חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
myHerb News

Newsflow

myHerb

למרות התחזיות האופטימיות: עליה של 3.5 אחוזים בפליטת גזי חממה בישראל בשנה שעברה

למרות התחזיות האופטימיות: עליה של 3.5 אחוזים בפליטת גזי חממה בישראל בשנה שעברה

מדובר בנתון הגבוה ביותר של פליטת גזי חממה במדינה מאז 2012 - שעומד על שיעור עצום של 81.1 מיליון טונות של CO2e. זאת, מרחיק אף יותר את ישראל מעמידה במחויבותה הבינלאומית להפחתה של 27% מהפליטה עד לשנת 2030. השרה סילמן: "יש עוד עבודה רבה, נמשיך לפעול ביתר שאת".

תקציר החדשות

עלייה של 3.5 אחוזים בפליטת גזי חממה לאוויר בישראל ב-2022, כך לפי מרשם הפליטות לסביבה (מפל”ס) לשנה שעברה של 572 המפעלים הגדולים בישראל שמפרסם היום (רביעי) המשרד להגנת הסביבה. מדובר בנתון הגבוה ביותר של פליטת גזי חממה בישראל מאז 2012, העומד על 81.1 מיליון טונות של CO2e – וזאת בניגוד לתחזיות, לפיהן לא הייתה צפויה לחול כל עליה.

הנתון המפתיע אף גבוה ב-1% ביחס לשנת 2015, שנת הייחוס של הסכמי פריז. כמו כן, הוא מרחיק עוד יותר את ישראל מעמידה במחויבותה הבין-לאומית להפחית ב-27% את פליטות גזי החממה עד 2030 – ביחס לשנת הייחוס 2015. במשרד אומרים כי הנתונים מדגישים את הצורך הדחוף במחויבות הפחתה מעוגנות בחקיקה ראשית עם חוק האקלים, שתאפשר קידום תוכניות לאומיות של כלל הממשלה וכלים כלכליים כמו מיסוי פחמן, הכנסת אנרגיות מתחדשות וחשמול כלי-רכב.

המקור העיקרי לעליות בגזי החממה הינם צריכת דלקים בתחבורה (עלייה של 11% בסולר לתחבורה, עלייה של 4.5% בבנזין); צריכת גזי קירור (7%); צריכת תחנות כוח (2%) שנובעת מעלייה של 3.7% בייצור חשמל שהובילה לעלייה מתונה בצריכת גז לייצור חשמל – מכיוון ששיעור העלייה באנרגיות מתחדשות היה קטן.

 

נתוני מרשם הפליטות לסביבה לשנת 2022. המשרד להגנת הסביבה, אתר רשמי
נתוני מרשם הפליטות לסביבה לשנת 2022 / צילום: אתר רשמי, המשרד להגנת הסביבה – ע”י וואלה! חדשות

למרות התחזיות האופטימיות: עליה של 3.5 אחוזים בפליטת גזי חממה בישראל בשנה שעברה פורסם ע”י וואלה! חדשות.

myHerb News

חדשות בירוק Newsflow

ארכיון הידיעות והעדכונים.
Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.