פטריית מאיטקה

שם מדעי: Grifola frondosa

Maitake

פטריית מאיטקה (Maitake) היא סוג של פטריית מאכל הגדלה בטבע על שורשי עצים באזור הצפון מזרחי של יפן וצפון אמריקה. היא ידועה גם בשם “Hen of the Woods” בשל צורתה הנוצתית הייחודית. פטריית Maitake מוערכת בזכות הטעם העשיר שלה ויתרונותיה הבריאותיים הרבים, כולל יכולתה לחזק את המערכת החיסונית, לווסת את רמת הסוכר בדם ולהציג תכונות אנטי-סרטניות פוטנציאליות.

פטריות Maitake הן סוג של פטריות רפואיות המוערכות בשל היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים שלהן. כמה מהיתרונות של פטריות מאיטאקי כוללים:

 1. תמיכה חיסונית: פטריות Maitake מכילות פוליסכרידים, כמו בטא-גלוקנים, שיכולים לתמוך במערכת החיסון.
 2. השפעות אנטי דלקתיות: פטריות Maitake מכילות תרכובות בעלות תכונות אנטי דלקתיות, שעשויות לסייע בהפחתת הדלקת בגוף.
 3. ויסות סוכר בדם: כמה מחקרים מצביעים על כך שפטריות מאיטאקי עשויות לסייע בוויסות רמות הסוכר בדם, מה שהופך אותן לאפשרות אפשרית עבור אנשים עם סוכרת מסוג 2.
 4. תכונות אנטי-סרטניות פוטנציאליות: כמה מחקרים ראשוניים מצביעים על כך שלפטריות מאיטאקי עשויות להיות השפעות אנטי-גידוליות ועשויות לסייע במניעת סרטן.

חשוב לציין כי יש צורך במחקר נוסף כדי להבין היטב את היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים של פטריות מאיטאקה, וכי יתרונות אלו עשויים להשתנות בהתאם להכנה הספציפית ולגודל המנה. כמו בכל תוספי התזונה, תמיד כדאי להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני השימוש בפטריות מאיטאקה.

מידע על פטריית מאיטקה

יתרונות, מנגנון פעולה, מרכיבים פעילים, תכולת ויטמינים ומינרלים

להלן כמה יתרונות פוטנציאליים של צריכת Maitake:

 1. תמיכה במערכת החיסון: Maitake מכילה בטא-גלוקנים, שהם סוכרים מורכבים שיכולים לעזור לעורר את המערכת החיסונית.
 2. תכונות נוגדות חמצון: Maitake מכילה נוגדי חמצון, שיכולים לסייע בהגנה על הגוף מפני נזקים מרדיקלים חופשיים.
 3. תכונות אנטי דלקתיות: Maitake עשויה לסייע בהפחתת הדלקת בגוף, הקשורה למגוון רחב של בעיות בריאותיות.
 4. בקרת סוכר בדם: Maitake עשויה לעזור לווסת את רמות הסוכר בדם, מה שהופך אותה לתוסף שעשוי להיות מועיל עבור חולי סוכרת.
 5. ניהול לחץ דם: Maitake עשויה גם לסייע בהורדת לחץ הדם, מה שהופך אותה לתוסף שעשוי להיות מועילה עבור אלה עם יתר לחץ דם.
 6. תכונות אנטי-סרטניות פוטנציאליות: כמה מחקרים מצביעים על כך שמאיטקה עשויה להיות בעלת תכונות אנטי-סרטניות ויכולה לעזור למנוע צמיחה והתפשטות של סוגים מסוימים של תאים סרטניים.

חשוב לציין שבעוד שמייטאקי נעשה שימוש במשך מאות שנים ברפואה המסורתית, יש צורך במחקר נוסף כדי להבין היטב את היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים שלה.

