חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גינקו בילובה

שם מדעי: Ginkgo biloba

Ginkgo biloba

גינקו בילובה הוא עץ שמקורו בסין ומעובד במשך מאות שנים על שימושיו השונים. לעץ יש עלים בצורת מניפה וידוע באורך חייו הארוך, כאשר חלק מהעצים חיים יותר מ-1,000 שנים. העלים של עץ הגינקו בילובה משמשים ברפואה המסורתית לשיפור התפקוד הקוגניטיבי ולטיפול במגוון מצבים בריאותיים.

התרכובות הפעילות בעלי גינקו בילובה נחשבות בעלות תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות, אשר עשויות להועיל למגוון בעיות בריאותיות. גינקו בילובה משמש לעתים קרובות לתמיכה בתפקוד קוגניטיבי, זיכרון וריכוז. מאמינים שהוא משפר את זרימת הדם למוח, מה שעשוי לעזור להפחית את הסיכון לירידה קוגניטיבית הקשורה להזדקנות.

לגינקו בילובה יש גם מגוון יתרונות בריאותיים פוטנציאליים אחרים, כולל שיפור זרימת הדם, הפחתת דלקת ותמיכה בבריאות העיניים. הוא עשוי להיות מועיל לאנשים עם מצבים כמו חרדה, דיכאון, טינטון או ורטיגו.

כמה יתרונות פוטנציאליים של גינקו בילובה כוללים:

 1. שיפור התפקוד הקוגניטיבי: גינקו בילובה משמש לעתים קרובות כתרופה טבעית לבעיות זיכרון וירידה קוגניטיבית. כמה מחקרים הראו שהוא עשוי לעזור לשפר את הזיכרון, הריכוז והבהירות המנטלית.
 2. הקלה על חרדה ודיכאון: נעשה שימוש בגינקו בילובה כדי להקל על תסמינים של חרדה ודיכאון, אם כי יש צורך במחקר נוסף כדי להבין את השפעותיו במלואן.
 3. הפחתת מתח חמצוני: גינקו בילובה מכיל נוגדי חמצון שיכולים לסייע בהגנה מפני מתח חמצוני, סוג של נזק תאי שנקשר למחלות כרוניות רבות.
 4. שיפור בריאות העין: גינקו בילובה מסייע בשיפור זרימת הדם לעיניים, מה שעשוי לסייע בהגנה מפני בעיות עיניים הקשורות לגיל.
 5. הקלה על תסמינים של PMS: כמה מחקרים הראו שגינקו בילובה עשוי לסייע בהקלה על תסמינים של תסמונת קדם וסתית (PMS), כגון שינויים במצב הרוח ונפיחות בבטן.

קיימות עדויות חלשות ליתרונות טיפוליים של גינקו בילובה למספר מצבים רפואיים, אך בתמונה הכוללת, עדויות אלה אינן חד-משמעיות. מצבים אלה כוללים חרדהגלאוקומהסכיזופרניהורטיגורטינופתיה סוכרתיתמחלת העורקים הפריפריאליים ותסמונת קדם-וסתית.

חשוב לציין שבעוד שגינקו בילובה שימש למטרות אלו במשך מאות שנים, יש צורך במחקר נוסף כדי להבין היטב את ההשפעות והיתרונות שלו. חשוב גם לדבר עם רופא לפני השימוש בגינקו בילובה או בכל צמח מרפא אחר, מכיוון שחלקם עלולים לקיים אינטראקציה עם תרופות או להיות בעלי תופעות לוואי.

תזמון ומינון הגינקו בילובה

יתרונות פוטנציאליים של הגינקו בילובה

מידע על גינקו בילובה

יתרונות בריאותיים, תכולת מרכיבים פעילים, ויטמינים ומינרלים

מאמינים שיש לגינקו בילובה מגוון יתרונות בריאותיים אפשריים, כולל:

 1. תמיכה בתפקוד קוגניטיבי: גינקו בילובה משמש לעתים קרובות כדי לתמוך בתפקוד קוגניטיבי ועשוי להועיל לאנשים עם אובדן זיכרון או צורות אחרות של ליקוי קוגניטיבי.
 2. שיפור זרימת הדם: מאמינים כי גינקו בילובה משפר את זרימת הדם בכל הגוף, מה שעשוי להיות מועיל עבור אנשים עם מצבים כמו מחלת ריינו או מחלת עורקים היקפיים.
 3. הפחתת דלקת: לגינקו בילובה תכונות אנטי דלקתיות ועשויות לסייע בהפחתת הדלקת בכל הגוף.
 4. תמיכה בבריאות העין: גינקו בילובה עשוי לסייע בשיפור הראייה ועשוי להועיל לאנשים עם מצבים כגון ניוון מקולרי הקשור לגיל.
 5. הפחתת חרדה ודיכאון: גינקו בילובה עשוי לסייע בהפחתת סימפטומים של חרדה ודיכאון, אם כי יש צורך במחקר נוסף בתחום זה.
 6. תמיכה בבריאות הלב: גינקו בילובה עשוי לעזור להפחית את הסיכון למחלות לב על ידי שיפור זרימת הדם והפחתת הדלקת.
 7. תמיכה בבריאות דרכי הנשימה: גינקו בילובה עשוי לסייע בהפחתת תסמינים של אסטמה או ברונכיטיס על ידי שיפור תפקוד הריאות.

