חיפוש
Close this search box.

ynet ידיעות אחרונות

“במרוץ נגד השעון”: גרינלנד מתקשה להתמודד עם משבר האקלים

קרחונים נמסים, חשש ממחסור במים וגם במזון. תושבים בגרינלנד מודאגים מהשלכות משבר האקלים. “לרוב רק שומעים על התחממות כדור הארץ , אבל כאן ממש ניתן לראות את זה מתרחש לנגד העיניים”, אמר חוקר באי. “עלינו להתעורר ולטפל בנושא ברצינות מכיוון שמה שקורה בגרינלנד הוא המפתח לשיבוש מחזור המים העולמי”.

החודש שעבר – ספטמבר החם בהיסטוריה: 2023 תזכה בכבוד מפוקפק

מנתונים של האיחוד האירופי עולה כי הטמפרטורה העולמית הממוצעת בחודש שעבר הייתה גבוהה ב-0.93 מאשר הממוצע בין 1991 ל-2020. באירופה נרשמו טמפרטורות גבוהות ב-2.51 מהממוצע לחודש זה. עכשיו זה כמעט רשמי: 2023 תהיה השנה החמה בהיסטוריה. ומה המצב בישראל? הנתונים המלאים.

22 הנבחרים: אלו אנשי הסביבה של ישראל השנה

הם מקדישים את חייהם לסביבה, מתוך אמונה בצדקת הדרך, ונאבקים על הבית של כולנו, על כדור הארץ: הכירו את 22 הנבחרות והנבחרים של מיזם “אנשי הסביבה” של האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה – האנשים שהופכים את המדינה שלנו, ואת הפלנטה בכלל, למקום טוב וירוק יותר.

בתוך שנתיים: הקרחונים בהרי האלפים שבשווייץ התכווצו ב- 10%

מנהל מרכז ניטור בשווייץ הסביר כי השנה האחרונה הייתה מאוד בעייתית לקרחונים, בשל מיעוט השלגים בחורף והקיץ החם מאז שהחלו המדידות באלפים השווייצרים. “השילוב של שני הגורמים הללו הוא הגרוע ביותר שיכול לקרות לקרחונים”, הוא אמר.

אל ניניו יכה בעוצמה: שיאי טמפרטורה צפויים ב- 2024

חוקרים מסין מצאו כי הסיכוי שהשנה הבאה תהיה החמה בהיסטוריה עומד על 56%. חוקרים מזהירים כי השלכותיו ההרסניות של אירוע “אל ניניו” עוצמתי יגבירו במידה ניכרת את הסבירות לשבירת שיאי טמפרטורות ולגלי חום קיצוניים יותר בחלקים רבים של העולם.

בניגוד למגמה העולמית: בישראל נרשמה עלייה בפליטת גזי חממה

כמות כלל פליטת גזי חממה בישראל בשנת 2022 עלתה בשיעור של 3.5% משנת 2021 והגיעה ל-81.1 מיליון טונות CO2. זהו הנתון הגבוה ביותר של פליטת גזי חממה בישראל מאז שנת 2012. למה ישראל יותר מזהמת ומי המפעלים שגורמים לזיהום הגבוה ביותר? הנתונים המלאים של המשרד להגנת הסביבה.

Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.
דילוג לתוכן