אלו הן דוגמאות מובילות לייצור אנרגיה ירוקה ושתיים מהשיטות הידידותיות ביותר לסביבה לייצור חשמל.

כיצד עובדת שיטת האחסון הירוקה?

חברת אירוח אתרים ירוקה לא חייבת לייצר את האנרגיה שלה כדי להזינה בחזרה למערכת. היא יכולה להעביר את האחריות הזאת לספק מוסמך של אנרגיה ירוקה. חברות יכולות לרכוש תגים ירוקים מספקי אנרגיה ירוקה מוסמכים. עבור כל תג ירוק שנרכש, ספק האנרגיה הירוקה המוסמך יוסיף לרשת כמות אנרגיה שנקבעה, מטעם חברת אחסון האתרים, שרכשה את התג.

זה הגיוני מכיוון שעלות ייצור החשמל היא גבוהה. אנרגיה מתחדשת, על אף שהופכת בהדרגה לזולה יותר, היא עדיין טכנולוגיה די יקרה כשהיא מוגדלת, כדי לענות על צורכי החשמל של בסיס נתונים ענק.

חברות אחסון ירוקות

HostPapa

אחת הדרכים שבהן ב- HostPapa תורמים לרווחת הסביבה היא על ידי בחירה להשתמש באנרגיה, שנוצרה על ידי משאבים מזהמים ברמה נמוכה או שאינם מזהמים כלל. וזו הסיבה ש- HostPapa הפכה לירוקה.

“אנו רוכשים 100% אנרגיה מתחדשת ירוקה, כמו רוח ואנרגיה סולארית, כדי לקזז את הכוח הנצרך על ידי מרכזי הנתונים, שרתי האינטרנט, המחשבים המשרדיים, המחשבים הניידים והשטחים המשרדיים שלנו. אנו רואים בכך השקעה, הן בעסק שלנו והן בכדור הארץ.”

צריכת האנרגיה הכוללת של החברה נבדקת על ידי שני ארגונים עצמאיים מדי שנה. HostPapa רוכשת “תגי אנרגיה ירוקה”, או תעודות הסמכה, מספק אנרגיה ירוקה מוסמך על מנת להתאים את האנרגיה לרמת הצריכה שלה. ספק האנרגיה הירוקה מחזיר 100% אנרגיה שוות ערך בחזרה לרשת החשמל. תהליך זה למעשה מקצץ באנרגיה המייצרת פחמן דו חמצני (CO2) שבדרך כלל החברה הייתה לוקחת ממקורות אנרגיה שאינם ירוקים.

כבונוס החברה HostPapa, מאפשרת לשים את אחד מהבאנרים שלהם “Go Green” באתר שלך. תן לכולם לדעת שהאתר שלך מופעל על ידי אנרגיה ירוקה.

Namecheap

Namecheap היא חברת אירוח אתרים ורשם דומיינים מלוס אנג’לס המוסמכת על ידי ICANN, שהוקמה בשנת 2000 על ידי המנכ”ל ריצ’רד קירקנדל. עם למעלה משלושה מיליון דומיינים בניהול ולמעלה ממיליון לקוחות ישירים, Namecheap היא אחד מרשמי הדומיינים וספקי אירוח אתרים המובילים בעולם.

Namecheap שיתפה פעולה עם לקוחות כדי לעזור לשתול למעלה מ-3,000 עצים לכבוד יום כדור הארץ. החברה היא אחת הראשונות אי פעם שהציעה אירוח ירוק, באמצעות מרכזי הנתונים ניטרליים בפחמן שלה, המשתמשים בחומרה היעילה ביותר של Intel Xeon ובקירור אוויר חופשי בכל פעם שמזג האוויר מאפשר. Namecheap ממחזרת את כל החומרה והאריזה הישנה של השרתים.

אחסון אתרים
“שרתים ירוקים”

בין אם מדובר בתרומת שרתים ייעודיים ששימשו בעבר לעמותות או השתתפות ביוזמות מבוססות ירוקות כגון נטיעת עצים בשיתוף Namecheap .Team Trees כחברה מודעת לכך שהעולם משתנה בקצב מהיר, וקיימות צריכה להיות בחזית.

