חיפוש
Close this search box.
myHerb News

Newsflow

בניגוד למגמה העולמית: בישראל נרשמה עלייה בפליטת גזי חממה

בניגוד למגמה העולמית: בישראל נרשמה עלייה בפליטת גזי חממה

כמות כלל פליטת גזי חממה בישראל בשנת 2022 עלתה בשיעור של 3.5% משנת 2021 והגיעה ל-81.1 מיליון טונות CO2. זהו הנתון הגבוה ביותר של פליטת גזי חממה בישראל מאז שנת 2012. למה ישראל יותר מזהמת ומי המפעלים שגורמים לזיהום הגבוה ביותר? הנתונים המלאים של המשרד להגנת הסביבה.

תקציר החדשות

בזמן שמדינות בעולם המערבי עושות פעולות רבות על מנת לצמצם את פליטות גזי החממה לאטמוספרה, בישראל המצב שונה לחלוטין: ממרשם הפליטות לסביבה (מפל”ס) של המשרד להגנת הסביבה, המתפרסם הבוקר (יום ד’), עולה כי כמות פליטת גזי החממה בישראל בשנת 2022 דווקא רשמה עלייה. בנוסף בישראל לא חלה הפחתה בפליטת תחמוצות חנקן והעלויות החיצוניות של הפליטות עלו ל-14 מיליארד שקלים בשנה, כשחברת החשמל מככבת ברשימה. מדובר בתוצאה של מדיניות כושלת של העדפה להשתמש בגז טבעי ולא לעודד ייצור אנרגיה סולארית.

מתוך הדוח של המשרד להגנת הסביבה.

כמדי שנה המשרד להגנת הסביבה מפרסם את מרשם הפליטות לסביבה של 572 המפעלים הגדולים בישראל. מהנתונים המוצגים בדוח עולה, כי כמות כלל פליטת גזי חממה בישראל בשנת 2022 עלתה בשיעור של 3.5% משנת 2021 והגיעה ל-81.1 מיליון טונות CO2. זהו הנתון הגבוה ביותר של פליטת גזי חממה בישראל מאז שנת 2012, והוא גבוה ב-1% ביחס לשנת 2015 שהיא שנת הייחוס של הסכמי פריז. נתון זה של הפליטות מרחיק עוד יותר את ישראל מעמידה במחויבות הבין-לאומית שלה להפחית ב-27% את פליטות גזי החממה עד 2030 ביחס לשנת הייחוס 2015.

פליטות פחמן דו חמצני לאוויר מתחנות כוח | מתוך הדוח של המשרד להגנת הסביבה

בנוסף, העלות החיצונית של פליטות לאוויר המדווחות למפל”ס בעלייה. העלות החיצונית מבטאת כערך כספי את ההשפעות החיצוניות השליליות על בריאות האדם והסביבה. סך העלות החיצונית לשנת 2022 היא 14 מיליארד שקלים. מדובר בעלייה של יותר מ-10 אחוזים לעומת 2021, אז העלות הייתה 12.7 מיליארד שקלים. הסיבה, בין היתר, היא שמחירי הפליטות לאוויר עודכנו ועלו השנה. העלות החיצונית של מזהמי אוויר בשנת 2022 עלתה ב-10.63% כתוצאה מהעלייה של התוצר המקומי והגידול באוכלוסייה, והעלות החיצונית של גזי חממה עלתה ב-8%.

בניגוד למגמה העולמית: בישראל נרשמה עלייה בפליטת גזי חממה פורסם ע”י ynet ידיעות אחרונות.

כתבות דומות שפורסמו בנושא:

  1. למרות התחזיות האופטימיות: עליה של 3.5 אחוזים בפליטת גזי חממה בישראל בשנה שעברה ע”י וואלה! חדשות.
  2. נתוני פליטת המזהמים ממפעלים באשדוד בשנת 2022 – נחשפים ע”י אשדוד נט.
  3. מה דוח מרשם הפליטות של המשרד להגנת הסביבה לא מגלה לנו? ע”י ynet ידיעות אחרונות.

לסיקור המלא ב- חדשות Google

myHerb News

חדשות בירוק Newsflow

ארכיון הידיעות והעדכונים.
Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.
דילוג לתוכן