חיפוש
Close this search box.
myHerb News

Newsflow

הזיהום יוצא מהאופנה: הטכנולוגיה ששומרת על הסביבה מנזקי תעשיית האופנה

הזיהום יוצא מהאופנה: הטכנולוגיה ששומרת על הסביבה מנזקי תעשיית האופנה

הזיהום יוצא מהאופנה: הטכנולוגיה ששומרת על הסביבה מנזקי תעשיית האופנה. תעשיית האופנה העולמית אחראית ל־10% מכלל פליטת גזי החממה בעולם, צורכת 20% מכמות המים העולמית והיא המקור המזהם השני בגודלו של מים מתוקים בעולם. כעת, הטכנולוגיה צועדת צעד קדימה - ומשנה את המצב הקיים. -מעריב און ליין

תקציר החדשות

תעשיית האופנה העולמית אחראית ל־10% מכלל פליטת גזי החממה בעולם, צורכת 20% מכמות המים העולמית והיא המקור המזהם השני בגודלו של מים מתוקים בעולם. כעת, הטכנולוגיה צועדת צעד קדימה – ומשנה את המצב הקיים.

הטכנולוגיה החדשה, בדגש על התפתחות הבינה המלאכותית, הולכת וצוברת תאוצה והמהפכה שהיא מביאה איתה עשויה להיות גולת הכותרת של המאה ה־21. לצד התפשטותה לכל עבר, עולה על סדר היום גם נושא פוליטי חובק כל, שעשוי להסיט את תשומת הלב של כולנו בשנים הקרובות: מצבו של כדור הארץ.

תעשיית האופנה נתפסת כאחת התעשיות האחראיות למצבו. כשמסתכלים על הנתונים הפשוטים מגלים תוצאות מסמרות שיער: תעשיית האופנה העולמית אחראית ל־10% מכלל פליטת גזי החממה בעולם, צורכת 20% מכמות המים העולמית והיא המקור המזהם השני בגודלו של מים מתוקים בעולם. זאת משום שייצור של חולצת כותנה מצריך 2,700 ליטר מים – כמות ששותה אדם בשנתיים וחצי.

מאז שנות ה־60 עד לשנים האחרונות, חלה עלייה של 800% בכמות אשפת הטקסטיל שנקברת, כאשר רק 1% מפסולת הטקסטיל ממוחזר. חצי מיליון טונות של מיקרו פלסטיק מיוצרים על ידי תעשיית האופנה ונפלטים לים מדי שנה.

הטכנולוגיה החדשה התגייסה לאחרונה לפתרון בעיות הזיהום של תעשיית האופנה. כך, למשל, עשתה כשהחלה לייצר דוגמנים וירטואליים לבושים במיטב המחלצות של חברת האופנה. מדובר בפרסומת שנראית כאילו נלקחה מהעידן הקודם, אך בפועל לא נגזרה ולו מידת בד אחת, על מנת לצלם אותה. הכל נותר וירטואלי.

כעת הולכת הטכנולוגיה החדשה עוד צעד קדימה, הפעם לכיוון הצרכן. עד כה, הצרכן היה מזמין בגד מתוך מלאי עצום שכבר יוצר. כך היה סיכוי שהבגד שרכש לא יתאים למידותיו, והתוצאה תהיה החזרה של המוצר, הזמנה של בגד נוסף וחוזר חלילה, מה שמביא להגברת הזיהום במטוסי התובלה שמביאים את המוצרים.

כעת, הטכנולוגיה החדשה מאפשרת לדייק בצורה המיטבית עבור הצרכן את המידה והדגם הנדרשים עבורו, ובכך מצמצמת למינימום את הסיכוי שיחליף את המוצר. הבגד שהוא מזמין מהאתר מיוצר מאפס במיוחד בשבילו, וכך אנחנו מקבלים חיסכון מובהק: פחות בדים שמיוצרים ומבזבזים מים ופחות טיסות תובלה שמחזירות אינסוף מוצרים. על הנייר, הכל טוב ויפה. בפועל, צריך שעוד חברות אופנה יפנימו את השינוי הטכנולוגי המתבקש, ייקחו אחריות, יאמצו את הפתרונות החדשים ויפחיתו את הזיהום.

הזיהום יוצא מהאופנה: הטכנולוגיה ששומרת על הסביבה מנזקי תעשיית האופנה  מעריב און ליין

myHerb News

חדשות בירוק Newsflow

ארכיון הידיעות והעדכונים.
Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.
דילוג לתוכן