פטריית Maitake מכילה מספר תרכובות פעילות אשר מאמינים כתורמים ליתרונות הבריאותיים שלה, כולל:

 1. פוליסכרידים: פחמימות מורכבות בעלות השפעות מחזקות מערכת החיסון ומציגות פעילות אנטי-גידולית פוטנציאלית.
 2. ארגוסטרולים: סוג של סטרול צמחי המומר לוויטמין D בחשיפה לאור השמש.
 3. בטא גלוקנים: סיבים מסיסים המשפרים את תפקוד מערכת החיסון ועוזרים בוויסות רמות הסוכר בדם.
 4. חלבונים: רכיבי תזונה חיוניים הנחוצים לצמיחה, תיקון ותחזוקה של רקמות.
 5. מינרלים: כולל אשלגן, נחושת וזרחן.
 6. טריטרפנואידים: תרכובות המציגות השפעות אנטי דלקתיות ואנטי סרטניות.

חשוב לציין כי החומרים הפעילים הספציפיים וריכוזיהם יכולים להשתנות בהתאם לתנאי הגידול של פטריית ה-Maitake, תהליך המיצוי וגורמים נוספים. דרוש מחקר נוסף כדי להבין היטב את ההשפעות הבריאותיות של צריכת פטריות Maitake והתרכובות הפעילות שלה.

פטריות Maitake הן מקור טוב למספר מינרלים. להלן חלק מתכולת המינרלים של פטריות Maitake לכל 100 גרם פטריות גולמיות:

 1. אשלגן: 590 מ”ג
 2. זרחן: 130 מ”ג
 3. מגנזיום: 28 מ”ג
 4. סידן: 2 מ”ג
 5. ברזל: 1.3 מ”ג
 6. אבץ: 0.5 מ”ג
 7. נחושת: 0.1 מ”ג
 8. מנגן: 0.1 מ”ג
 9. סלניום: 5.7 מיקרוגרם

ראוי לציין שתכולת המינרלים המדויקת של פטריות Maitake עשויה להשתנות בהתאם לגורמים כמו האדמה שבה הם גדלים וגורמים סביבתיים אחרים. בנוסף, בישול או עיבוד הפטריות יכולים גם להשפיע על תכולת המינרלים שלהן.

פטריות Maitake הן גם מקור טוב למספר ויטמינים. להלן חלק מתכולת הוויטמין של פטריות Maitake לכל 100 גרם של פטרייה גולמית:

 1. ויטמין D: 0.1 מיקרוגרם
 2. ויטמין B2 (ריבופלבין): 0.4 מ”ג
 3. ויטמין B3 (ניאצין): 4.3 מ”ג
 4. ויטמין B5 (חומצה פנטותנית): 1.1 מ”ג
 5. ויטמין B6 (פירידוקסין): 0.2 מ”ג
 6. חומצה פולית: 29 מיקרוגרם
 7. ויטמין C: 0.5 מ”ג

ראוי לציין שתכולת הוויטמין המדויקת של פטריות Maitake עשויה להשתנות בהתאם לגורמים כמו האדמה שבה הם גדלים וגורמים סביבתיים אחרים. בנוסף, בישול או עיבוד הפטריות יכולים גם להשפיע על תכולת הוויטמינים שלהן.

מנגנון הפעולה של פטריית מאיטקה

פירוט ההשפעות הפיזיולוגיות ומנגנון הפעולה במוח.

פטריות מאיטקה (Grifola frondosa) הן סוג של פטריות מרפא ששימשו ליתרונות הבריאותיים שלהן ברפואה הסינית והיפנית המסורתית במשך מאות שנים. התרכובות הפעילות בפטריות מאיטקה הן בטא גלוקנים, פוליסכרידים הממריצים את המערכת החיסונית והוכחו כבעלי השפעות אנטי גידוליות.

