myHerb

פרויקטים סביבתיים

הקרן להגנת הסביבה במהלך ענק: הפיתוח שיאט את משבר הזיהום הסביבתי – אייס

הקרן להגנת הסביבה במהלך ענק: הפיתוח שיאט את משבר הזיהום הסביבתי EDF, חברת הבת של הקרן להגנת הסביבה פיתחה את MethaneSAT שתכמת את סך פליטות המתאן ותסייע ללוויינים אחרים שלא יכולים לעשות זאת. נשיא ה-EDF, פרד קרופ: “צמצום זיהום המתאן היא הדרך המהירה ביותר להאט את קצב ההתחממות”.   MethaneSAT, שפותח על ידי חברת בת […]

הקרן להגנת הסביבה במהלך ענק: הפיתוח שיאט את משבר הזיהום הסביבתי – אייס Read More »

22 הנבחרים: אלו אנשי הסביבה של ישראל השנה

הם מקדישים את חייהם לסביבה, מתוך אמונה בצדקת הדרך, ונאבקים על הבית של כולנו, על כדור הארץ: הכירו את 22 הנבחרות והנבחרים של מיזם “אנשי הסביבה” של האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה – האנשים שהופכים את המדינה שלנו, ואת הפלנטה בכלל, למקום טוב וירוק יותר.

22 הנבחרים: אלו אנשי הסביבה של ישראל השנה Read More »

ירושלים מציגה: פסטיבל ברוח הגנת הסביבה והתמודדות עם משבר האקלים

עיר הבירה לובשת חג ומזמינה את הציבור לבקר באירועי הפסטיבל הירוק שלה. במסגרתו: עשרות סדנאות, מופעים, הרצאות וסיורים בנושאי הגנת הסביבה, קיימות ושימור הטבע העירוני. מעריב און ליין.

ירושלים מציגה: פסטיבל ברוח הגנת הסביבה והתמודדות עם משבר האקלים Read More »

זיהום, רכבי שטח ובנייה מאיימים על רסיסי הטבע ששרדו בשולי הערים

ההתפשטות הבלתי פוסקת של הפיתוח והבנייה מפוררת את הטבע הישראלי באזורים רבים לרסיסים קטנים. העתיד של פיסות טבע קטנות אלו, מנותקות ומוקפות מכל עבר באיומי פיתוח נוספים, אינו בטוח ויש לנהל מאבק על קיומן. איסוף רסיסי הטבע הללו ושימורם הוא משימה חשובה גם כשמדובר בשטחים שהיקפם אינו גדול יותר, בחלק מהמקרים, מעשרות דונמים ואף פחות.

זיהום, רכבי שטח ובנייה מאיימים על רסיסי הטבע ששרדו בשולי הערים Read More »

התחנה החדשה אחרי קריסת סולגרין – תום שפרן ינהל את קבוצת אלון שנרכשה בידי אלעזרא

חברת הרכב אלבר שבשליטת אלי אלעזרא הודעה הבוקר על השלמת הרכישה של קבוצת התברואה ואיסוף האשפה אלון – לפי הערכות בסכום של מעל 100 מיליון שקל; שפרן עזב את סולגרין בדצמבר האחרון אחרי קריסת המניה.  כלכליסט

התחנה החדשה אחרי קריסת סולגרין – תום שפרן ינהל את קבוצת אלון שנרכשה בידי אלעזרא Read More »

מהיסוד: מדריך לבניית נווה מדבר ידידותי לסביבה משלך

מהיסוד: מדריך לבניית נווה מדבר ידידותי לסביבה משלך. יצירת גינה אקולוגית היא עשייה מתגמלת ומספקת המאפשרת ליהנות מהיופי של הטבע תוך כדי תרומה לסביבה בת קיימא. במדריך מקיף זה, נלווה אותך בתהליך של הקמת ובניית נווה מדבר ידידותי לסביבה משלך. בין אם אתם גננים ותיקים או מתחילים, מאמר זה יספק לכם את המידע והטיפים הדרושים ליצירת גינה משגשגת וידידותית לסביבה.  ecowave.org.il

מהיסוד: מדריך לבניית נווה מדבר ידידותי לסביבה משלך Read More »

ראשון לציון זכתה בשני פרסים יוקרתיים בתחום איכות הסביבה והקיימות

העירייה זכתה ב”חמישה כוכבי יופי” בתחרות “קריה יפה ומקיימת בישראל יפה” ובפרס “GREEN TEN” – זו השנה השנייה ברציפות. הפרסים מהווים חותם לעשייה הבלתי פוסקת למען טיפוח המרחב הציבורי, הדאגה לחינוך סביבתי מגיל צעיר ולשמירה על איכות הסביבה וניקיון העיר. בנוסף זכתה העירייה באות מיוחד על מיחזור וטיפול בפסולת.  גל גפן

