myHerb

היתרונות העיקריים של ביגוד בר קיימא

היתרונות העיקריים של ביגוד בר קיימא

היתרונות העיקריים של ביגוד בר קיימא

מהו ביגוד בר קיימא? הידעתם שתעשיית הבגדים אחראית ל-10% מפליטת הפחמן בכדור הארץ מדי שנה? אחוז זה כל כך ברור. מכיוון שמותגי בגדים ברחבי העולם, מייצרים את הבגדים שלהם ומנהלים את עסקיהם בצורה לא אתית, מבלי להתחשב בהשפעתם הסביבתית.

אם זה ימשיך בקצב הזה, הפלנטה שלנו תמשיך לזחול בנתיב ההרס. עם זאת, ההשפעה השלילית של תעשיית הביגוד הובילה להולדתה של תנועת האופנה החדשה. והצמיחה בגדים ברי קיימא, ממותגי לבוש רבים כמו Nautica למשל, שמייצרים בגדים עם בדים ידידותיים לסביבה ועושים כל שביכולתם כדי לשמור על טביעת הרגל הסביבתית שלהם. מינימלית ככל האפשר.

הגדרה של ביגוד בר קיימא

לפני שנגיע ליתרונות העיקריים של ביגוד בר קיימא, חשוב להבין מה בדיוק מגדיר ביגוד בר קיימא.

ביגוד בר קיימא: ביגוד שעוצב באמצעות בדים ברי קיימא כמו קנבוס / המפ, כותנה אורגנית וכותנה פימה. שיש להם פחות השפעה שלילית על כדור הארץ. בנוסף, ביגוד בר קיימא נוצר בדרך כלל על ידי מותגי ביגוד ברי קיימא, שהמשימה העיקרית שלהם היא לייצר בגדים מסוגננים ונוחים, מבלי להקריב בכך את הסביבה.

למותגי ביגוד ברי קיימא יש מודלים עסקיים בעלי מודעות לסביבה המתיישרים עם הקטנת טביעת הרגל הסביבתית שלהם ככל הניתן. לדוגמה, מותגי בגדים ברי קיימא רבים משתמשים רק באנרגיה מתחדשת כדי לנהל את המפעלים שלהם, להשתמש בחומרים ממוחזרים עבור כל אריזות המשלוח, וליצור כמה שפחות פסולת (מים, בדים וכו’).

להלן, אנו מפרטים את היתרונות העיקריים של ביגוד בר קיימא. גלו כיצד אפשר להרגיש טוב יותר עם מה שאנחנו לובשים כל יום, בידיעה שאנחנו תומכים בשיפור חיי הסביבה, האנושות שלנו ושל כדור הארץ.

היתרונות המובילים של ביגוד בר קיימא

1. כשאתה בוחר בלבוש בר קיימא, אתה מקבל את הסיפוק של התמיכה בטובת כדור הארץ.

כיום, נבדק והוכח שאנשים מעדיפים מותגי לבוש שתומכים בסביבה על פני אלה שלא. רכישה מחברה שתומכת במטרה טובה מעניקה לנו סיפוק מידי, בידיעה שהכסף שלנו משמש כדי לעזור לחולל שינוי בעולם.

2. ביגוד בר קיימא מפחית את זיהום המים בעולם, פליטת פחמן וכמויות גדולות של פסולת

למרבה הצער, רוב מותגי הלבוש הפופולריים ביותר מוצאים ומייצרים את הבגדים שלהם מעבר לים. הם עושים זאת כי זה יותר חסכוני, אבל בדרך כלל, ייצור בחו”ל ואופנה מהירה מגיעים עם השפעה סביבתית שלילית. זו הסיבה שתגלו שמותגי הלבוש הכי ברי קיימא מייצרים את הבגדים שלהם באמריקה או בסביבה קטנה מבוקרת (ואתית) אי שם מעבר לים.

למותגי בגדים תוצרת ארה”ב יש בקרת איכות גבוהה יותר והשפעה כללית נמוכה יותר על פליטת הפחמן אך ורק בשל המיקום. כשאתה קונה באינטרנט ממותגי ביגוד מתוצרת אמריקאית, אתה נמנע מפליטת פחמן כבדה של משלוחים לחו”ל.

בנוסף, ליעדים פופולריים לייצור בגדים כמו סין, בנגלדש והודו אין תקנות סביבתיות מחמירות על המפעלים שלהם. כלומר, קל להם לסלק את הפסולת שלהם בצורה לא אתית, המזהמת את נתיבי המים בעולם בכימיקלים רעילים ומיקרופלסטיק.

