חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
myHerb News

Newsflow

myHerb

המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים פועלים במשותף להצלת אוכלוסיית הנשרים בישראל

המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים פועלים במשותף להצלת אוכלוסיית הנשרים בישראל עם תוכנית חדשה בהיקף של כ-28 מיליון שקל

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן "המשרד להגנת הסביבה רואה חשיבות רבה בשמירה ובהגנה על אוכלוסיית הנשרים בישראל כחלק מתפקידינו כשומרי הסף של הטבע והשרשרת האקולוגית. התקציב שאישרנו יסייע בהקמת התשתיות הנדרשות להשגת מטרות אלו".

תקציר החדשות

המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים יוצאים בתוכנית חדשה לאישוש ולהצלת אוכלוסיית הנשרים בישראל ומניעת הרעלות בהיקף של 28.5 מיליון שקל לארבע שנים. במסגרת תוכנית זו, בין היתר, יבוצעו מהלכים להקטנת כמות פגרים ופסולת בשטח, בדגש על אזורים שבהם מקננים הנשרים; יוקמו תחנות האכלה לנשרים; ויוקמו מתקני קומפוסטציה וכילוי.

הנשרים ממלאים בטבע תפקיד חשוב של סניטרים, שכן הם ניזונים מבשר פגרים של חיות בשטחים הפתוחים, אשר מתו באופן טבעי. כך הם מנקים את השטח ומונעים הפצת מחלות, חרקים מזיקים כמו זבובים, וריחות רעים.

פסולת רבה, כגון אשפה ביתית המכילה שאריות מזון, פירות וירקות וכן פגרים של חיות משק אשר מתו במהלך גידולם (בקר, צאן, עופות ודגים), פעמים רבות מושלכת באופן בלתי חוקי בשטחים הפתוחים ובשטחים חקלאיים בסביבות ישובים. תופעה זו מביאה להתרבות לא מבוקרת ולעליה בגודל אוכלוסיות טורפים הניזונים ממנה, כמו: זאבים, שועלים, תנים וכלבים משוטטים. הטורפים גורמים לנזקים לתשתיות חקלאיות, לתוצרת חקלאית ולעדרים.

חקלאים ומגדלי בקר וצאן, הסובלים מנזקי התרבות הטורפים, מעוניינים פעמים רבות להרעיל אותם ועלולים לעשות זאת באמצעות הנחת פגרים של חיות משק בשטח, ועליהם הם מפוזרים רעלים. בעקבות זאת, נשרים רבים הניזונים מאותם פגרים ואף מאתרים אותם ביעילות יחסית, מתים כתוצאה מהרעלה בעקבות אכילת פגרים מורעלים.

על כן הוחלט בחודש יולי 2023 בהנהלת הקרן לשמירת הניקיון, שהיו”ר שלה הוא מנכ”ל המשרד, גיא סמט, להתגייס להצלת אוכלוסיית הנשרים ולאשר תמיכה בתוכנית פעולה לאישוש הנשרים של רשות הטבע והגנים בסך כולל של 28.5 מיליון שקל.

פורסם ע”י המשרד להגנת הסביבה.

myHerb News

חדשות בירוק Newsflow

ארכיון הידיעות והעדכונים.
Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.