myHerb News

Newsflow

הוצגו 30 החברות שנבחרו לייצג את ישראל בביתן הישראלי בוועידת האקלים 28COP בדובאי

הוצגו 30 החברות שנבחרו לייצג את ישראל בביתן הישראלי בוועידת האקלים 28COP בדובאי

השתתפות החברות תאפשר להציג את היכולות הטכנולוגיות הישראליות בתחום החדשנות האקלימית ובכך לקדם שיתופי פעולה בינלאומיים, לטובת המאמץ הגלובלי מול משבר האקלים וכן לסייע לכלכלה ולייצוא הישראליים.

תקציר החדשות

המשרד להגנת הסביבה, משרד החוץ, משרד החמ”ט, רשות החדשנות ומכון היצוא הודיעו היום על החברות הטכנולוגיות שנבחרו לייצג את ישראל בביתן הרשמי הישראלי כ לוועידת האקלים ה-28COP בדובאי, שתיפתח ב-30 בנובמבר 2023. המשלחת מורכבת מ-30 חברות טכנולוגיה ישראליות פורצות דרך, המתקדמות ביותר בכל תחומי החדשנות האקלימית, העוסקות בפתרונות טכנולוגיים חדשניים כחול-לבן להפחתת פליטות (מיטיגציה) ולהסתגלות למשבר האקלים (אדפטציה).

ההשתתפות נועדה לחשוף את היכולות הטכנולוגיות הישראליות בתחום החדשנות האקלימית ובכך לקדם שיתופי פעולה בינלאומיים לטובת המאמץ הגלובלי מול משבר האקלים וכן לסייע לכלכלה ולייצוא הישראליים. את בחירת 30 החברות הובילה רשות החדשנות בהתייעצות עם המשרד להגנת הסביבה, באמצעות בודקי החטיבה הטכנולוגית של הרשות, אשר בחנו לעומק את החדשנות הטכנולוגית והמענה לאתגר האקלימי של למעלה מ-200 חברות שהתמודדו.

אלו הן החברות שנבחרו להציג בביתן הישראלי:

UBQ Materials, Envomed, BlueGreen Water Technologies, Asterra, Clariter , GenCell, Salicrop, ליווה ביוטכנולוגיות, ו-TaKaDu .

סטארטאפים:

Slibio , CAPSULE-Minimal, Sphere, Gigablue, Criaterra, ImaginDairy, GreenEye Tech, AgroScout, Copprint, Daika Wood, ANINA, NT-Tao, Xfloat, BeeHero, , SolCold , CarbonBlue , Meat.The End, BioBetter

בנוסף ישתתפו גם החממות הטכנולוגית i4Valley ו- NET ZERO.

תקציר על החברות:

סטארטאפים:

GIGABLUE – החברה פיתחה חומר ייחודי מרכיבים טבעיים שפיזור שלו באוקיינוס יאגבר תהליכים טבעיים של מיקרו-אצות, שבצמיחתן סופחות פחמן דו חמצני ובשקיעתן המבוקרת לקרקעית האוקייינסו מקבעות ביומאס בקרקעית הים העמוקה.

CRIATERRA – החברה פיתחה קשרן ייחודי המבוסס על חרסיות ומאפשר לבצע את ההיקשרות הפיזיקאלית מתחת ל100 מעלות צלסיוס בתבנית ייחודית מוגנת פטנט. החברה נוסדה על מנת לאתגר את 4 גיגטון הפליטות שנוצרות על ידי בטון כחומר בנייה.

Meat.The End – החברה מפתחת ומייצרת חומרי גלם מחלבונים אלטרנטיביים המיוצרים במכונות אקסטרוזיה ופורמולציה לתחליפי בשר.

ImaginDairy – החברה עושה שימוש בתסיסה מדייקת (פרמנטציה) לצורך ייצור חלבוני חלב הזהים לאלו של חלבוני חלב פרה. מוצרי החלב הנוצרים מהתמיסה זהים בטעם, בריח, במרקם, בפונקציונליות ובערכים תזונתיים כשל מוצרי חלב פרה.

GreenEye Tech – החברה פיתחה מערכת מבוססת AI ועיבוד תמונה להרכבה על מרססים חקלאיים אשר בזמן אמת מזהה היכן נדרש לבצע ריסוס של חומרי הדברה והיכן לא.
AGRO SCOUT – בנתה מערכת (SAAS) המאפשרת איסוף מידע מדויק ברמת עלה וברזולוצייה של מ”מ ברחבי העולם באמצעות בינה מלאכותית.