ראשון לציון זכתה בשני פרסים יוקרתיים בתחום איכות הסביבה והקיימות Read More »

אילת זוכה בחמישה כוכבי יופי: דואגות לאיכות הסביבה

גם השנה זכתה אילת בדירוג הכוכבים המרבי בתחרות הארצית “קריה יפה ומקיימת בישראל יפה” לשנת 2022. התחרות בחסות המועצה לישראל יפה, משרד הפנים ומרכז שלטון מקומי, מדרגת ערים ומועצות מקומיות המעניקות את איכות החיים הטובה ביותר לתושבים ודואגות לאיכות הסביבה. התחרות בחסות המועצה לישראל יפה. – חדשות אפס שמונה

אילת זוכה בחמישה כוכבי יופי: דואגות לאיכות הסביבה Read More »

עסקים למען הסביבה – ‘תו לאחריות אקלימית’ יוענק לעסקים מקומיים

עסקים למען הסביבה – ‘תו לאחריות אקלימית’ יוענק לעסקים מקומיים. בימים אלה מתגבש פרויקט שיקנה כלים וידע לעסקים למען התייעלות והתנהלות ירוקה ומיתוגם כ”ירוקים”. –  באר שבע נט

עסקים למען הסביבה – ‘תו לאחריות אקלימית’ יוענק לעסקים מקומיים Read More »

המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים פועלים במשותף להצלת אוכלוסיית הנשרים בישראל

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן “המשרד להגנת הסביבה רואה חשיבות רבה בשמירה ובהגנה על אוכלוסיית הנשרים בישראל כחלק מתפקידינו כשומרי הסף של הטבע והשרשרת האקולוגית. התקציב שאישרנו יסייע בהקמת התשתיות הנדרשות להשגת מטרות אלו”.

המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים פועלים במשותף להצלת אוכלוסיית הנשרים בישראל Read More »

הוצגו 30 החברות שנבחרו לייצג את ישראל בביתן הישראלי בוועידת האקלים 28COP בדובאי

השתתפות החברות תאפשר להציג את היכולות הטכנולוגיות הישראליות בתחום החדשנות האקלימית ובכך לקדם שיתופי פעולה בינלאומיים, לטובת המאמץ הגלובלי מול משבר האקלים וכן לסייע לכלכלה ולייצוא הישראליים.

הוצגו 30 החברות שנבחרו לייצג את ישראל בביתן הישראלי בוועידת האקלים 28COP בדובאי Read More »

30 שנות פעילות למען איכות חיים וסביבה עיריית חולון זכתה במגן הוקרה על עשייתה רבת השנים בתחום איכות הסביבה והחיים בעיר

עיריית חולון זכתה במגן הוקרה על 30 שנות זכייה רצופה בחמישה כוכבי יופי בתחרות “קריה יפה ומקיימת בישראל יפה” על עשייתה רבת השנים בתחום איכות הסביבה והחיים בעיר.

30 שנות פעילות למען איכות חיים וסביבה עיריית חולון זכתה במגן הוקרה על עשייתה רבת השנים בתחום איכות הסביבה והחיים בעיר Read More »

תאגיד המיחזור תמיר בפסטיבל מיחזור מיוחד בחיפה

“פסטיבל מיחזור ואיכות הסביבה” לכל המשפחה יערך בסוכות ובחול המועד סוכות בעופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, למשך 3 ימים החל מה 1.10.2023 עד ה-3.10.23.23 – לקהל הרחב.

תאגיד המיחזור תמיר בפסטיבל מיחזור מיוחד בחיפה Read More »

כשהבית החכם פוגש חיים ברי קיימא: LG מציגה את החזון שהופך למציאות

לחיים ברי קיימא יש הרבה מאוד היבטים ותחומים וכדי להבטיח אותם צריך לחשוב, וגם להשקיע, במחזור, בהפחתת כמות הפסולת, הקטנת זיהום האוויר וגם צמצום השימוש במשאבים יקרים. אבל כדי שזה באמת יקרה, וכדי שהמסה של הציבור תאמץ התנהגות רצויה, צריך לחשוב על הדברים הקטנים.

