myHerb

אמנות סוריאליסטית: מאת אלכס גריי ופבלו אמרינגו

אמנות סוריאליסטית: מאת אלכס גריי ופבלו אמרינגו

אמנות סוריאליסטית: מאת אלכס גריי ופבלו אמרינגו

אמנות ה- DMT (זהו המרכיב המיוצר בבלוטת האיצטרובל במוח האנושי ובכל עולם החי כולל צמחים) נותנת לנו הצצות לתחומים הבלתי נתפסים של המציאות התלת ממדית שלנו. ככל שהאמנות הפסיכדלית ממשיכה להתרחב אנו מוצאים סינכרוניזציה בתוך העולמות שיצרו אמנים אלה.

כאשר אנו ממשיכים לחקור את הרב-גוניות באמצעות “טכנולוגיות אנתאוגניות” מה זה אנתאוגניות?! אלו מרכיבים בצמח שמשפיעים על התודעה האנושית, אם כי, מדובר במרכיבים שהמוח מייצר גם הוא בעצמו – ראו: מרכיבים אנדוגניים שגוף האדם מייצר בעצמו, צומחים בטבע, איך זה קורה? האם במקרה?).

זוהי תעלומה בפני עצמה. אז בואו נביט אילו מחזות החומרים הצמחיים האלו מייצרים כאשר הם באים במגע עם המוח והתודעה האנושית. האמנים ממשיכים למלא תפקיד גדול בתרגום השפה הפסיכדלית ותת-המודע שלנו.

“יכול להיות ש- DMT מאפשר לנו לתפוס את מה שהפיזיקאים מכנים “החומר האפל” – שמהווה 95% מהמסה של היקום, שקיומה ידועה לאנושות, אולם היא בלתי נראית לחושינו ולכלים שלנו.”

מהי אמנות ה- DMT?

החזיונות הפנטסטיים והישויות המוזרות שמליוני אנשים פגשו תוך כדי חלום צלול או חוויות בהשפעת DMT מומחשים לרוב בצורה הטובה ביותר כאשר הם מתורגמים ליצירות אמנות. הגרפיקה של החזיונות מאפשרת למשתמשים לדמיין את המורכבות של החזיונות, באופן שמילים לעולם לא יוכלו להשיג. בין אם הם פורצים לתחום אחר וזר או צוללים עמוק לתודעה האישית, ה- DMT נותן פרספקטיבה לראות ולהרגיש בו זמנית.

השמאן פבלו אמרינגו מצייר את חזיונותיו:

Pablo Cesar Amaringo Shuna) Born in Puerto Libertad (Peru)

העולם הפנימי של האדם הופך לחיצוני, החיצוני הופך לפנימי. האמנות ההיא מתארת ​​לעיתים קרובות “אשליה” אינסופית של אחדות. חלק ניכר מסגנונות יצירות אמנות אלו מכיל מגוון של ישויות ליבה, שנסביר במאמר הנ”ל.

פגישה עם ישויות במהלך מסע החזיונות של ה- DMT

כאמור לעיל, כמעט כל יצירות ה- DMT מבטאות את דמויות ה- DMT, מאינטראקציה אולטרה מימדית. גופים אלה באים במגע עם כמעט כל חוקרי ה- DMT. תופעה סינכרונית זו הייתה שיא ההתעניינות של מדענים וחוקרים שחקרו את הפסיכולוגיה שמאחורי המפגשים המוזרים האלו.

סקר מדעי על מפגשי הישויות תוך כדי החזיונות

להלן קטע מתוך סקר מדעי המתאר חוויות מפגש עם ישויות ה- “N, N-Dimethyltryptamine”: פנומנולוגיה, פרשנות והשפעות מתמשכות. מחברי הסקר מנסים לקטלג את הסינכרוניזציות הללו כדי להבין ישויות אלה טוב יותר.