COPPRINT – החברה הגיעה (אחרי שמנסים כבר למעלה מ-100 שנה) למוליכות גבוהה מבוססת נחושת, בתהליך פשוט ללא בקרת חמצן

Daika Wood – החברה השיגה פיתרון לפסולת העץ, חומר הגלם שפיתחה החברה משתמש בפסולת העץ והופך לחומר גלם שניתן לעבוד איתו כמו פלסטיק (תבניות) מבלי שמכיל כלל פלסטיק.

ANINA Culinary Art – החברה פיתחה את הארוחות הקטנות בעולם : קפסולות חדשניות (80 ג’) העשויות מ-40% ירקות מחומ”ג יבש וחיי מדף ארוכים (עד שנה) בבישול קצר במים הקפסולה מתפרקת והופכת ארוחה עשירה (280 ג’) ומגוונת תזונתית.

NT-Tao – החברה פיתחה את ייצור האנרגיה הנקייה ביותר, היעילה ביותר כידוע היום (באמצעות היתוך גריעיני).
Xfloat – החברה מפתחת מערכות סולאריות הצפות על מים ומאפשרות עקיבת שמש חד צירית של הפאנלים על מים.

BeeHero – החברה בנתה את מאגר המידע הגדול ביותר בעולם לדאטה בתחום הדבורים, ופיתחה פלטפורמה ייחודית המאפשרת לראשונה שקיפות לתהליכים המתרחשים בתוך כוורות.

BioBetter – החברה מפתחת פלטפורמה לייצור של חלבונים הנדרשים לגידול תאי בשר מתורבת ומתמקדת בנושא של הפחתת גזי חממה על ידי איפשור של בשר מתורבת.

SolCold – החברה פיתחה מוצר כמו פילם/מדבקה המשמש לקירור מתחת לטמפרטורת הסביבה, ממש כמו מזגן, אך ללא שימוש בחשמל וללא פליטת CO2.

CarbonBlue – הטכנולוגיה אותה פיתחו היא תהליך כימי מעגלי המתבצע במספר ריאקטורים אשר תוצאתו היא הסרת פחמן דו-חמצני בצורה ידידותית לסביבה, זולה, וסקיילבילית שתאפשר הגעה לסקאלות הדרושות בכדי להוות גורם משמעותי בהגעה ליעדים המוגדרים להתמודדות עם משבר האקלים.

SLIBIO – החברה מייצרת פולימר חדשני העוטף את הגידולים, דוחה חרקים, ומשמש חייץ פיזי, וכך מונע מחרקים שונים לפגוע בצמח. כל זאת ללא פגיעה ביכולת הצימוח וההתפתחות של הגידולים. הפולימר אינו נחשב כחומר הדברה ולא מייצר זיהום כימיקלים על הצומח או האדמה.

CAPSULE-Minimal – פיתחה טכנולוגיה המאפשרת העברת תהליכי ייצור מהסביבה המפעלית אל בית הצרכן, תוך ניצול האנרגיה הכימית הגלומה בחומרי הגלם של המוצרים. כך שבמקום לייצר את כלל המוצר במפעל (למשל שמפו), החברה מייצרת קפסולה רבודה העשויה מאבקות דחוסות, היא מוכנסת בבית הלקוח לבקבוק רב פעמי, ולאחר שהלקוח מוסיף מים היא מכינה את המוצר בעצמה.

SPHERE – מערכת הקירור של החברה מבוססת על מעבה שמסלק את החום לסביבה בשיטה ייחודית, הפועלת על בסיס שלושה עקרונות: סילוק חום באמצעות אידוי (מים) המאפשר יעילות אנרגטית גבוהה. יצירת שכבה מיקרונית יציבה של מים לאורך כל תהליך סילוק החום. שימוש במים ללא מינרלים ובכך למנוע בעיות כימיות.

חברות בוגרות:

ENVOMED- טיפול באשפה רפואית  on-site הכי קרוב למקום היווצרות האשפה הפאתוגנית.  המכונה מבצעת 2 תהליכים בו”ז: גריסת אשפה לחלקיקים קטנים ועירבולה במדיה נוזלית כימית הומוגנית.