 1. פטריות מאיטקה הוכחו כמפעילות תאי חיסון כגון מקרופאגים, תאי הורגים טבעיים ותאי T, אשר ממלאים תפקיד חשוב בהגנה על הגוף מפני סרטן ומחלות אחרות.
 2. הוכח כי פטריות מאיטקה בעלות השפעות אנטי דלקתיות והן מווסתות את תגובת הגוף ללחץ.
 3. בנוסף לחיזוק החיסון והשפעות האנטי-גידוליות שלהן, פטריות מאיטקה נחקרו על הפוטנציאל שלהן להוריד את רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת, לשפר את חילוף החומרים של השומנים, ולהפחית את לחץ הדם.
 4. ישנן כמה ראיות ראשוניות המצביעות על כך שלפטריות מאיטקה (Grifola frondosa) עשויות להיות השפעות מועילות על תפקוד המוח ואף עשויות לסייע בהגנה מפני הפרעות נוירולוגיות כגון אלצהיימר ופרקינסון.

חשוב לציין שבעוד שפטריית מאיטקה מראה הבטחה ליתרונות בריאותיים שונים, יש צורך במחקר נוסף כדי להבין היטב את מנגנוני הפעולה שלה ויעילותה בטיפול במצבים נוירולוגיים מסוימים. כמו תמיד, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני השימוש בפטריית מאיטקה או כל תוסף אחר למטרות טיפוליות.

בעוד שהמחקר על מנגנוני הפעולה הספציפיים של פטריית מאיטקה במוח הוא מוגבל יחסית, הוצעו מספר מנגנונים אפשריים. להלן רשימה של מנגנוני פעולה פוטנציאליים של פטריית מאיטקה במוח:

 1. אפנון (ויסות) חיסוני: פטריית מאיטקה מכילה תרכובות ביו-אקטיביות, כמו בטא-גלוקנים, שנמצאו כמכוננים את המערכת החיסונית. תרכובות אלו עשויות לשפר את תפקוד מערכת החיסון ולעורר את הייצור של תאי חיסון וציטוקינים. על ידי קידום תגובה חיסונית בריאה, פטריית מאיטקה עשויה לתמוך בעקיפין בבריאות המוח על ידי הגנה מפני זיהומים ושמירה על איזון חיסוני כללי.
 2. פעילות נוגדת חמצון: פטריית מאיטקה מכילה נוגדי חמצון, כגון תרכובות פנוליות, היכולות לסייע בנטרול רדיקלים חופשיים מזיקים ולהפחית מתח חמצוני במוח. פעילות נוגדת חמצון זו עשויה להגן על תאי המוח מפני נזק חמצוני ולתרום לבריאות המוח הכללית.
 3. השפעות אנטי דלקתיות: דלקת כרונית במוח קשורה למצבים נוירולוגיים שונים. פטריית מאיטקה מכילה תרכובות שהציגו תכונות אנטי דלקתיות, כולל עיכוב של ציטוקינים פרו-דלקתיים ומסלולי איתות. על ידי הפחתת דלקת עצבית, פטריית Maitake עשויה לסייע בהגנה על תאי המוח מפני נזקים ולקדם סביבת מוח בריאה יותר.
 4. ויסות סוכר בדם: פטריית מאיטקה נחקרה על הפוטנציאל שלה לווסת את רמות הסוכר בדם. סוכרת וסוכר לא מבוקר בדם עלולות להשפיע לרעה על בריאות המוח. על ידי קידום איזון הסוכר בדם, פטריית מאיטקה עשויה לתמוך בעקיפין בבריאות המוח ובתפקוד.
 5. ויסות כולסטרול: כמה מחקרים מצביעים על כך שלפטריית מאיטקה עשויות להיות השפעות מועילות על רמות הכולסטרול. כולסטרול גבוה יכול לתרום לבעיות כלי דם ולפגיעה בזרימת הדם למוח. על ידי עזרה בוויסות רמות הכולסטרול, פטריית מאיטקה עשויה לתמוך בזרימת דם תקינה ובבריאות המוח.
 6. השפעות אנטי-סרטניות פוטנציאליות: פטריית מאיטקה נחקרה בשל תכונותיה האנטי-סרטניות הפוטנציאליות. מחקרים מסוימים מצביעים על כך שהיא עשויה לעכב את הצמיחה של תאים סרטניים מסוימים ולעורר את התגובה של מערכת החיסון לסרטן. עם זאת, יש צורך במחקר נוסף כדי להבין היטב את יעילותה ובטיחותה בהקשר זה.

