גביע העולם של קטאר 2022™ ביצע שינוי במשחק מבחינת ארגון טורניר בר קיימא. לחידושים הרבים תהיה השפעה מתמשכת על האופן שבו אירועים דומים יהיו מתוכננים ומועברים בעתיד.

נגענו בכמה מהרגעים המרגשים ביותר של התחרות, וחיברנו אותם להיבטי הקיימות המשתנים במשחק של הטורניר. במונדיאל ™ של פיפ”א השנה, תוכנית מקיפה ויעודית ניהלה את השפעות האנרגיה והמים באצטדיון באמצעות תכנון, בנייה ותפעול יעילים. אפילו מסי היה מתרשם מהאמצעים האלה לחיסכון באנרגיה.

  • כל האצטדיונים חסכוניים באנרגיה ב-30% וצורכים פחות מים מאשר במדדים בינלאומיים (ASHRAE 90.1).
  • אדי מים ממוחזרים ממערכות קירור באצטדיונים משמשים להשקיית נוף האצטדיון שמסביב.
  • 90% מגנרטורי הדיזל הזמניים הוחלפו בתחנות משנה חשמליות המספקות כוח רשת ירוק יותר ומפחיתות את זיהום האוויר.
  • לכל חמשת מרכזי האנרגיה באצטדיוני מונדיאל קטאר 2022™ יש אישור GSAS ליעילות אנרגיה עונתית.

גביעי העולם העתידיים של פיפ”א ימשיכו להשתמש בתוכנית קיימות זו כמתווה להבטחת יעילות תפעולית מירבית.

עבור מהדורה זו של גביע העולם של פיפ”א, צי של 311 כלי רכב היברידיים וחשמליים ידידותיים לסביבה ו-10 אוטובוסים חשמליים סופקו על ידי נותני החסות יונדאי וקיה לשימוש כתחבורה יבשתית של קבוצות, פקידים ואנשי VIP בגביע העולם בקטאר 2022 ™. זו הפעם הראשונה בה נפרסו רכבי EV בכמות כזו לשירות מארגני אירועים, תקדים שבוודאי יפעלו בעקבותיו כאשר פיפ”א ממשיכה להדגיש את הצורך בניידות נקייה.

הציווי האקולוגי להימנע, לצמצם, לעשות שימוש חוזר ולמחזר היה גם מדיניות מגדירה של גביע העולם בקטאר 2022™ משלבי התכנון המוקדמים, המשקפת את המנהיגות והמחויבות של המארגנים להסיט את כל הפסולת מהטורניר מהטמנה, בין השאר:

  • מיחזור כלל מרכיבי הטורנירים כולל פלסטיק, אלומיניום, קרטון, נייר וזכוכית וקומפוסטציה של פסולת מזון וכלי שולחן הניתנים לקומפוסטציה בכל האצטדיונים, מחנות האימונים ואתרים רשמיים אחרים.
  • כל המדים לצוות העובדים ול-20,000 מתנדבים היו עשויים מחומרים ממוחזרים, וחולקו בשקיות שהוסבו משילוט והלבשת אצטדיון מאירועים קודמים.
  • ארגון הצדקה המקומי Hifz Alnaema חילקה מחדש שאריות מזון מאצטדיונים ואירועים לאנשים נזקקים.