רובינו שותים בבוקר, לקבל את פרץ האנרגיה הרגעי שכבר התרגלנו אליו. אבל לאחרונה התווספו טרנדים חדשים, כאשר אנשים מחפשים אלטרנטיבות או עזרים שיפחיתו מתופעות הלוואי של הקפה. אלו הצמחים והפטריות שבריא לשלב עם קפה מבלי להרוס את טעמו:

המונח “קפה פטריות” נהיה הרבה יותר פופולרי מבעבר. שילוב של פטריות מסוימות יחד עם קפה יוסיפו ליתרונות הבריאותיים שלו, יפחיתו תופעות בלתי רצויות ויוסיפו מרכיבים בריאים לשגרה שלכם. לא רק פטריות ניתן לשלב עם קפה, ישנם צמחים כמו האסטרגלוס למשל שניתן להוסיף לקפה מבלי לאבד מטעמו. האסטרגלוס נחשב לאדפטוגן והוא מונע מהקפה לשחוק את בלוטת האדרנל החיונית לאנרגיה. אם כך מה בעצם ניתן לשלב עם הקפה ומדוע?

קפה בשילוב פטריות

להלן פירוט של פטריות המרפא המשמשות לרוב בשילוב עם קפה.

רעמת האריה: לביצועים מנטליים ויצירת נוירונים.
צ’אגה: לבריאות כללית, חסינות ומווסת דלקת.
ריישי: לתפקוד חיסוני, שינה נינוחה והרפיה כללית.
קורדיספס: לביצועים ספורטיביים והגברת אנרגיה.

Four Sigmatic, תערובת קפה פטריות עם צ'אגה, Defend, 10 חבילות, (2.5 גרם) כל אחת

₪45.44

4.5/5

Sun Potion, אבקת פטריות צ'אגה, נקצר מהטבע (70 גרם)

₪180.72

4.9/5

למי שאוהב את הקפה שלו ולא רוצה לקנות קפה מעורבב מראש, מומלץ לרכוש את הפטריות בנפרד (כך אני בוחר לעשות), למשל כמו המוצר “Planetary Herbals, צ’אגה בספקטרום מלא, 1,000 מ”ג, (60 טבליות)” – פשוט לפתוח את הכמוסה ולשפוך את אבקת הפטרייה לתחתית הכוס עם הקפה.

אפשרות שנייה היא לרכוש אבקת פטריות, למשל “Om Mushrooms‏, תערובת פטריות Mushroom Master, ‏90 גרם (3.17 אונקיות)” להוסיף את אבקת הפטריות, על קצה הכפית ולשפוך לתוך הכוס. לאחר מכן להוסיף מים רותחים ולערבב היטב.

קפה בשילוב צמחי מרפא

צמחי מרפא רבים יהרסו את טעמו של הקפה. לדוגמה שילוב של קפה ואבקת עלי פסיפלורה אפילו ברמה מזערית תהרוס את טעמו של הקפה.

הצמחים שיעשירו את הקפה שלכם וגם לא יפגעו בטעמו, אפילו ישפרו אותו הם:

1. שורש האסטרגלוס שהוא אדפטוגן ונוגד חמצון חזק במיוחד הידוע בעיקר על יכולתו לעקל על דרכי הנשימה העליונות, למנוע צינון ולהגן על הגוף מפני סטרס. האסטרגלוס מוסיף לקפה טעם מעט עצי-אדמתי באופן מתון במיוחד. זהו שילוב בריאותי מנצח.

2. ג’ינסנג, גם הוא נחשב לאדפטוגן, מגן על הגוף מפני סטרס. הוא נחשב לצמח מרפא עתיק במיוחד ברפואה הסינית העתיקה ונעשה בו שימוש רב למטרות בריאות וחיזוק הגוף. הוספה של ג’ינסנג לספל הקפה שלכם לא יפגע בטעמו ויוסיף מרכיבים מזינים לקפה יחד עם כל היתרונות שהשורש מביא עמו.

 

כאשר הקפה הופך לשגרה

כאשר אנחנו רגילים לשתות קפה מידי יום עשרות שנים הוא מאבד מהשפעותיו המועילות, שוחק את בלוטת האדרנל ובסופו של דבר גורם להשפעה הפוכה של עייפות. ואז אנחנו מגדילים את הכמות כדי להשיג את האפקט הרצוי, אבל אנחנו מתחילים לפהק במקום לקבל מרץ. משהו כאן לא בסדר.

זה קורה מכיוון שמאגר האנרגיה של הגוף התרוקן והגיע הזמן להזין אותו עם מזונות-על כמו פטריות מרפא ואדפטוגנים כמו אסטרגלוס וג’ינסנג.