בעזרת הכלי (Google EIE (Environmental Insights Explorer תוכלו לקבל את התובנות שאתם זקוקים להם כדי לממש את היעדים הסביבתיים של העיר שלכם. חקרו נתונים ציבוריים מרחבי העולם במסד הנתונים ההולך וגדל של Google Sustainability.

גוגל והשותפות שלה החלו למפות זיהום אוויר מרחוב לרחוב בעזרת מכשירי מעבדה בעלי תגובה מהירה בקופנהגן, אמסטרדם ולונדון. איכות האוויר יכולה להשתנות עד 800% בין רחובות העיר ובתוך רחובות העיר. הפיתוח מוביל להבנה מעמיקה יותר של איכות האוויר. ויכול להסב את תשומת ליבנו למקומות בהם יש לבצע פעולות לשיפור המצב.

צפו במפה האינטראקטיבית וחקרו בעזרת מערכי נתונים חדשים ממוקדי אקלים בעזרת מעבדות EIE.

מפה אינטראקטיבית של insights.sustainability.google

הפרטים שמאחורי הנתונים

המֵתוֹדוֹלוֹגִיָה: גוגל עבדה עם שותפים על מנת לצייד מכוניות Street View מצוידות בציוד חישת למדידת איכות האוויר כדי למדוד במדויק את ריכוזי הזיהום כל כמה שניות. הנתונים נאספים בעיקר בימים שני עד שישי, בשעות היום.

איסוף מידע; ערים לדוגמה

אמסטרדם

באמסטרדם, בגוגל שיתפו פעולה עם עיריית אמסטרדם ואוניברסיטת אוטרכט. מדענים מאוניברסיטת אוטרכט ציידו שתי מכוניות Google Street View בציוד חישה נייד, כדי לאסוף ולנתח את הנתונים בשיתוף עם עיריית אמסטרדם. כלי הרכב נסעו ברחובות באמסטרדם, בעיקר בימי חול בין מאי 2019 לפברואר 2020. הנהיגה התקיימה בדרך כלל בשעות היום – בדרך כלל, בין 9:00 בבוקר ל-18:00 בערב. כל מדידות הזיהום תוקנו זמנית כך שהן משקפות ריכוזים ממוצעים לטווח ארוך המייצגים את היום המלא וימי חול וסופי שבוע. המכוניות מדדו זיהום בכל רחוב וכביש מהיר במרווחים של שנייה אחת. מכוניות נסעו בזרימת התנועה במהירות רגילה.

קופנהגן

בקופנהגן, שיתפנו פעולה עם עיריית קופנהגן ואוניברסיטת אוטרכט. מדענים מאוניברסיטת אוטרכט ציידו מכונית Google Street View אחת בציוד חישה נייד, כדי לאסוף ולנתח את הנתונים בשיתוף עם עיריית קופנהגן. כלי הרכב נסעו ברחובות בקופנהגן, בעיקר בימי חול בין נובמבר 2018 לפברואר 2020. הנהיגה התקיימה בדרך כלל בשעות היום – בדרך כלל, בין 9:00 בבוקר ל-18:00 בערב – כך שמערך הנתונים מייצג בעיקר את איכות האוויר בשעות היום, בימי חול . נתוני ה-NO2, בפרט, תוקנו באופן זמני, כך שהם משקפים את הממוצעים ארוכי הטווח המייצגים את היום המלא. המכוניות מדדו זיהום בכל רחוב וכביש מהיר במרווחים של שנייה אחת. מכוניות נסעו בזרימת התנועה במהירות רגילה.

מפות עם ניתוח זיהום אוויר

המפות מורכבות ממספר פרמטרים:

  1. פליטות בניין
  2. פליטות תחבורה
  3. חופות עצים
  4. פוטנציאל האנרגיה הסולארית על הגגות

מקומות שנבדקו באופן מעמיק

תוצאות המודלים

תוצאות מודל איכות האוויר עבור קופנהגן ניתן למצוא באתר Open Data DK.

ניתן למצוא את תוצאות מודל איכות האוויר עבור אמסטרדם ב- Healthy Urban Living Data and Knowledge Hub (DKH GSL).

ניתן למצוא נתוני איכות אוויר ללונדון בפלטפורמת OpenAQ.

70% מהפליטות העולמיות מגיעות מאזורים עירוניים, אבל לקהילות רבות אין את הגישה לנתונים או הטכנולוגיה להתקדם משמעותית בהתחייבויות שלהם לשימור האקלים.

לסיכום; מרחיבים את המאגר

בגוגל מתכוונים למפות מקומות נוספים. המפות מתפרסמות באופן חופשי באתר. בעזרת הכלי החדש Environmental Insights Explorer (EIE), גוגל עוזרת לערים ולממשלות מקומיות ברחבי העולם לנתח נתוני פליטות ולזהות אסטרטגיות לפעולת אקלים.

נתוני מפות Google יכולים להעריך בכמה אנרגיה מבנים משתמשים, יחד עם הפליטות שלהם. תמונות ברזולוציה גבוהה ובינה מלאכותית עוזרים להעריך במדויק את הפוטנציאל הסולארי של הגג ברמת הבניין.

“מאז השקת EIE ב-2018, שיתפנו פעולה עם למעלה מ-3,000 עיריות ברחבי העולם – ועם הזמן, אנו מתכננים להפוך אותו זמין לאלפי עיירות, ערים ואזורים ברחבי העולם.”

צפו בנתונים ציבוריים מ-663 מקומות במסד הנתונים של גוגל הכולל אלפי ערים ואזורים.