myHerb

מחלקת זיהום ומפגע סביבתי

“מתעלמים מאותות האזהרה”: המחקר על הסכנה מאנטארקטיקה

  מפלס קרח הים באנטארקטיקה הגיע לשפל היסטורי במשך שלוש שנים רצופות, מה שמבשר על השלכות חמורות שעלולות להיות כתוצאה מכך על החיים באזורים רבים בכדור הארץ. למרות התחזית המדאיגה, נראה כי לא מעטים האנשים שבוחרים להתעלם מאותות האזהרה. לקרחונים שבאנטארקטיקה, היבשת הדרומית ביותר בכדור הארץ, יש תפקיד מכריע בעידן ההתחממות הגלובלית. על אף היותה

קראו עוד »

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פועלת בשיתוף יחידות צה”ל השונות למניעה ולהסרה של מפגעים סביבתיים בשטחי הכינוס

מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל, מפקחי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פועלים לשמירה על הסביבה בשטחי הכינוס של כוחות הביטחון באזור הדרום, מתוך שיתוף פעולה עם גורמי צה”ל.

קראו עוד »

איכות הסביבה תחכה: זה החוק שלא ייאכף בימי המלחמה

המשרד להגנת הסביבה הודיע כי בשל מחסור בעובדים בנקודות מכירת מזון ושתייה בכל רחבי הארץ, צמצום כוח האדם וקשיים לוגיסטיים, ובעקבות פניית איגוד לשכת המסחר – הוא לא יאכוף את נושא החזרת הפיקדון בימים מורכבים ומאתגרים אלו ועד 31 באוקטובר 2023.

קראו עוד »

באופן מסתורי: ביצה הפכה לוורודה – הרשויות הזהירו “שמרו מרחק”

באופן מסתורי: ביצה הפכה לוורודה – הרשויות הזהירו “שמרו מרחק”: ביצה באוסטרליה הפכה לוורודה ואף אחד לא יודע למה. הרשויות חוששות מזיהום, אך מדענית לאיכות הסביבה מאמינה כי הצבע נובע מפריחת אצות טבעית. הציבור התבקש להתרחק מהמים עד לבירור התופעה . מעריב און ליין.

קראו עוד »

“במרוץ נגד השעון”: גרינלנד מתקשה להתמודד עם משבר האקלים

קרחונים נמסים, חשש ממחסור במים וגם במזון. תושבים בגרינלנד מודאגים מהשלכות משבר האקלים. “לרוב רק שומעים על התחממות כדור הארץ , אבל כאן ממש ניתן לראות את זה מתרחש לנגד העיניים”, אמר חוקר באי. “עלינו להתעורר ולטפל בנושא ברצינות מכיוון שמה שקורה בגרינלנד הוא המפתח לשיבוש מחזור המים העולמי”.

קראו עוד »

זיהום, רכבי שטח ובנייה מאיימים על רסיסי הטבע ששרדו בשולי הערים

ההתפשטות הבלתי פוסקת של הפיתוח והבנייה מפוררת את הטבע הישראלי באזורים רבים לרסיסים קטנים. העתיד של פיסות טבע קטנות אלו, מנותקות ומוקפות מכל עבר באיומי פיתוח נוספים, אינו בטוח ויש לנהל מאבק על קיומן. איסוף רסיסי הטבע הללו ושימורם הוא משימה חשובה גם כשמדובר בשטחים שהיקפם אינו גדול יותר, בחלק מהמקרים, מעשרות דונמים ואף פחות.

קראו עוד »

אל ניניו יכה בעוצמה: שיאי טמפרטורה צפויים ב- 2024

חוקרים מסין מצאו כי הסיכוי שהשנה הבאה תהיה החמה בהיסטוריה עומד על 56%. חוקרים מזהירים כי השלכותיו ההרסניות של אירוע “אל ניניו” עוצמתי יגבירו במידה ניכרת את הסבירות לשבירת שיאי טמפרטורות ולגלי חום קיצוניים יותר בחלקים רבים של העולם.

