חיפוש
Close this search box.
myHerb News

Newsflow

יום איכות הסביבה העולמי 2023 (World Environment Day)

יום איכות הסביבה העולמי 2023 (World Environment Day)

חמישים שנה לציון יום איכות הסביבה העולמי: האירוע נערך כחלק מתוכנית הסביבה של האו"ם (UNEP) ומתקיים מדי שנה ב- 5 ביוני מאז 1973. יום "איכות הסביבה העולמי" הוא הפלטפורמה הגלובלית הגדולה ביותר להסברה ציבורית וסביבתית ונחגג על ידי מיליוני אנשים ברחבי העולם. בשנת 2023, האירוע נערך בחוף השנהב.

תקציר החדשות

“חמישים שנה לציון יום איכות הסביבה העולמי: האירוע נערך כחלק מתוכנית הסביבה של האו”ם (UNEP) ומתקיים מדי שנה ב- 5 ביוני מאז 1973. יום “איכות הסביבה העולמי” הוא הפלטפורמה הגלובלית הגדולה ביותר להסברה ציבורית וסביבתית ונחגג על ידי מיליוני אנשים ברחבי העולם. בשנת 2023, האירוע נערך בחוף השנהב.

יום איכות הסביבה העולמי 2023 היה תזכורת לכך עד כמה חשובים פעולותיהם של אנשים בנוגע לזיהום פלסטיק. הצעדים שממשלות ועסקים נוקטים כדי להתמודד עם זיהום הפלסטיק הם תוצאה של פעילות זו.”

נתונים רשמיים על זיהום פלסטיק

  1. יותר מ-400 מיליון טונות של פלסטיק מיוצרים מדי שנה ברחבי העולם, מחציתו מיועדים לשימוש פעם אחת בלבד. מתוכם, פחות מ-10 אחוז ממוחזרים.
  2. לפי הערכות, 19-23 מיליון טון מגיעים לאגמים, נהרות וימים מדי שנה. זה בערך המשקל של 2,200 מגדלי אייפל ביחד.
  3. מיקרופלסטיק – חלקיקי פלסטיק זעירים בקוטר של עד 5 מ”מ – מוצאים את דרכם למזון, מים ואוויר. ההערכה היא שכל אדם על פני כדור הארץ צורך יותר מ-50,000 חלקיקי פלסטיק בשנה – ורבים נוספים אם לוקחים בחשבון שאיפה.

“פלסטיק חד פעמי מושלך או שרוף פוגע בבריאות האדם ובמגוון הביולוגי ומזהם כל מערכת אקולוגית מפסגות הרים ועד קרקעית האוקיינוס. בשיתוף המדע ופתרונות זמינים להתמודדות עם הבעיה, ממשלות, חברות ובעלי עניין אחרים חייבים להגדיל ולהאיץ את הפעולות כדי לפתור את המשבר הקיצוני.

זה מדגיש את החשיבות של יום איכות הסביבה העולמי הזה בגיוס פעולות טרנספורמטיביות מכל פינה בעולם. הגיע הזמן להאיץ את הפעולה הזו ואת המעבר לכלכלה מעגלית.”

הגיע הזמן ל- #BeatPlasticPollution.

פורסם ע”י World Environment Day | United Nations  United Nations

myHerb News

חדשות בירוק Newsflow

ארכיון הידיעות והעדכונים.
Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.
דילוג לתוכן