המשתתפים בסקר המקוון שיתפו מידע על המפגש הבלתי נשכח שלהם עם ישות או ישויות לאחר צריכת N, N-dimethyltryptamine. הסקר כלל 2,561 אנשים בגיל ממוצע של 32. המשתתפים היו בעיקר גברים. זהו הסקר הגדול ביותר בנושא, נכון ליום פרסום המאמר.

הישויות הנפוצות ביותר

 • ישות (60%)
 • מדריך (43%)
 • רוח (39%)
 • חייזר (39%)
 • עוזר (34%)
 • (בטווח של 10–16%) אנשים כללו את המונחים: “מלאך”, “שדון”, “אישיות רוחנית” או “רוח הצמח”
 • (בטווח 1-5%) “גמדים”, “מפלצת” או “אדם שנפטר”

99% מהמשתתפים בסקר דיווחו כי הייתה להם תגובה רגשית במהלך החוויה.

רגשות עיקריים שדווחו

 • שמחה (65%)
 • אמון (63%)
 • הפתעה / תדהמה (61%)
 • אהבה (59%)
 • חסד (56%)
 • חברות (48%)
 • פחד (41%)

מהן ישויות DMT עפ”י המחקר?

הסקר לעיל מגדיר את הזהויות והמאפיינים הנפוצים של הישויות אשר מופיעות תוך כדי השפעתו של ה- DMT האנדוגני, אך הם לא בהכרח מפרטים אילו צורות ספציפיות הם לובשים. להלן תיאור הישויות המתגוררות במימד ה- DMT ומחזות פסיכדליים אחרים.

יצורי DMT נפוצים

 • יצורים גמישים ומשני צורה
 • משפחת החתוליים בד”כ מבנה גוף אנושי וראש של יגואר, טיגריס וכו’
 • חרקים (במיוחד גמל שלמה)
 • זוחלים
 • רובוטים
 • חוצנים
 • הומנואידים (יצורים דמויי אדם)
 • אלפים מכניים (האות א’ מתבטאת כמו בביטוי “ארץ ישראל”)

רגע, מי הם בכלל ה”אלפים המכניים”? כפי שהוסבר במאמרנו על “גמדי מכונות”, ישויות אלה מכונות בדרך כלל “גמדי שעון”, “גמדי DMT”, “ישויות פרקטליות” ו”טיקים קטנים”. הם חלק מהישויות המוכרות ביותר בתחום ה- DMT, אפילו בין כל התרבויות. המנוח, האתנו-בוטניסט, הפילוסוף והסופר טרנס מק’קנה המנוח הוא זה שטבע את המונח “אלפים מכניים”. לעתים קרובות הוא דיבר על סדרה של מטפורות לתיאור חוויות ה- DMT שלו ועל הישויות שהיה פוגש במהל החוויות.

מק’קנה התקשה לצמצם את המורכבות של חוויות אלו לממד התחתון, שבו אנו חיים, של השפה האנושית, בעולם התלת-מימדי שלנו. וזו הנקודה כאשר אמנות ה- DMT יכולה להיכנס ולמלא את החלקים החסרים כדי שנוכל להבין את המסר הבלתי ניתן לאמירה.

להלן ישויות נוספות ונפוצות המשפיעות על אמנות ה- DMT

בעלי חיים בעיקר ממשפחת החתוליים בד”כ בעלי גוף אנושי וראש חתולי

החזה מילא תפקיד משמעותי בחזיונות אנתאוגניים, במיוחד עם ה- DMT והאיהואאסקה אשר מכילה אותו. לאותן ישויות חתוליות, יש מוניטין עתיק יומין כמשפחה בעלת תבונה עפופה מסתורין וביטוי ליופי הפראי של היער, כך על פי חוכמת הילידים. אין זה מפתיע שאנו חווים את ממלכת החתולים תוך כדי נסיעה במגוון הרב-גוני. החתול הפופולרי ביותר שתורגם לאמנות הוא יגואר.

