“גידול צמחים ועצים מקומיים, וטיפוח האדמה, הם חלק מאסטרטגיות המפתח לעזור להציל את הפלנטה שלנו”. עוד שנה של מזג אוויר מוזר המשאיר את שינויי האקלים באור הזרקורים ברחבי העולם.

טכנולוגיות ירוקות חדשות כמו לכידת פחמן ומכוניות חשמליות, וחידושים כמו תחליפי בשר מהצומח, עולות לכותרות. אבל יש קטגוריה שלמה של אפשרויות אחרות עתיקות יומין – פתרונות אקלים מבוססי טבע. אלה מוגדרים באופן רופף כעבודה עם, ולא נגד, הטבע.

לפתרונות אקלים מבוססי טבע יש אינספור יתרונות נוספים הקשורים לסביבה טבעית משופרת. החל ממגוון ביולוגי מוגבר ועד עלויות נמוכות יותר.

כל הגננים יכולים לעשות את שלהם כדי להתמודד עם שינויי האקלים עם פתרונות מבוססי טבע. להלן הטיפים המובילים ברשימה שלנו:

מגדלים צמחים מקומיים

אלה שצומחים באופן טבעי באזור המקומי. צמחים מקומיים בדרך כלל דורשים פחות מים, ללא הצורך בהגנה בחורף או הדברת חרקים ומחלות.

צמחים רב שנתיים מקומיים מסתגלים לאקלים חם ויבש יותר על ידי פיתוח מערכות שורשים עמוקות יותר. הם סופחים יותר פחמן לאדמה. לצמחים מקומיים יש את היתרון הנוסף של תמיכה בציפורים, חרקים, דבורים ופרפרים שהתפתחו יחד איתם, מה שמגביר את המגוון הביולוגי והחוסן מול שינויי האקלים.

אנו ממליצים לשתול לפחות 70 אחוז מהגינה שלכם במינים מקומיים הנעים בין עשבים לשרכים, עצים, פרחים ועשבי תיבול. בדקו את הרשימה של אגודת הצמחים הילידים בצפון אמריקה ב- nanps.org.

שותלים בצפיפות

חשבו על צמחים חיים כעל סוג של חיפוי “ירוק”. הם יכולים לעשות את המשימות הכבדות במונחים של קיבוע פחמן ותמיכה במגוון הביולוגי.

הכניסו כמה שיותר צמחים בחלל הגינה שלכם והם יתחרו באופן טבעי בעשבים שוטים. שקלו כיסוי הקרקע החיה עם צמחים כגון תות עקר (Waldsteinia fragarioides). או במקום שטוף שמש וחם: גידול אבן רחב עלים (Sedum spathulifolium).

לשתול עץ

אי אפשר להפריז בחשיבותם של עצים. לפעמים הגודל באמת קובע. ועץ בוגר עם ענפיו השרועים מעל פני הקרקע, ושורשים מתחת לפני הקרקע, משפיע יותר על האקלים מכל צמח אחר. עץ הוא בעל הערך הגדול ביותר בסביבה העירונית, שם הוא יכול לקרר את המבנים הסובבים ולספק בית גידול נחוץ לציפורים וחרקים. תוך שיפור איכות האוויר לטובת בריאות האדם. בכל זאת, ברור כי ההשפעה של שתילת עץ על הטבע היא רחבה יותר מאשר, למשל, משתילת קקטוס קטן. בלי להעליב את הקקטוסים.

בארגון הצדקה העצים הקנדי Trees for Life – מארק, המייסד שלו, מעריך כי שתילת 2 מיליארד עצים יכולה להסיר 5.2 מיליארד פאונד של פחמן דו חמצני מהאטמוספרה מדי שנה.

להפסיק לדשן כימי

דיוויד וולף, פרופסור לאקולוגיה צמחית וקרקע באוניברסיטת קורנל בניו יורק, מצא כי עבור כל קילוגרם של דשן חנקן סינטטי בו משתמשים, משתחררים ארבעה עד חמישה קילו של פחמן דו חמצני. ודישון הדשא נמצא ממש למעלה בסטטיסטיקה.

אנו ממליצים להשתמש בחומרים מזינים אורגניים כדי להאכיל את האדמה / הדשא שלכם. סנטימטר אחד או שניים של קומפוסט (דשונת) מוגמר יעשה את העבודה, גם בסתיו או באביב.

התמקדו באדמה

אדמה אוגרת פחמן לטווח ארוך. מבנה הקרקע הבסיסי מורכב מחימר, טיט, חול וחומר אורגני. אשר חי עם פטריות, חיידקים וחרקים הממיסים מינרלים ומגייסים חומרי הזנה לתמיכה בחיי הצמח.

חומרי הדברה לרוב הורגים את קהילות החיידקים הידידותיים והפטריות המועילות לקרקע, והשקיית יתר יכולה גם למנוע מהם חמצן הכרחי. רוטציה יכולה להרוס את מבנה הקרקע ולשחרר פחמן וחנקן מהקרקע לאטמוספירה בתהליך.

יש להאכיל קרקעות בדשנים טבעיים, כמו קומפוסט, ולהפריע כמה שפחות. כשהעלים נושרים מהעצים השכונתיים שלך, השאר אותם על גבי אדמת הגינה שלך, כדי שהתולעים יטפלו בהן – אבל גרוף אותם מהדשא שלך.

כגננים, זה תלוי בנו להיות חלק מפתרון גדול יותר המבוסס על הטבע כדי לעזור להציל את כדור הארץ שלנו.