לעומת זאת, המודלים העסקיים של חברות ביגוד בר-קיימא, בנויים תוך מחשבה על שיטות עבודה מומלצות וידידותיות לסביבה העומדות בתקנים.

שיטות העבודה המומלצות של חברת ביגוד בר קיימא:

– שימוש מופחת יותר במים
– שימוש באנרגיה מתחדשת לייצור מוצרים
– שימוש בבדים ממוחזרים/ידידותיים לסביבה בבגדיהם
– ביטול סילוק פסולת בדרכים לא אתיות
– שימוש בחומרים ממוחזרים באריזת המשלוח שלהם
– ניהול עבודה הוגן ושכר הוגן לכל הפועלים העובדים במפעלים

3. אתה תומך בשיטות עבודה הוגנת

חלק גדול נוסף במודל עסקי ביגוד בר קיימא הוא מתן נוהלי עבודה הוגנים ושכר מחיה ראוי לעובדים שעובדים במפעליהם.

בדרך כלל, לבגדים המיוצרים בארה”ב יש תקני עבודה ושכר הוגן גבוהים יותר מאשר במדינות זרות. לרוע המזל, למפעלים מעבר לים אין את אותה רמת סמכות. הסיבה לכך היא שבארצות הברית נקבעו חוקים פדרליים כדי לוודא שלא יכולים להתקיים יחס עבודה לא הוגן או תנאי עבודה לא אתיים.

אז מה כל זה אומר? ובכן, כשאתה בוחר לרכוש ממותג בגדים Made in USA או ממותג בגדים בר קיימא, אתה תומך בשיטות עבודה הוגנת ובשכר מחיה ראוי.

ישנן דרכים רבות ומעולות לקנות בגדים ברי קיימא, אבל דרך פשוטה אחת לבדוק אם מותג בגדים משתמש בשיטות עבודה הוגנת היא לגלוש באתר האינטרנט שלו ולראות אם הוא מוזכר במקום כלשהו.

בדרך כלל, המותגים התומכים בנהלי עבודה הוגנים יהיו גאים לקדם אותו ויהיו שקופים לגביו. כמו כן, אתה יכול לעשות את אותו סוג של חקירה באינטרנט כדי ללמוד אם מותג בגדים הוא באמת בר קיימא. בדרך כלל למותגי הבגדים הברי קיימא הטובים ביותר יש מסר נלהב על כך באתר שלהם ובשיווק שלהם. היזהרו משטיפת ירוק!

דוגמה למותג אמריקאי המעניק שירות בארץ ומוכר בגדים ברי קיימא הוא NAUTICA. המותג מספק בגדים ידידותיים לסביבה לגברים ולנשים.

4. בגדים ברי קיימא הם באיכות גבוהה יותר

ביגוד בר קיימא הוא שם נרדף לאיכות גבוהה ולמוצר מעולה. בדים ידידותיים לסביבה הם רכים יותר, חזקים יותר ויחזיקו מעמד לאורך שנים. למעשה, ביגוד בר קיימא מבטיח שלא תצטרך להמשיך לקנות בגדים חדשים כל הזמן.

קנייה ממותגי הלבוש הפופולריים ביותר המייצרים בחו”ל אינה נותנת לך שום ערובה לכך, שהבגדים שאתה קונה הם איכותיים. אמנם ניתן לעקוב אחר המשלוחים והמוצרים לצורך בקרת איכות, אך אין ערובה כנה לכך שמוצרים אלה ייוצרו היטב או יחזיקו מעמד לאורך השנים הבאות. בניגוד לבגדים ברי קיימא.

סיכום: היתרונות העיקריים של ביגוד בר קיימא

תעשיית האופנה היא אחת התורמות המובילות לפליטת פחמן בעולם מדי שנה. הודות לתנועת האופנה החדשה, מותגי בגדים ברי קיימא עושים כמיטב יכולתם להפחית את ההשפעה הסביבתית של תעשיית האופנה על ידי ייצור בגדים ידידותיים לסביבה וניהול העסק שלהם במודל עסקי בר קיימא.

יש הרבה יתרונות מדהימים שאפשר להפיק מלבוש בר קיימא. מהפחתת זיהום המים בעולם ועד לתמיכה בנוהלי עבודה הוגנים, קניות פריטי אופנה ברי קיימא תהיה חוויה תורמת לסביבה ומשמחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמה לניוזלטר:

 לקבלת עדכונים בלעדיים.

myHerb at MIROVERSE
Join myHerb community at Slack
myHerb community at Slack
monday.com partner with myHerb
Ad
AD
Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.