אחד המנגנונים שבאמצעותם פטריות Maitake עשויות להפעיל את השפעותיהן על המוח הוא באמצעות מודולציה של מערכת החיסון. מאמינים כי דלקת כרונית ממלאת תפקיד בהתפתחות של הפרעות נוירולוגיות רבות, ופטריות Maitake הוכחו כבעלות השפעות אנטי דלקתיות חזקות. על ידי הפחתת הדלקת במוח, פטריות Maitake עשויות לסייע בהגנה מפני ירידה קוגניטיבית והפרעות נוירולוגיות אחרות.

בנוסף להשפעות האנטי דלקתיות שלהן, פטריות Maitake מכילות גם תרכובות שהוכחו כבעלות תכונות נוירו-פרוטקטיביות. לדוגמה, פטריות Maitake מכילות ארגותיונאין, נוגד חמצון רב עוצמה שהוכח כמגן מפני עקה חמצונית ודלקת במוח.

לפטריות Maitake עשויות להיות גם השפעות ישירות על מערכות הנוירוטרנסמיטורים במוח. לדוגמה, כמה מחקרים העלו כי פטריות Maitake עשויות להגביר את רמות הדופמין, נוירוטרנסמיטר הממלא תפקיד מפתח בוויסות התנועה ומצב הרוח. על ידי וויסות מערכות נוירוטרנסמיטורים (מוליכים עצביים), פטריות Maitake עשויות לסייע בשיפור התפקוד הקוגניטיבי ומצב הרוח.

באופן כללי, המנגנונים שבאמצעותם פטריות Maitake עשויות להפעיל את השפעותיהן על המוח עדיין אינם מובנים במלואם, ויש צורך במחקר נוסף כדי לקבוע את היתרונות הפוטנציאליים והמגבלות שלהן לבריאות הנוירולוגית.

חשוב לציין שבעוד שפטריית מאיטקה מראה הבטחה ליתרונות בריאותיים שונים, יש צורך במחקר נוסף כדי להבין היטב את מנגנוני הפעולה שלה במוח ואת יעילותה בטיפול במצבים נוירולוגיים ספציפיים. כמו תמיד, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני השימוש בפטריית מאיטקה או כל תוסף אחר למטרות טיפוליות.

תזמון ומינון מקובל של פטריית מאיטקה

פירוט על התזמון והמינונים השונים של פטריית המרפא.

העיתוי של צריכת פטריות מאיטקה (Grifola frondosa) עשוי להשתנות בהתאם להעדפות האישיות ולמטרות הבריאות. להלן מספר המלצות נפוצות:

 • בוקר: יש אנשים שמעדיפים לקחת פטריית מאיטקה בבוקר כדי להפיק תועלת מההשפעות התומכות החיסוניות והאנרגטיות הפוטנציאליות שלה לאורך היום. מה שיכול לעזור לספק דחיפה טבעית של חיוניות ולתמוך ברווחה הכללית.
 • עם הארוחות: ניתן ליטול פטריית מאיטקה עם הארוחות כדי לשפר את ספיגתה. נטילת זה לצד אוכל יכולה גם לעזור למזער כל אי נוחות פוטנציאלית במערכת העיכול שחלק מהאנשים עלולים לחוות כאשר נוטלים אותה על בטן ריקה.

כפי שהומלץ על ידי איש מקצוע בתחום הבריאות: אם אתה משתמש בפטריית Maitake למטרות בריאותיות ספציפיות או תחת הדרכה של איש מקצוע בתחום הבריאות, חשוב לעקוב אחר הוראות התזמון המומלצות שלהם. הם יכולים לספק ייעוץ מותאם אישית בהתאם לצרכים האישיים שלך ולמצבים הבריאותיים שלך.