יצורים זוחלים

אנשים מדווחים בדרך כלל על חזיונות של זוחלים. מחקרים ספציפיים מצאו כי זוחלים שחורים ומבריקים שהם דו-כיווניים ואנתרופומורפיים (משנים צורות) והם מציגים את עצמם לעתים קרובות במיוחד “במימד ה- DMT”. נראה שנחשים נצפים בתדירות הגבוהה ביותר, אך אנשים לא נתקלו בנחשים בלבד אלא בכל סוגי הזוחלים, בין השאר צבים, דרקונים וכו’.

“חזיונות של דרקונים, דינוזאורים ותנינים עשויים להופיע בחוויות ה- DMT, והם יכולים להימצא גם בתיאורים פסיכדליים חזותיים המיוצרים ע”י אמנים. אגב, איבוגאין והאיהואסקה, שניהם, מכילים DMT, וכוללים נגזרות של טריפטמין.” – Shulgin & Shulgin, 1997

ישויות החרקים

מפגשים עם גמל שלמה, ממלכת החרקים אינה תופעה נדירה. בנוסף, אנשים רבים דיווחו על חוויות ספציפיות עם גמל שלמה. עם זאת, הם מופיעים בדרכים מגוונות רבות מבחינת צורתם וכוונתם. בדרך כלל יש להם צורה מוזרה, סוג של “יהלום פרקטלי” כלשהו.

הטריקסטרים

הטריקסטר או הליצן בדרך כלל לובש צורה של הומאנואיד שובב, הוא בַּדחָן וגַחכָּן והם מגיעים עם קליידוסקופ מלא טריקים וחפצים משני צורה, הם תמיד שובבים. להלן תיאור של מפגש אישי עם הטריקסטר בחזיונות ה- DMT.

“הייתי בקרון שחג והסתובב סביב סביב כאשר הטרולים השובבים רוקדים מעלי במרפסת. פניהם שינו צורה מיצורים עליזים לשדונים שמחים, ואז לאדם דמוי ליצן. הם צחקו והתגאו בי וחזרו שוב ושוב, “נכון שזה היה כיף!” זה נראה כמעט כאילו הם התגרו בי, והראו לי את הלולאות שאני נתקע בהן כאשר אני מנתח את העבר יתר על המידה ודואג לגבי העתיד – מאת פסיכונאוט אקראי, מילווקי ויסקונסין, ארה”ב

החייזרים

לפסיכונאוטים ולחוקרי חזיונות ה- DMT ישנן תיאוריות לפיהן עב”מים או חייזרים הם תוצאה של כמות מוגברת של DMT במוח. הוא מיוצר באופן טבעי במוח, או בשאיפה / עישון. יתר על כן, יש אנשים שמתארים חזיונות של חייזרים אבל הם דומים יותר לפיות ולא לחייזרים. הם דומים ל”אלפים המכניים”, שלובשים צורה של ילד, עם נטייה לנחמדות סימפתיה ותמימות. אף על פי שמפגשים חייזרים דמויי ילדים דווח. כל אדם והייחודיות שלו באופן שבו הוא רואה אותם כי הם משנים צורה תמידית לליבו הייחודי של כל אדם.

“כאשר מישהו נמצא תחת השפעת DMT, הנפש מוצאת את עצמה בעולם זר ומקביל למציאות שלנו, אמיתי ומשכנע. אף מילה על מחשבותינו, תקוותינו, פחדינו; אלא עולם הטיקים – השמחה שלהם, חלומותיהם ושירתם. מדוע? אין לי שמץ של מושג.” – טרנס מק’קנה

אמנים בהשראת DMT

להלן אמנים בעלי חזון פסיכדלי עמוקים בני זמננו, כולל הביוגרפיה שלהם והציטוטים מאתרי האינטרנט שלהם.

אמנדה סייג’

Amanda Sage מונעת על ידי הרצון שלה לחשוף את תפקידה הקריטית של האמנות בטרנספורמציה הרוחנית של האנושות.

