חיפוש
Close this search box.
myHerb News

Newsflow

TerraInformer

Sustainability & Eco-Friendly News Hub

עדכונים ודיווחים מקומיים ומרחבי העולם בנושא טבע, איכות הסביבה, כלכלה, קיימות, טכנולוגיה ובינה מלאכותית.

חדשות קיימות ואיכות הסביבה - עדכונים ודיווחים בזמן אמת

עדכונים שוטפים בנושא איכות הסביבה בארץ. כולל דיווחים, סקירות, עדכונים והצהרות רשמיות של המשרד להגנת הסביבה בישראל.

הקופה הקטנה של האוצר: קרן של המשרד להגנת הסביבה עשויה לממן את מענקי המילואים

הממשלה עשויה להשתמש ב-1.4 מיליארד שקל מקרן הניקיון של המשרד כדי לממן את הגדלת התגמולים למילואימניקים. הכסף יועבר לאוצר כהלוואה זמנית ויחזור למשרד בעתיד. השרה להגנת הסביבה דרשה לקיים דיון לפני ההחלטה להשתמש בכספי הקרן מעל ראשו של המשרד.

קריאת הכתבה »

ארכיון החדשות

הקופה הקטנה של האוצר: קרן של המשרד להגנת הסביבה עשויה לממן את מענקי המילואים

הממשלה עשויה להשתמש ב-1.4 מיליארד שקל מקרן הניקיון של המשרד כדי לממן את הגדלת התגמולים למילואימניקים. הכסף יועבר לאוצר כהלוואה זמנית ויחזור למשרד בעתיד. השרה להגנת הסביבה דרשה לקיים דיון לפני ההחלטה להשתמש בכספי הקרן מעל ראשו של המשרד.

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פועלת בשיתוף יחידות צה”ל השונות למניעה ולהסרה של מפגעים סביבתיים בשטחי הכינוס

מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל, מפקחי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פועלים לשמירה על הסביבה בשטחי הכינוס של כוחות הביטחון באזור הדרום, מתוך שיתוף פעולה עם גורמי צה”ל.

איכות הסביבה תחכה: זה החוק שלא ייאכף בימי המלחמה

המשרד להגנת הסביבה הודיע כי בשל מחסור בעובדים בנקודות מכירת מזון ושתייה בכל רחבי הארץ, צמצום כוח האדם וקשיים לוגיסטיים, ובעקבות פניית איגוד לשכת המסחר – הוא לא יאכוף את נושא החזרת הפיקדון בימים מורכבים ומאתגרים אלו ועד 31 באוקטובר 2023.

“חרבות ברזל”: השרה להגנת הסביבה עידית סילמן ומנכ”ל המשרד גיא סמט קיימו הערכות מצב במסגרת היערכות בשיתוף פיקוד העורף לתרחיש פגיעה במפעלים המכילים חומרים מסוכנים

גורמי המקצוע של המשרד להגנת הסביבה סייעו ביומיים האחרונים לבחינת עמידתם של המפעלים בהנחיות פיקוד העורף למיגון בטיחותי ולשמירה על רציפות תפקודית במשק.

באופן מסתורי: ביצה הפכה לוורודה – הרשויות הזהירו “שמרו מרחק”

באופן מסתורי: ביצה הפכה לוורודה – הרשויות הזהירו “שמרו מרחק”: ביצה באוסטרליה הפכה לוורודה ואף אחד לא יודע למה. הרשויות חוששות מזיהום, אך מדענית לאיכות הסביבה מאמינה כי הצבע נובע מפריחת אצות טבעית. הציבור התבקש להתרחק מהמים עד לבירור התופעה . מעריב און ליין.

