לאחרונה ב-Google, רואים בקיימות כערך מרכזי. לפניכם כמה טיפים שימושיים שיעזרו לכולנו לטפח את כדור הארץ שלנו בשנה הזו – בין השאר ע”י מודעות מוגברת לשינויי אקלים, בחירת אפשרויות נסיעה ברות קיימא, קיצורי דרך, מסלולי אופניים וחיסכון בדלק בזמן נהיגה.

לאחרונה ב- Google לוחצים חזק על דוושת הקיימות ושמים דגש על שמירה על הסביבה ומזעור הפגיעה בה. צעדים אלו באים על ידי ביטוי בכך שגוגל משלבת את הבינה המלאכותית (AI) וטכנולוגיית למידת מכונה (Learning Machine) במוצרי הדגל שלה כמו: Google Maps למשל, שמאפשר כעת לצפות בשבילי אופניים, המחולקים לארבעה סוגים: כבישים ידידותיים לרוכבי אופניים, מסלולי אופניים יעודיים, מדרכות תואמות לאופניים או דרכי אפר לאופני הרים.

1. התמצאו בסביבה באופן ידידותי לסביבה בעזרת גוגל מפות (Google Maps)

Google מפות מציעה אפשרויות ניווט ברות קיימא, נוחות ויעילות יותר. כמו: הליכה, רכיבה על אופניים, אוטובוסים ורכבות. ניתן למצוא בקלות אופניים וקטנועים משותפים בלמעלה מ- 500 ערים ברחבי העולם. וכאשר אתם צריכים לנהוג, Google מפות תציג בפניכם את המסלול המהיר והחסכוני ביותר בדלק, ויעזור לכם לחסוך בדלק תוך הפחתת הזיהום.

ניווט נוח באופניים, קורקינט או הליכה

בעזרת Google Maps ניתן לצפות באזורים בהם קיימים מסלולים נוחים לאופניים, או מסלולים רישמיים לאופניים וכמו כן קיצורי דרך להולכי רגל.

השוואת אפשרויות טיסה

כשנוסעים רחוק יותר, לא תמיד אפשר להימנע מטיסה. אבל, קחו בחשבון אילו טיסות אתם בוחרים – טיסות מסוימות מזהמות פחות מאחרות.

1. טוסו ישירות: מספר העצירות והזמן באוויר עושים את ההבדל. לטיסות ישירות יש המראה ונחיתה אחת, ובדרך כלל טסות לזמן קצר יותר. בהשוואה לטיסות המשך, מה שמביא לזיהום נמוך יותר.

2. בחרו בטיסה Economy: ככל שהמושב שלכם תופס פחות מקום במטוס, כך “הנתח שלכם” נמוך יותר בפליטת הטיסה. הסיבה לכך היא שכמות השטח שמושב תופס נלקחת בחשבון בעת חישוב כמות הפליטות לכל נוסע.

2. מצאו אפשרויות טיול בר קיימא עם Google

אם אתם צריכים לטוס, השתמשו ב- Google Flights כדי למצוא טיסות עם פליטות נמוכות יותר. צריכים מקום לשהות בו? כשאתם מחפשים מלונות ב- Google, חפשו את התג המאושר לסביבה, מה שאומר שהם קיבלו אישור בר קיימא מארגון צד שלישי מהימן.

גוגל מפות Google Maps - מאפשר לאתר יעדים עם תקן אקולוגי (ברי קיימא)
גוגל מפות Google Maps – מאפשר לאתר יעדים עם תקן אקולוגי (ברי קיימא)

3. למדו כיצד אתם יכולים לעזור להגביל את שינויי האקלים

כשאתם מחפשים מידע על שינויי אקלים בגוגל, תראו פעולות שכל אחד יכול לבצע מסופקות, בין השאר על ידי מקורות כמו האו”ם. ראו את הדרכים, קטנות כגדולות, כולנו יכולים לקחת חלק.

אתגר ההשפעה של Google.org על חדשנות בתחום האקלים (The Google.org Impact Challenge on Climate Innovation) מתחייב לתרום 30 מיליון דולר למימון פרויקטי סטארט-אפ המהמרים בגדול ומאיצים את ההתקדמות הטכנולוגית במידע ופעולה אקלימית. ארגונים נבחרים עשויים לקבל מגוגל עד 5 מיליון דולר במימון, יחד עם גישה למומחיות הטכנית ולמוצרים של גוגל, כדי להאיץ את ההתקדמות לעבר עתיד בר-קיימא וגמיש יותר.

מה הכוונה ב”חדשנות אקלימית”?

בהתבסס על אתגר ההשפעה של Google.org על האקלים, בגוגל מחפשים פתרונות שמרחיבים את ההבנה שלהם לגבי שינויי האקלים באמצעות נתונים, ומתוך כך מודיעים על הפעולות והאסטרטגיות שלהם – פרויקטים הממפים פליטות בקנה מידה עולמי; שמראים לאנשים את המקומות היעילים ביותר לשיקום מערכות אקולוגיות; שעוזרים לעסקים קטנים להבין את טביעת הרגל הפחמנית שלהם.

“ב-Google, אנחנו נשארים מחויבים לקיימות וממשיכים להוביל ולעודד אחרים להצטרף אלינו בשיפור הבריאות של הפלנטה שלנו.”

מדוע Google מארחת את אתגר ההשפעה של Google.org על חדשנות בתחום האקלים?

נתונים פתוחים (Open data) וכלים דיגיטליים מתקדמים, כולל בינה מלאכותית ולמידת מכונה, מציגים מידע שאמור לגרום לממשלות, חוקרים ועמותות לנקוט בפעולה מהירה ונחרצת – ולהבטיח שלפעולות אלו יהיו תוצאות. “אנו מאמינים שיש כעת הזדמנות ייחודית להביא את המיטב ממה שהטכנולוגיה יכולה להציע, כדי להבטיח שיש לנו את המידע והכלים שכולנו צריכים.” – מתוך גוגל Google (impactchallenge.withgoogle.com)