חיפוש
Close this search box.
myHerb News

Newsflow

בתוך שנתיים: הקרחונים בהרי האלפים שבשווייץ התכווצו ב- 10%

בתוך שנתיים: הקרחונים בהרי האלפים שבשווייץ התכווצו ב- 10%

מנהל מרכז ניטור בשווייץ הסביר כי השנה האחרונה הייתה מאוד בעייתית לקרחונים, בשל מיעוט השלגים בחורף והקיץ החם מאז שהחלו המדידות באלפים השווייצרים. "השילוב של שני הגורמים הללו הוא הגרוע ביותר שיכול לקרות לקרחונים", הוא אמר.

תקציר החדשות

מנהל מרכז ניטור בשווייץ הסביר כי השנה האחרונה הייתה מאוד בעייתית לקרחונים, בשל מיעוט השלגים בחורף והקיץ החם מאז שהחלו המדידות באלפים השווייצרים. “השילוב של שני הגורמים הללו הוא הגרוע ביותר שיכול לקרות לקרחונים”, הוא אמר.

כדור הארץ מתחמם – והקרחונים נמסים בקצב מהיר מתמיד: הקרחונים בשווייץ רשמו השנה את שיעור ההמסה השני הגרוע ביותר שלהם בכל הזמנים. השנה שעדיין מחזיקה בשיא השלילי היא 2022. בשנתיים האחרונות איבדו הקרחונים בשווייץ 10% מנפחם. כך הודיע אתמול (יום ה’) מרכז הניטור GLAMOS.

הקיץ האחרון היה החם ביותר מאז החלו המדידות בשווייץ. לפי הנתונים בשנתיים האחרונות איבדו הקרחונים בשווייץ מנפח הקרח שלהם כמו בשלושת העשורים שלפני 1990. ב-GLAMOS אמרו כי זהו מצב קטסטרופלי.

בתוך שנתיים: הקרחונים בהרי האלפים שבשווייץ התכווצו ב-10% פורסם ע”י ynet ידיעות אחרונות.

myHerb News

חדשות בירוק Newsflow

ארכיון הידיעות והעדכונים.
Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.
דילוג לתוכן