“במרוץ נגד השעון”: גרינלנד מתקשה להתמודד עם משבר האקלים

קרחונים נמסים, חשש ממחסור במים וגם במזון. תושבים בגרינלנד מודאגים מהשלכות משבר האקלים. “לרוב רק שומעים על התחממות כדור הארץ , אבל כאן ממש ניתן לראות את זה מתרחש לנגד העיניים”, אמר חוקר באי. “עלינו להתעורר ולטפל בנושא ברצינות מכיוון שמה שקורה בגרינלנד הוא המפתח לשיבוש מחזור המים העולמי”.

החודש שעבר – ספטמבר החם בהיסטוריה: 2023 תזכה בכבוד מפוקפק

מנתונים של האיחוד האירופי עולה כי הטמפרטורה העולמית הממוצעת בחודש שעבר הייתה גבוהה ב-0.93 מאשר הממוצע בין 1991 ל-2020. באירופה נרשמו טמפרטורות גבוהות ב-2.51 מהממוצע לחודש זה. עכשיו זה כמעט רשמי: 2023 תהיה השנה החמה בהיסטוריה. ומה המצב בישראל? הנתונים המלאים.

22 הנבחרים: אלו אנשי הסביבה של ישראל השנה

הם מקדישים את חייהם לסביבה, מתוך אמונה בצדקת הדרך, ונאבקים על הבית של כולנו, על כדור הארץ: הכירו את 22 הנבחרות והנבחרים של מיזם “אנשי הסביבה” של האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה – האנשים שהופכים את המדינה שלנו, ואת הפלנטה בכלל, למקום טוב וירוק יותר.

היום עבדתי מ–7:00 עד 15:00 ב–30 מעלות. זה במקום ללכת לחדר כושר

אחרי שרינה אפשטיין השתתפה בקורס לתכנון מערכות אקולוגיות בדרום אפריקה, היא החליטה לעבוד את האדמה ולעסוק בתחום ברחבי היבשת, עד חזרתה לישראל. “יש על התחום סטיגמה, ואני פה להוכיח שאישה יכולה להיות גם אשת עסקים טובה וגם חקלאית טובה”. TheMarker.

זיהום, רכבי שטח ובנייה מאיימים על רסיסי הטבע ששרדו בשולי הערים

ההתפשטות הבלתי פוסקת של הפיתוח והבנייה מפוררת את הטבע הישראלי באזורים רבים לרסיסים קטנים. העתיד של פיסות טבע קטנות אלו, מנותקות ומוקפות מכל עבר באיומי פיתוח נוספים, אינו בטוח ויש לנהל מאבק על קיומן. איסוף רסיסי הטבע הללו ושימורם הוא משימה חשובה גם כשמדובר בשטחים שהיקפם אינו גדול יותר, בחלק מהמקרים, מעשרות דונמים ואף פחות.

התחנה החדשה אחרי קריסת סולגרין – תום שפרן ינהל את קבוצת אלון שנרכשה בידי אלעזרא

חברת הרכב אלבר שבשליטת אלי אלעזרא הודעה הבוקר על השלמת הרכישה של קבוצת התברואה ואיסוף האשפה אלון – לפי הערכות בסכום של מעל 100 מיליון שקל; שפרן עזב את סולגרין בדצמבר האחרון אחרי קריסת המניה.  כלכליסט

בתוך שנתיים: הקרחונים בהרי האלפים שבשווייץ התכווצו ב- 10%

מנהל מרכז ניטור בשווייץ הסביר כי השנה האחרונה הייתה מאוד בעייתית לקרחונים, בשל מיעוט השלגים בחורף והקיץ החם מאז שהחלו המדידות באלפים השווייצרים. “השילוב של שני הגורמים הללו הוא הגרוע ביותר שיכול לקרות לקרחונים”, הוא אמר.

אל ניניו יכה בעוצמה: שיאי טמפרטורה צפויים ב- 2024

חוקרים מסין מצאו כי הסיכוי שהשנה הבאה תהיה החמה בהיסטוריה עומד על 56%. חוקרים מזהירים כי השלכותיו ההרסניות של אירוע “אל ניניו” עוצמתי יגבירו במידה ניכרת את הסבירות לשבירת שיאי טמפרטורות ולגלי חום קיצוניים יותר בחלקים רבים של העולם.