קראו עוד »

תבוסה לפעילי הסביבה: אושרה התוכנית למתחם כרמית בעין כרם

תבוסה לפעילי הסביבה: אושרה התוכנית למתחם כרמית בעין כרם. למרות מאבק ארוך של הארגונים הירוקים והתושבים הסמוכים, מיזם הבנייה המשמעותי בין עין כרם לקרית יובל יצא לפועל. ה’נחמה’: גובה הבנייה קוצץ עד 10 קומות, ו־35 דונם יופקעו לטובת הציבור. מיינט ירושלים.

קראו עוד »

יותר מ- 100 דולפינים מתו באמזונס בשל עליית טמפרטורת המים

יותר מ-100 דולפינים מתו באמזונס בשל עליית טמפרטורת המים. מכון המחקר הברזילאי Mamirauá רואה קשר בין הבצורת הקשה והטמפרטורות הגבוהות במים למות הדולפינים. במטרה להציל דולפינים אחרים, חוקרים ופעילים פתחו במבצע חילוץ.

קראו עוד »

בית הזיקוק באשדוד גרם לזיהום אוויר: צפוי לקנס של כ-7 מיליון שקל

בית הזיקוק באשדוד גרם לזיהום אוויר: צפוי לקנס של כ-7 מיליון שקל – המשרד להגנת הסביבה לחברה על כוונתו להטיל עיצום כספי בגין הפרות שונות של תנאי היתר הפליטה וחריגות בדיגומי פתע ובניטור הרציף בארובות המפעל. כך עולה מידיעה שהתפרסמה באתר כלכליסט. שרון מרק:”המאבק הסביבתי של חבריי ושלי נושא פרי”. חדשות Ashdod10

קראו עוד »

המאבק נגד מפעל הפסולת בשפד”ן: הועברו 60 אלף שקל לקראת הבג”ץ

המאבק נגד מפעל הפסולת בשפד”ן: הועברו 60 אלף שקל לקראת הבג”ץ. עיריית ראשון לציון ועמותת ״ראשונים נלחמים למען איכות הסביבה בראשון-לציון״ ממשיכים במאבק כנגד הקמת מפעל הפסולת ליד השפד״ן. ״קרן ראשון״ כבר סייעה בעשרות אלפי שקלים להמשך המאבק בצעד המשפטי בהגשת בג״ץ. מיינט ראשון לציון.

קראו עוד »

“מרעילים 300 אלף איש”: הפגנה מחוץ למפעל המזהם

עשרות תושבי מועצה אזורית גזר, רמלה ולוד ופעילי ארגון “מגמה ירוקה” הפגינו מחוץ לחברת המלט נשר ברמלה. חשש כבד: חריגות המפעל מתקני הפליטה גורמות נזקים בריאותיים לציבור. המוחים קראו להקמת תחנת ניטור ולפרסום דוחות שקופים לציבור.

קראו עוד »

משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה מדווחים על תוצאות חריגות בדיגום מים לבחינת מצב הזיהום בנחלים בצפון

משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה מודיעים לציבור המטיילים ולמועצות האזוריות והמקומיות על תוצאות חריגות בדיגום מים שבוצע לבחינת מצב הזיהום בנחלים בצפון. בבדיקות לחיידקים בדיגומים מ-4 בספטמבר 2023 נמצאו בכמה נחלים בצפון תוצאות החורגות מהמלצות משרד הבריאות (400 קולי צואתי ב-100 מ”ל) ומעידות על הימצאות זיהום במים.

קראו עוד »

למרות התחזיות האופטימיות: עליה של 3.5 אחוזים בפליטת גזי חממה בישראל בשנה שעברה

מדובר בנתון הגבוה ביותר של פליטת גזי חממה במדינה מאז 2012 – שעומד על שיעור עצום של 81.1 מיליון טונות של CO2e. זאת, מרחיק אף יותר את ישראל מעמידה במחויבותה הבינלאומית להפחתה של 27% מהפליטה עד לשנת 2030. השרה סילמן: “יש עוד עבודה רבה, נמשיך לפעול ביתר שאת”.