כשהבית החכם פוגש חיים ברי קיימא: LG מציגה את החזון שהופך למציאות Read More »

טבע מתקדמת לחשמל ירוק: תספק באתריה חשמל מאנרגיה סולארית

‘טבע’ מתחייבת לשמור על הסביבה ועוברת לחשמל ירוק. במסגרת הסכם שת”פ ארוך טווח עליו חתמה החברה, היא מתחייבת לרכוש חשמל ירוק ממתקנים סולאריים ייעודיים שתקים חברת Israel Renewables EDF הצרפתית, בכך היא עוברת לעשות שימוש בחשמל מאנרגיה סולארית נקייה בחמשת אתריה.

טבע מתקדמת לחשמל ירוק: תספק באתריה חשמל מאנרגיה סולארית Read More »

באר שבע: כולכם מוזמנים לערב שמחבר בין סביבה לקהילה

עולם הקהילות זקוק לתפיסה סביבתית, כגורם מעגן למקום, למערכות האקולוגיות, לאתגרי האקלים ולהזדמנויות שעידן הקיימות מביא עימו. תפישה שמשיבה את הקהילות והמקומיות למרכז, ואת הטבע והיחסים עימו כמרחב קהילתי אקו-סוציאלי שתומך ברווחה הדדית, שיש בה איכות חיים, רווחה והשראה למערכות חברתיות המעודדות, חיבורים, שגשוג וחוסן.

באר שבע: כולכם מוזמנים לערב שמחבר בין סביבה לקהילה Read More »

ילדי טבע: סדנאות אקולוגיות ופעילויות למען הסביבה

מחפשים פעילות עם ערך מוסף? בימים אלה קק”ל, יחד עם 50 רשויות מקומיות ומועצות אזוריות, יוצאים ב”עושים באזז לסביבה” – סדרת פעילויות חוויתיות לכל המשפחה התורמות לקידום נושא הקיימות והשמירה על הסביבה.

ילדי טבע: סדנאות אקולוגיות ופעילויות למען הסביבה Read More »

מתדמית לאסטרטגיה: האבולוציה של תפקיד מנהל הקיימות

“התפקיד שהחל את דרכו בתחום האחריות החברתית, והוביל יוזמות כמו מיחזור והפחתת פסולת, עובר כיום שינוי מהותי שמצריך התאמה ארגונית • ההתפתחויות האלו יעצימו את החברות לשגשוג אחראי ובר־קיימא”.

מתדמית לאסטרטגיה: האבולוציה של תפקיד מנהל הקיימות Read More »

כיצד ניתן לקיים איזון בין אספקת מים לשמירה על איכות הסביבה – פודקאסט

“מצוקת המים האזורית מקשה על מדינות רבות לקיים משק מים מאוזן. ליאור גוטמן, מנהל אגף דוברות והסברה בחברת ‘מקורות’ בפודקאסט שמפרט כיצד החדשנות של חברת המים הלאומית מייצרת גשרים ושיתופי פעולה עם מדינות אחרות בכל רחבי העולם, וכיצד ניתן לקיים איזון בין אספקת מים לשמירה על איכות הסביבה”.

כיצד ניתן לקיים איזון בין אספקת מים לשמירה על איכות הסביבה – פודקאסט Read More »

עיריית הרצליה בפיילוט חדשני: פסולת הגזם תהפוך לקומפוסט

“עיריית הרצליה ממשיכה לפעול כדי לקדם קיימות ברחבי העיר, והפעם עם תוכנית חדשנית שבמסגרתה יפונה הגזם ברחבי העיר ויהפוך לכדי קומפוסט שיועבר לגינות השונות בעיר”

עיריית הרצליה בפיילוט חדשני: פסולת הגזם תהפוך לקומפוסט Read More »

בשורה למטיילים: קולקציה חדשנית של מזוודות עמידות ברות קיימא

“המותג Tumi שם לו למטרה לשמור על איכות הסביבה, ובקולקציה החדשה מהנדסי ומעצבי המותג הצליחו להפוך בקבוקי פלסטיק מעובדים לבטנה קשיחה שעשויה כולה מחומרים ממוחזרים”.

בשורה למטיילים: קולקציה חדשנית של מזוודות עמידות ברות קיימא Read More »

קריית ביאליק משתתפת בפרויקט קיימות אירופאי חדש

“קריית ביאליק נכנסה לפרויקט אירופאי לשיתוף ידע של ערים המקדמות קיימות. קריית ביאליק היא אחת משלושת הערים הישראליות אשר התקבלו לרשת ערי CrAFt , הקרן האירופאית לשיתוף ידע של ערים המקדמות קיימות עירונית ושואפות לאיפוס גזי חממה לאור שינויי האקלים.”

קריית ביאליק משתתפת בפרויקט קיימות אירופאי חדש Read More »

Click to access the login or register cheese
Scroll to Top