“דרך עבודתי אני שואפת לנפץ את אשליית ההפרדה, לאתגר את הצופה לחקור ולהתפתח מתוך בורות, התניה והרגלים גנטיים מושרשים.”

“השאיפה שלי היא לצייר מסרים, חזיונות ונרטיבים אשר מעוררים זיכרון קדום; כמו גם את האופן שבו אנו “מציגים את עצמנו”, כי אנו עשויים להתבגר ולקבל את האחריות כלפי עצמנו, אחד כלפי השני, וכל הפלנטה… עכשיו.” – אמנדה סייג’

סלוויה דרואיד

Kyle Sawyer – קייל סוייר (aka SalviaDroid) הוא אמן דיגיטלי בעל חזון המציג את חוויותיו הפסיכדליות בפירוט מרשים. שמו נכתב בהשראת הזוי הטבעי Salvia divinorum (“מרוות הסודות”), צמח המשרה חזיונות עצמתיות בעת עישונו. עבודתו המוקדמת של קייל בהשראת חוויותיו עם צמח זה, עם זאת, האמנות האחרונה שלו בהשראת ה- DMT לוכדת אלמנטים רבים מהאופי המובהק של התחום המסתורי.

SalviaDroid.com

סלביה דרואיד מתרגם את התודעה האנושית הבלתי אפשרית לאמירה, בזכות היצירות האמנותיות. האמנות שלו מבוססת על מסעותיו הפסיכדליים על DMT וסלוויה. הוא יוצר יצירות אמנות מורכבות מפורטות הלוכדות באופן מופתי את הטבע הטרנסצנדנטלי של החוויה המיסטית. היכולת שלו להעלות את החוויות האלה על הנייר היא מדהימה.

אלכס גריי

אלכס גריי עומד בשיא עולם האמנות החזותית, עבודותיו מוכרות ומוכרות יותר מכל אמן אחר בז’אנר החזון הפסיכדלי. להלן הצהרה מאת אלכס גריי על נקודת המבט שלו על הצמחים והפטריות האנתאוגניות.

“עבור עצמי כמו גם אמנים אחרים, אנתאוגנים מילאו תפקיד מכריע בתהליך היצירה, אולם אני לא תומך בכך שאמנים יחיו בערפל מתמיד של תודעה מורחבת, וישנם אמנים רגישים שצריכים להתרחק לחלוטין מהחומרים האלו . מרכיבים טבעיים הגורמים לחזיונות משמשים כזרזים לממדי תופעת הדמיון החזותי, החזיונות שלנו והפוטנציאליים המיסטיים. כאשר יהיו מקובלים ויכובדו, החומרים העוצמתיים והקדושים , הם ביטוי לחשיבות ולעוצמה האינסופית של העולמות הפנימיים והעדינים של הדמיון וההארה. פתיחת מקור השראה אינסופי לאמנות קדושה אוניברסלית חדשה” – אלכס גריי

Alex Grey, Blue Moon Mushroom

פבלו אמרינגו

מוכר כאחד מאומני החזון הגדולים בעולם, פבלו אמרינגו היה ידוע בזכות ציוריו המורכבים והצבעוניים בהשראת חזיונותיו השמאניים. הוא המתקשר הראשי בחוויית האיוואסקה – שם שוררים נחשים, יגוארים, יצורים תת קרקעיים, ארמונות שמימיים, חייזרים וחלליות כולם בתוך חוויה אחת. האמנות של אמרינגו מציגה פתח לעולמות האיוואסקה הטרנסצנדנטיים המיועדים להתבוננות, מדיטציה והשראה.

Pablo Amaringo

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמה לניוזלטר:

 לקבלת עדכונים בלעדיים.

myHerb at MIROVERSE
Join myHerb community at Slack
myHerb community at Slack
monday.com partner with myHerb
Ad
AD
Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.