Salicrop- מתמקדת בטיפול בזרעים שהופך את הצמחים/ הזרעים לעמידים בתנאי אקלים קשה (חום, יובש ומליחות), היא שואפת לספק לחקלאים זרעים שיכולים לשגשג בתנאים סביבתיים מגוונים ולהבטיח ייצור מזון מול שינויי האקלים.

BlueGreen Water Technologies – המתודולוגיה של החברה מתבססת על שיקוע פחמן במים, המקום הטבעי בו מתבצעת הרגולציה של הפחמן האטמוספרי על פני כדור הארץ.

ASTERRA – החברה  מסייעת לארגונים לזהות ולאתר נקודות תורפה בתשתיות קריטיות שלהן. גילוי מוקדם מאפשר עמידות בפני שינויי אקלים. החברה מבצעת ניתוח ותובנות של חישה מרחוק, כולל התנסויות ייחודיות עם PolSAR בשילוב בינה מלאכותית.

CLARITER – החברה פיתחה טכנולוגיה ייחודית למיחזור כימי של פסולת פלסטיק שהופכת אותו למוצרי קצה חדשים ואיכותיים.

HomeBiogas – החברה הופכת פסולת אורגנית למשאב בעזרת המערכות הקומפקטיות שייצרה, שהופכות פסולת אורגנית לאנרגיה נקייה המשמשת לבישול או חימום. ובנוסף, הפיכתה לדשן אורגני נוזלי עשיר המחזיר חומרי הזנה לאדמה.

GenCell  – החברה מובילה פתרונות חדשניים של אנרגיית מימן ואמוניה באמצעות תאי דלק אלקליים. טכנולוגיה זו שימשה לייצור חשמל וחום בתנאים קיצוניים בחלל, כיום החברה מייצרת חשמל רציף, ירוק וכלכלי בכל פינה של הגלובוס.

UBQ Materials – החברה פיתחה טכנולוגיה וחומר גלם חדש המיוצרים מאשפה מעורבת, שעד כה יועדה למטמנות, לחומר גלם תרמופלסטי חדש שיכול להחליף שימוש בפלסטיק וחומרי גלם אחרים בתעשייה. הפסולת כוללת את כל החומרים שאינם ניתנים למחזור.

LiVA ביוטכנולוגיות – החברה מפתחת מדבקות פרה-ביוטיות, המעודדים צימוח סלקטיבי וספונטאני של חיידקים טובים, הידועים ביכולתם לעכב מחלות שונות של הצמח, עובשים ופתוגניים. הפיתרון המוצע מאפשר ליהנות מהאיכות של חיידקים טובים במוצרי מזון, ללא שימוש בחיידקים חיים שמייקירם את המוצר.

TaKaDu -מערכת ניהול הארועים של טקדו (CEM) משפרת את הדרך בה תאגידי מים מתנהלים תוך הורדה משמעותית של אחוז איבודי המים (פחת מים NRW), קיצור זמני תיקון תקלות, שיפור השירות ללקוח והעלאת היעילות התפעולית.

חממות:

i4Valley  – חממת כרמיאל לתעשייה חכמה. משקיעה בטכנולוגיות ייצור מקיים – Sustainability & sustainable manufacturing  במטרה לסייע ליזמיות ויזמים, להקים חברות טכנולוגיה שיפתחו את הדור הבא של המוצרים עם פחות אנגריה, פחות חומר, פחות פליטות פחמנים ופחות זיהום סביבתי.

Net-zero – החממה המנוהלת ע”י נט זירו יזמות, מסייעת לחברות הזנק הנמצאות בשלבי פיתוח ראשוניים, בתחומי האקלים ובדגש על תחומי המימן, הפחתת פליטות בתחבורה ובבנייה, בייצור אנרגיה ובטיפול במים וביוב.

החברות יציגו את הפתרונות שלהם לקהל בינלאומי של מנהיגים, בכירים מהמגזר העסקי, ואנשי טכנולוגיה. הפתרונות של החברות ייצגו את המגוון הרחב של טכנולוגיות אקלים אשר מפותחות בישראל ומסייעות כבר עכשיו לעולם לצמצם פליטות, ולהסתגל לשינויי האקלים. פלטפורמה זו תאפשר שיתופי פעולה, תטפח דיונים על פתרונות לשינויי אקלים ותחזק את מעמדה של ישראל כמובילה עולמית בטיפול במשבר האקלים.

פורסם ע”י המשרד להגנת הסביבה.

myHerb News

חדשות בירוק Newsflow

ארכיון הידיעות והעדכונים.
Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.
דילוג לתוכן