מחקר חדש מראה כי פטריות פסילוסיבין “מאתחלות” חלקים במוח, הנקשרים לדיכאון

מחקר חדש - פטריות פסילוסיבין

פטריות פסילוסיבין, המכונות גם "פטריות קסם" או "פטריות הזיה".

הפסילוסיבין הוא המרכיב הפעיל הקיים בפטריות הקסם, על פי המחקר העדכני ביותר, הנוגע בפטריות פסילוסיבין. התגלה כי, המרכיב מאפס את הפעילות של מעגלי המוח המרכזיים, הקשורים בדיכאון. כך מדווחים חוקרים בריטים בשני מחקרים שונים. במחקר, שכלל 19 מטופלים בלבד, נבדקה השפעתו של המרכיב הפעיל בפטריות הקסם, על מעגלים מוחיים הפעילים במצבי דיכאון. הנבדקים העידו שמצב רוחם השתפר ותחושות החרדה התמעטו בהרבה.

פטריות מעורבות בהיסטוריה האנושית?
פטריות מעורבות בהיסטוריה האנושית?

המחקר חשף את ההשפעות החיוביות של פטריות קסם לטיפול בדיכאון. 19 מטופלים נטלו את המרכיב הפסיכדלי - פסילוסיבין, כאשר, התוצאות הראו כי מחציתם הגיבו בחיוב לאחר חמישה שבועות.

סימפטומי הדיכאון הופחתו, כתוצאה מירידה של באמיגדלה CBF, כאמור על ידי דוחות מדעיים .

המחקר ממשיך ואומר: "השינויים שלאחר הטיפול במוח שונים בהשוואה להשפעות חריפות שנצפו בעבר על ידי פסילוסיבין ופסיכדלים אחרים, אך עדיין היו קשורים לתוצאות קליניות, ומציע מנגנון טיפולי חדש של "איפוס" הדיכאון.

ד"ר רובין קארהארט האריס מ- Imperial College בלונדון אמר ל- BBC : "המטופלים היו מאוד פוזיטיביים ומוכנים להשתמש באנלוגיה זו. לאחר ההתנסות, אחד המטופלים אומר: "אני מאופס מחדש, נולדתי מחדש, מאותחל", וחולה אחר אמר, שמוחו "עבר רענון וניקוי מלא".

מקורות: Mixmag, BBC, Greencamp

ויתור: הבלוג איננו מעודד או ממליץ על שימוש בחומרים האסורים על פי חוק במדינה. המידע המוצג, מבוסס על מחקרים וחדשות עדכניות מהעולם, אשר פורסמו במגזינים רשמיים, מהידועים בעולם.

warning-myherb

 

  • 8
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
    9
    Shares

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

נגישות