זו הסיבה שתוכניות האירוח המשותף של Namecheap כוללות כעת מרכז נתונים של האיחוד האירופי הממוקם באמסטרדם, הולנד, המשתמש ב-100% חשמל ממשאבים מתחדשים. לא רק שמרכז הנתונים הזה מוסמך ISO 140001 ו-ISO 50001, אלא שהספק שלו הוא גם חלק מ-The Climate Pledge™, המחויב להשגת פליטות נטו אפס עד שנת 2040. תוכניות ספציפיות אלה כוללות גם אחסון בענן, המציע אפס זמן השבתה, יציבות אמיתית, וביצועים גבוהים ביותר.

Hostinger

Hostinger משתמשת בחומרה העדכנית ביותר והיא מעריכה את רמות הקיימות שלה. רוב מרכזי הנתונים הממוקמים במקומות שונים, משתמשים ב-100% אנרגיה ברת קיימא, לטענתם הם שמים בראש סדר העדיפויות להבטיח שכל החשמל שהם צורכים מגיע ממשאבים מתחדשים.

“רוב ה- (DC (Data Centers שלנו פועלים על אנרגיה ברת קיימא. עם זאת, אנו שואפים להבטיח שכל החשמל שאנו צורכים מגיע ממשאבים מתחדשים. הצוות שלנו רוצה להבטיח לכם שאנחנו עובדים על כך בעדיפות”.

העיפו מבט ב- Website Carbon Calculator תוכלו לבדוק טביעת רגל פחמנית של כל אתר אינטרנט. התוצאות של בדיקה שערכנו על Hostinger.com מראות:

  • דף אינטרנט זה (Hostinger.com) נקי יותר מ-63% מדפי האינטרנט שנבדקו.
  • רק 0.64 גרם של CO2 מופק בכל פעם שמישהו מבקר בדף אינטרנט זה.
  • דף אינטרנט זה פועל על אנרגיה ברת קיימא.

צפו בנתונים נוספים:

HostGator

HostGator היא חברת אחסון אתרים שקיימת מאז 2004. הם מציעים מגוון רחב של תוכניות אירוח ודומיינים. האחסון שלהם נחשב לבר קיימא, שכן הם משתמשים באנרגיה מתחדשת ויש להם מחויבות לאחריות סביבתית. הם זכו בדירוג הברונזה של Better Business Bureau, המצביע על כך שהם עמדו בסטנדרטים של שירות לקוחות ושביעות רצון.

עם HostGator, אפשר להיות סמוך ובטוח שהצרכים שלך ובריאות הסביבה הם בעדיפות. HostGator הציגה את השירות החדש שלה של אירוח אתרים ירוק, המשתמש ב-130% כוח רוח. פלטפורמת האירוח הירוקה מבית HostGator כל כך פופולרית שהיא מארחת כיום למעלה מ-2,500,000 אתרים בשרתים המשותפים והמשווקים של החברה. פליטת פחמן רבה יותר נובעת מיותר שרתים, כך שכדי למזער את ההשפעה הסביבתית שלהם, השרתים פועלים על אנרגיה מתחדשת מוסמכת קנויה ומייצרים פחות השפעה סביבתית.

צפוי כי HostGator תהפוך בקרוב למובילה בתחום אחסון אתרים באופן ירוק. לספק אירוח אתרים זה יש רקורד ומוניטין חזקים מתמיד.

צפו בתוכניות האחסון של HostGator

20i

חברה המספקת אירוח אתרים ירוק. מופעל על ידי 100% אנרגיה מתחדשת:
– כל אחסון האתרים שלהם פועל על 100% חשמל מתחדש
– דירוג PUE (יעילות צריכת חשמל) של מרכז הנתונים: 1.12
– פלטפורמת אירוח בקנה מידה אוטומטי חסכונית באנרגיה

עם האירוח הירוק שלנו, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שאתרי האינטרנט שלך מאוחסנים בשרתים שנמנעים מלתרום לשינויי האקלים. אתרים המתארחים ב-20i יעברו את מבחני הקיימות של Green Web Foundation.

