myHerb

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
פטריות קסם נחקרות בישראל; רשימת מחקרים שנערכו בארץ על הפסילוסיבין

פטריות קסם נחקרות בישראל; רשימת מחקרים שנערכו בארץ על הפסילוסיבין

פטריות קסם נחקרות בישראל; רשימת מחקרים שנערכו בארץ על הפסילוסיבין

לא רק קנאביס: באתר משרד הבריאות ישנה אפשרות להגיש בקשה לביצוע מחקר גם בחומרים כמו פסילוסיבין (החומר הפעיל בפטריית הקסם). עד כה נעשו 3 מחקרים שכאלה ועוד רבים בדרך.

MyTrial הוא איזור באתר האינטרנט של משרד הבריאות, בו ניתן להגיש בקשות למחקר ולעיין ברשימת מחקרים שנערכים או שנערכו בעבר. בדקנו עבורכם מה נחקר על פטריות הקסם בישראל ומהן תוצאות המחקר. אתר MyTrial מרכז את כלל המחקרים הקליניים שנערכים במרכזים הרפואיים השונים בישראל ומנגיש מידע עליהם.

מטרת האתר, המתוחזק על-ידי משרד הבריאות, היא להנגיש את המידע העדכני בתחום המחקרים הקליניים הנערכים כיום בארץ. האתר מיועד למטופלים ולבני משפחותיהם המחפשים מידע על מחקרים קליניים או מעוניינים להשתתף במחקר, וכן לחוקרים ואנשי מקצועות הבריאות ולציבור הכללי.

מחקר א‘ – מחקר ללא סמיות לבדיקת התכנות, בטיחות ויעילות טיפול פסיכותרפי בסיוע פסילוסיבין לטיפול בדיכאון עמיד

מטרת המחקר מטרת העל של מחקר זה היא בכל מדידה סטנדרטיים לבחון את השימוש והבטיחות של פסיכותרפיה מבוססת פסילוסיבין (להלן פמ”פ) בהפחתת דיכאון עמיד והסימפטומים הנלווים אליו. בנוסף, נבדקות השפעת הפמ”פ על איכות שינת המשתתף והתפקוד היום-יומי. יעד עיקרי נקודתי של מחקר זה היא להעריך את ההלכה של פסיכותרפיה המסתייעת בפסילוסין לטיפול בדיכאון עמיד, בהתבסס על השוואת ציון חומר כללי של מדד עיקרי במפגש 3 (בייסליין) למפגש 12 (12 שבועות לאחר בייסליין). קראו עוד.

מחקר ב‘ – פסילוסיבין לטיפול בכאב ראש מקבצי: מחקר קליני והדמייתי

Cluster headache (CH) היא תסמונת קלינית הכוללת כאב התקפי אשר מתואר ככאב הקשה ביותר המוכר. ההתקפים הם חד צדדי, סביב אזור העין, ומלווה בסימנים אוטונומיים. יעילותם של הטיפולים הקיימים היום לCH מצומצמת וישנו צורך בפיתוח טיפולים חדשניים. פסילוסיבין הוא חומר מבוסס טריפטאמין, המצוי באופן טבעי בפטריות הזיה. החומר הפעיל פסילוסין הוא אגוניסט סרוטונרגי ולכן יתכן ויש לו פעילות הרלוונטית לטיפול בכאב, וביחוד ב- CH. פסילוסין במינונים גבוהים גורם לשינוי בתחושת הזמן. תופעה זו תתכן מפעולתו של הפסילוסין על הקורטקס הפרונטלי וייתכן גם על ההיפותלמוס. קראו עוד.

מחקר ג‘ – פסיכותרפיה משולבת פסילוסיבין לטיפול באנורקסיה נרווזה רקסטרקטיבית

מחקר זה הינו מחקר בחינת יעילות ובטיחות של פסיכותרפיה משולבת פסילוסיבין לטיפול בהפרעת אכילה מסוג אנורקסיה נרווזה רסטרקטיבית. מטרת המחקר הינה לבחון גישה טיפולית המשלבת טיפול פסיכולוגי יחד עם נטילת פסילוסיבין. במסגרת ההששתתפות במחקר, נבדקות המאובחנות עם אנורקסיה נרווזה רסטרקטיבית ולוקחות חלק בפרוטוקול טיפולי הכולל מפגשי פסיכותרפיה עם צמד מטפלים מוסמכים. מהלך הפרוטוקול יכלול גם 1 פגישות בהן הנבדקות יטלו פסילוסיבין במהלך סשן טיפולי. נבדקות אשר ישתתפו במחקר יקחו חלק בכ- 9 מפגשים טיפוליים. במהלך התקופה נבדקות ייקחו חלק מטיפול פסיכולוגי יחד עם… קראו עוד.

תשומת לב רבה לפסילוסיבין

גל של מחקרים נמצא בדרך שכן חברות רבות, יזמים וסטארטאפים מכוונים לכיוון התעשייה הפרמצבטית-הצמחית. פוטנציאל רב נראה באופק, לאחר שמחקרים, שכבר נערכו ברחבי העולם הניבו תוצאות מבטיחות וחיוביות. שוק הקנאביס החל במחקר, והפך לתעשייה שלמה לריפוי ולפנאי במדינות רבות בעולם, כאשר הכל החל ביזמים ומשקיעים בלבד.

היזמים, החברות והסטארטאפים, רואים בפסילוסיבין (המרכיב הפעיל בפטריות הקסם) כמקביל לצמח הקנאביס, ומעוניינים להפוך אותו לתרופה לגיטימית במרשם, כמו הקנאביס הרפואי. כל זה מתרחש בתקופה בה אנשים נוטים להאמין יותר לטבע, לשלב את הטבע בחייהם ולנסות שיטות טבעיות על פני השיטות הקונבנציונליות (הרגילות, המקובלות כיום).

יחד עם זאת, יש לגשת לתחום זה עם זהירות, שכן מדובר במרכיב שעשוי להיות מסוכן עבור אנשים מסויימים. הפסילוסיבין אינו מאושר לצריכה בארץ, אלא למטרות מחקר בלבד. אין לראות בתוכן המופיע לעיל כהמלצה או עידוד לשימוש בפסילוסיבין. כל שימוש במידע לעיל הוא על אחריות הקורא בלבד.

רשימת המחקרים מובאת מאתר משרד הבריאות.

להגיב

  • דירוג

הרשמה לניוזלטר:

 לקבלת עדכונים בלעדיים.

myHerb at MIROVERSE
Join myHerb community at Slack
myHerb community at Slack
Jotform Partner with myHerb
Ad
monday.com partner with myHerb
Ad
Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.