חיפוש
Close this search box.
myHerb News

Newsflow

“במרוץ נגד השעון”: גרינלנד מתקשה להתמודד עם משבר האקלים

"במרוץ נגד השעון": גרינלנד מתקשה להתמודד עם משבר האקלים

קרחונים נמסים, חשש ממחסור במים וגם במזון. תושבים בגרינלנד מודאגים מהשלכות משבר האקלים. "לרוב רק שומעים על התחממות כדור הארץ , אבל כאן ממש ניתן לראות את זה מתרחש לנגד העיניים", אמר חוקר באי. "עלינו להתעורר ולטפל בנושא ברצינות מכיוון שמה שקורה בגרינלנד הוא המפתח לשיבוש מחזור המים העולמי".

תקציר החדשות

קרחונים נמסים, חשש ממחסור במים וגם במזון. תושבים בגרינלנד מודאגים מהשלכות משבר האקלים. “לרוב רק שומעים על התחממות כדור הארץ , אבל כאן ממש ניתן לראות את זה מתרחש לנגד העיניים”, אמר חוקר באי. “עלינו להתעורר ולטפל בנושא ברצינות מכיוון שמה שקורה בגרינלנד הוא המפתח לשיבוש מחזור המים העולמי”.

שינויי האקלים באזור הארקטי הם מהמואצים ביותר בעולם. ההשפעה שיש לכך לא פוסחת על העם הילידי של גרינלנד (האינואיטים הגרינלנדים), שחוששים למקור המזון והשתייה שלהם בשל המסת הקרחונים, לה יש השלכות הרסניות גם בהיבט העולמי.

רעש הקרחונים הימיים שמתנפצים בים הטורקיז של מזרח גרינלנד הוא קולה של אחת המערכות האקולוגיות החשובות ביותר של כדור הארץ ,אשר ניצבות על סף קריסה. כשהקרח נמס, תושבי הכפר איטוקורטורמיט (Ittoqqortoormiit) – ביתה של אחת מקהילות הצייד האינואיטיות האחרונות – דואגים מהיכן ישיגו מים.

“במרוץ נגד השעון”: גרינלנד מתקשה להתמודד עם משבר האקלים פורסם ע”י ynet ידיעות אחרונות.

myHerb News

חדשות בירוק Newsflow

ארכיון הידיעות והעדכונים.
Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.
דילוג לתוכן