ב- 20i יצרו שותפות עם ספקי אנרגיה מתחדשת כדי להבטיח שהאירוח, הקירור והרשת שלהם מופעלים על ידי 100% אנרגיה מתחדשת. זה המצב גם במרכזי הנתונים בבריטניה וגם בארה”ב. ככל שטכנולוגיה יעילה יותר הופכת לזמינה, בחברה מחליפים את החומרה שלהם – אך לעולם לא במחיר של ביצועי האתרים שלכם. “אנו מספקים את האירוח המהיר ביותר שקיים, מבלי לפגוע בכדור הארץ.” טוענים בחברה.

הצוות של 20i פיתח פלטפורמת אירוח ייחודית, שאינה זמינה בשום מקום אחר. זוהי היא טכנולוגיית “ההרחבה האוטומטית” שלהם. השיטה מבטיחה שכאשר אתר הופך לעמוס, ניתן להקצות לו את המשאבים של כל פלטפורמת האירוח שלהם: כלומר ממספר שרתים אחרים. בניגוד לחברות אחרות, שם האתר שלכם קשור רק לשרת אחד.

המפתח שהופך את השיטה לידידותית לסביבה הוא שהיא עובדת גם הפוך. אם אתר אינטרנט כבר אינו עמוס, הוא יתפוס פחות משאבים: מעבדים, זיכרון RAM וטכנולוגיית הקירור הקשורה אליו תפעל בהתאם. פחות משאבים פירושם פחות שימוש בחשמל, ובסופו של דבר, הפחתת פליטות מזיקות.

One.com

כדי להשפיע על הסביבה לטובה בצורה משמעותית, בחברה טוענים שהם מצמצמים את טביעת הרגל האקולוגית של השרתים שלהם. הם עושים זאת בשיטות הבאות:

1. משתמשים במקורות אנרגיה ירוקים: מרכזי הנתונים שלהם בדנמרק פועלים במלואם על אנרגיית רוח, וכל מרכזי הנתונים האירופיים האחרים משתמשים גם באנרגיה ירוקה שאושרה על ידי תעודות אחריות מוסמכות מהספקים שלנו.

2. מפחיתים את צריכת החשמל: בחברה פועלים ללא הרף לצמצום צריכת החשמל שלהם. לדוגמה, צוות מרכז הנתונים שלהם מייעל את מערכות הקירור והגדרות החומרה של חדרי השרתים. בנוסף, התצורה שלהם מאפשרת צפיפות שרתים גבוהה פי 3 לפחות מפלטפורמות אירוח המוניות המופעלות על ידי יישומי אינטרנט פופולריים כמו cPanel או Plesk. כתוצאה מכך, צריכת החשמל לכל לקוח יורדת משמעותית עם הזמן.

3. ייעול מרכזי הנתונים: ב- One.com פועלים לאיחוד מרכזי הנתונים שהם מפעילים. המטרה היא להשתמש בכוח בצורה יעילה יותר, להקל על התחזוקה ובכך להפחית את טביעת הרגל הפחמנית. רק ב-12 החודשים האחרונים, group.ONE נפרדה מ-7 מרכזי נתונים ישנים.

“כדי לפצות על צריכת האנרגיה הגבוהה, אנו ב- one.com עובדים ללא הרף על הפחתת טביעת הרגל האנרגטית ועל מקורות האנרגיה שלנו בצורה מודעת לסביבה. זו הסיבה שאנו בוחרים להשתמש באנרגיה ירוקה ולהציע אחסון אתרים ירוק ללקוחות.”

כיצד לבדוק קיימות של אתרי אינטרנט?

ישנם כלים אונליין לבדיקת טביעת רגל פחמנית של אתר אינטקנט או לזהות אם הוא פועל על שרת בר קיימא.

  1. Website Carbon Calculator
  2. The Green Web Foundation

ברור כי אחסון על שרת ירוק יהפוך לקריטריון מועדף עם הזמן. המודעות לאיכות הסביבה הולכת וצוברת תאוצה. אתרי האחסון נמצאים בתחרות מי ירוק יותר. וכולנו מרוויחים מכך. אם אתם מחפשים חברת אחסון אתרים – כדאי לכם לקחת בחשבון את האופן שבו החברה מתייחסת לסביבה. זקוקים לייעוץ ברכישת חבילת אחסון או דומיין? פנו אלינו.