ראוי לציין שההשפעות והתזמון האופטימלי של פטריית Maitake יכולים להשתנות בין אנשים. בנוסף, יתכן שיידרש זמן עד להבחין ביתרונותיה, מכיוון שיכולות להיות לה השפעות מצטברות לאורך זמן. כמו בכל תוסף, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שמתחילים או משנים את משטר הפטריות של Maitake, במיוחד אם יש לך מצב בריאותי בסיסי או נוטל תרופות. הם יכולים לספק ייעוץ מותאם אישית בהתאם לצרכים ולנסיבות הספציפיים שלך.

המינון האופטימלי של פטריית מאיטקה (Grifola frondosa) יכול להשתנות בהתאם לגורמים כמו צורת הפטרייה, ריכוז המוצר וגורמים נוספים. חשוב לציין שאין מינון סטנדרטי לפטריית מאיטקה, מכיוון שהמחקר עדיין נמשך והתגובות האישיות יכולות להשתנות. עם זאת, הנה כמה הנחיות כלליות למינון:

 • פטריות מיובשות: אם אתה משתמש בפטריית מאיטקה מיובשת, טווח המינון הנפוץ הוא 1 עד 3 גרם ליום. ניתן לחלק את זה למנות מרובות במהלך היום. מומלץ להתחיל במינון נמוך יותר ולהעלות אותו בהדרגה לפי הסבילות.
 • תמציות ואבקות: פטריית מאיטקה זמינה לרוב בצורה של תמציות, אבקות או כמוסות. המינון המומלץ למוצרים אלו יכול להשתנות בהתאם לריכוז התרכובות הפעילות. בדרך כלל, טווח מינון של 500 עד 3,000 מיליגרם ליום מוצע. שוב, מומלץ להתחיל במינון נמוך יותר ולהעלות אותו בהדרגה על סמך התגובה והסבילות שלך.
 • תמיסות ותמציות נוזליות: אם אתה משתמש בפטריית מאיטקה בצורת טינקטורה או תמצית נוזלית, המינון המומלץ יכול להשתנות. עדיף לעקוב אחר ההוראות שסופקו על ידי היצרן או להתייעץ עם איש מקצוע רפואי לקבלת המלצות מינון מותאמות אישית.

חשוב לזכור שתגובות אינדיבידואליות לפטריית מאיטקה יכולות להשתנות, וייתכן שייקח זמן עד שתבחין ביתרונות הפוטנציאליים שלה. אם יש לך מצב בריאותי או נוטל תרופות, תמיד עדיף להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שמתחילים משטר תוסף חדש. הם יכולים לספק ייעוץ מותאם אישית בהתאם לצרכים ולנסיבות הספציפיים שלך.

תזמון ומינון פטריית מאיטקה

רכישת פטריית מאיטקה

מבצעים למימוש

מגיעים לכם קופונים למימוש ב- iHerb

קוד קופון

FPJ342

העתיקו והדביקו במעמד הרכישה ב- iHerb

שיתוף פטריית מאיטקה

ניווט פטריות מרפא

פטריות דומות לפטריית מאיטקה

חוות דעת על פטריית מאיטקה

להגיב

 • דירוג

יתרונות

+
הוסיפו שדה

חסרונות

+
הוסיפו שדה

המידע המופיע לעיל איננו נועד להוות המלצה או תחליף לטיפול רפואי מקצועי מוסמך. יש לקרוא את המידע במלואו בויקיפדיה בלחיצה על “קראו עוד” ולוודא תופעות לוואי. כל שימוש במידע המופיע באתר הוא על אחריות הקורא בלבד. במידה והינך נוטל/ת תרופות או מתמודד/ת עם מצב רפואי כלשהו עלייך להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך לפני נטילת תוספי תזונה.

תוכן זה אינו מספק ייעוץ רפואי הוא מיועד למטרות אינפורמטיביות בלבד. הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי. לעולם אל תוותרו על ייעוץ רפואי מקצועי בגלל משהו שקראתם באתר. השימוש במידע המופיע בבלוג הוא על אחריות הקורא בלבד.

הצטרפו לניוזלטר

אל תפספסו עדכונים בלעדיים במייל

ניוזלטר עם תוכן בלעדי בנושא פטריות מרפא

Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.
דילוג לתוכן