קראו עוד »

בניגוד למגמה העולמית: בישראל נרשמה עלייה בפליטת גזי חממה

כמות כלל פליטת גזי חממה בישראל בשנת 2022 עלתה בשיעור של 3.5% משנת 2021 והגיעה ל-81.1 מיליון טונות CO2. זהו הנתון הגבוה ביותר של פליטת גזי חממה בישראל מאז שנת 2012. למה ישראל יותר מזהמת ומי המפעלים שגורמים לזיהום הגבוה ביותר? הנתונים המלאים של המשרד להגנת הסביבה.

קראו עוד »

ברקע ריבוי העבודות בירושלים: החוק העירוני החדש ששומר על אוויר נקי

חוק עזר תקדימי של עיריית ירושלים אוסר על הפעלת או העמדת ציוד מכני הנדסי מזהם באתרי בנייה אלא אם הותקנו בהם מסנן חלקיקים. מחזיק תיק איכות הסביבה סגן ראש העיר אריה קינג: “החוק ישפר באופן משמעותי את איכות האוויר בעיר”.

קראו עוד »

הקרן להגנת הסביבה במהלך ענק: הפיתוח שיאט את משבר הזיהום הסביבתי – אייס

הקרן להגנת הסביבה במהלך ענק: הפיתוח שיאט את משבר הזיהום הסביבתי EDF, חברת הבת של הקרן להגנת הסביבה פיתחה את MethaneSAT שתכמת את סך פליטות המתאן ותסייע ללוויינים אחרים שלא יכולים לעשות זאת. נשיא ה-EDF, פרד קרופ: “צמצום זיהום המתאן היא הדרך המהירה ביותר להאט את קצב ההתחממות”.   MethaneSAT, שפותח על ידי חברת בת

מעבר לתוכן »

“מתעלמים מאותות האזהרה”: המחקר על הסכנה מאנטארקטיקה

  מפלס קרח הים באנטארקטיקה הגיע לשפל היסטורי במשך שלוש שנים רצופות, מה שמבשר על השלכות חמורות שעלולות להיות כתוצאה מכך על החיים באזורים רבים בכדור הארץ. למרות התחזית המדאיגה, נראה כי לא מעטים האנשים שבוחרים להתעלם מאותות האזהרה. לקרחונים שבאנטארקטיקה, היבשת הדרומית ביותר בכדור הארץ, יש תפקיד מכריע בעידן ההתחממות הגלובלית. על אף היותה

מעבר לתוכן »

הקופה הקטנה של האוצר: קרן של המשרד להגנת הסביבה עשויה לממן את מענקי המילואים

הממשלה עשויה להשתמש ב-1.4 מיליארד שקל מקרן הניקיון של המשרד כדי לממן את הגדלת התגמולים למילואימניקים. הכסף יועבר לאוצר כהלוואה זמנית ויחזור למשרד בעתיד. השרה להגנת הסביבה דרשה לקיים דיון לפני ההחלטה להשתמש בכספי הקרן מעל ראשו של המשרד.

מעבר לתוכן »
myHerb News

חדשות בירוק

חדשות ועדכונים מרחבי הארץ בנושא קיימות ואיכות הסביבה. בין השאר, הודעות רשמיות מפי המשרד להגנת הסביבה, נתונים סביבתיים, פיתוחים וטכנולוגיות חדשות, מחקר וחינוך, יזמות וסטארט-אפ, סקרים ונתונים סטטיסטיים.

Why Choose Us

benefit 1

A short description of the benefit.

benefit 2

A short description of the benefit.

benefit 3

A short description of the benefit.

benefit 4

A short description of the benefit.

A testimonial from a client who benefited from your product or service. Testimonials can be a highly effective way of establishing credibility and increasing your company's reputation.

As Featured In

This is a space to showcase any publications your business has been featured in

A Title to Turn the Visitor Into a Lead

This is your chance to emphasize why the visitor should contact you right now.

"קיימות היא אינה יעד, זהו מסע".

John Elkington, sustainability expert

הצטרפו לניוזלטר

הצטרפו בלחיצת כפתור וקבלו עדכונים היישר לתיבת המייל שלכם (תוכלו להפסיק מתי שתרצו). *אנחנו מתנגדים לספאם.

Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.