ליסינג לעתיד ירוק: אלבר השלימה את רכישת קבוצת אלון

ליסינג לעתיד ירוק: אלבר השלימה את רכישת קבוצת אלון. רכישה ירוקה: חברת הרכב אלבר הודיעה היום לבורסה כי השלימה את הליך הרכישה של קבוצת אלון, קבוצה ותיקה בתחום הקיימות, הכלכלה המעגלית והפתרונות לאיכות הסביבה. וואלה! נדל”ן

תעשיית הפודטק הישראלית – בצמרת העולמית של ההשקעות בתחליפי מזון

תעשיית הפודטק הישראלית – בצמרת העולמית של ההשקעות בתחליפי מזון. 40% מההשקעות העולמיות בתחום הפודטק הופנו לחברות ישראליות, וישראל מדורגת שנייה בהשקעות בתחום תחליפי החלבון בעולם אחרי ארה”ב. לקראת גמר תחרות “2023 FoodTech” של כלכליסט ו-Tnuva Ventures שוחחנו על המגמות בענף עם ענת גרוס שון, מנכ”לית חטיבת החלב בתנובה. כלכליסט.

תבוסה לפעילי הסביבה: אושרה התוכנית למתחם כרמית בעין כרם

תבוסה לפעילי הסביבה: אושרה התוכנית למתחם כרמית בעין כרם. למרות מאבק ארוך של הארגונים הירוקים והתושבים הסמוכים, מיזם הבנייה המשמעותי בין עין כרם לקרית יובל יצא לפועל. ה’נחמה’: גובה הבנייה קוצץ עד 10 קומות, ו־35 דונם יופקעו לטובת הציבור. מיינט ירושלים.

בית הזיקוק באשדוד גרם לזיהום אוויר: צפוי לקנס של כ-7 מיליון שקל

בית הזיקוק באשדוד גרם לזיהום אוויר: צפוי לקנס של כ-7 מיליון שקל – המשרד להגנת הסביבה לחברה על כוונתו להטיל עיצום כספי בגין הפרות שונות של תנאי היתר הפליטה וחריגות בדיגומי פתע ובניטור הרציף בארובות המפעל. כך עולה מידיעה שהתפרסמה באתר כלכליסט. שרון מרק:”המאבק הסביבתי של חבריי ושלי נושא פרי”. חדשות Ashdod10

מהיסוד: מדריך לבניית נווה מדבר ידידותי לסביבה משלך

מהיסוד: מדריך לבניית נווה מדבר ידידותי לסביבה משלך. יצירת גינה אקולוגית היא עשייה מתגמלת ומספקת המאפשרת ליהנות מהיופי של הטבע תוך כדי תרומה לסביבה בת קיימא. במדריך מקיף זה, נלווה אותך בתהליך של הקמת ובניית נווה מדבר ידידותי לסביבה משלך. בין אם אתם גננים ותיקים או מתחילים, מאמר זה יספק לכם את המידע והטיפים הדרושים ליצירת גינה משגשגת וידידותית לסביבה.  ecowave.org.il

myHerb News

TerraInformer

עדכונים ודיווחים מקומיים בנושא טבע, איכות הסביבה, כלכלה, קיימות, טכנולוגיה ובינה מלאכותית וגם הצהרות של המשרד להגנת הסביבה. כמו כן מידע על פליטות פחמן, נתוני יערות וצמחיה, מידע על זיהומים ואזהרות ממקורות ממשלתיים וארגוני סביבה בינלאומיים.

ערוץ העדכונים שלנו יצא לדרך ואנחנו פועלים לשלב ולספק לכם עדכונים של נתוני סביבה בזמן אמת – מה שהכי רלוונטי לכם, לפי מיקום או תחומי עניין מועדפים.

Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.
דילוג לתוכן