בעוד לגינקו בילובה יש יתרונות פוטנציאליים רבים, חשוב לזכור שהוא אינו מהווה תחליף לטיפול רפואי. אם אתה חווה תסמינים של מצב בריאותי, חשוב לפנות לייעוץ של איש מקצוע רפואי שיוכל לעזור לך לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר עבור הצרכים שלך.

גינקו בילובה מכיל מגוון תרכובות פעילות, כולל פלבנואידים (כגון קוורצטין ו- kaempferol) וטרפנואידים (כגון ginkgolides ו- bilobalides). מאמינים כי תרכובות אלו תורמות לסגולותיו הרפואיות של הצמח, כולל שיפור זרימת הדם והשפעות נוגדות חמצון.

עלי גינקו בילובה מכילים מינרלים שונים כולל אשלגן, סידן, מגנזיום, ברזל ואבץ. מינרלים אלו חשובים לשמירה על הבריאות הכללית, כולל בריאות העצם, ויסות לחץ הדם ותמיכה בתגובות אנזימים. עם זאת, חשוב לציין שתכולת המינרלים בתוספי גינקו בילובה עשויה להשתנות בהתאם לשיטת המיצוי וגורמים אחרים.

גינקו בילובה אינו מקור משמעותי לויטמינים. הוא מכיל נוגדי חמצון, פלבנואידים וטרפנואידים שהם התרכובות הפעילות האחראיות על סגולותיו הרפואיות.

גינקו בילובה הוא זן ייחודי של עץ שמקורו בסין ומאמינים שהוא אחד ממיני העצים החיים העתיקים בעולם, שראשיתו יותר מ-200 מיליון שנה. העץ מכונה בדרך כלל “עץ העלמה” בשל העלים דמויי המניפה שלו הדומים לעלים של שרך הבכורה (maidenhair fern).

גינקו בילובה מעובד כיום בחלקים רבים של העולם, כולל ארצות הברית, אירופה ואסיה, בשל סגולותיו הרפואיות. העץ משמש כתרופה טבעית לטיפול במגוון מצבים, כולל אובדן זיכרון, דמנציה וטינטון. העלים והזרעים של עץ הגינקו בילובה מכילים תרכובות פעילות הנקראות פלבנואידים וטרפנואידים, אשר מאמינים שהם אחראים לסגולותיו הרפואיות של העץ. גינקו בילובה נחשב למאובן חי ומוערך מאוד בשל מאפייניו הייחודיים והשושלת הקדומה שלו.

מנגנון הפעולה של הגינקו בילובה

כיצד פועל הצמח בגוף ובמוח, מתי לקחת ומינון מקובל

גינקו בילובה הוא עשב נפוץ ברפואה המסורתית לטיפול בהפרעות קוגניטיביות שונות. מנגנון הפעולה שלו במוח הוא מורכב ואינו מובן במלואו, אך מאמינים שהוא פועל דרך מסלולים מרובים, כולל:

 1. השפעות נוגדות חמצון: גינקו בילובה מכיל פלבנואידים וטרפנואידים, הפועלים כנוגדי חמצון רבי עוצמה. הם עוזרים להגן על המוח מנזק שנגרם על ידי רדיקלים חופשיים, שהם מולקולות לא יציבות שעלולות לפגוע בתאים ולתרום לירידה קוגניטיבית הקשורה לגיל.
 2. שיפור זרימת הדם: מאמינים כי גינקו בילובה משפר את זרימת הדם למוח על ידי הרחבת כלי הדם והפחתת צמיגות הדם. זה יכול לעזור להגביר את האספקה של החמצן וחומרים מזינים לתאי המוח, מה שיכול לשפר את התפקוד הקוגניטיבי.
 3. וויסות נוירוטרנסמיטרים: הוכח כי גינקו בילובה משפיע על מוליכים עצביים שונים במוח, כולל דופמין, סרוטונין ונוראדרנלין. על ידי וויסות נוירוטרנסמיטורים אלה, הוא עשוי לשפר את מצב הרוח, הזיכרון והביצועים הקוגניטיביים.
 4. השפעות אנטי דלקתיות: הוכח כי לגינקו בילובה יש השפעות אנטי דלקתיות, שיכולות לסייע בהפחתת הדלקת במוח. דלקת כרונית נקשרת להפרעות קוגניטיביות שונות, כולל מחלת אלצהיימר.

בסך הכל, מנגנון הפעולה המורכב של גינקו בילובה מצביע על כך שעשויה להיות לו השפעה רב-גונית על תפקוד המוח, מה שיכול לעזור לשפר את הביצועים הקוגניטיביים ולמנוע ירידה קוגניטיבית. עם זאת, יש צורך במחקר נוסף כדי להבין היטב את השפעותיו על המוח.

המינון המתאים של גינקו בילובה עשוי להיות תלוי במספר גורמים, כולל גילו של האדם, מצבו הבריאותי והסיבה לשימוש. המינונים יכולים גם להשתנות בהתאם לצורת השימוש בגינקו בילובה, כגון כמוסות, טבליות או תמציות נוזליות.

להלן כמה הנחיות כלליות למינון גינקו בילובה:

 1. תמציות סטנדרטיות: תמציות סטנדרטיות של גינקו בילובה מגיעות בדרך כלל בכמוסות או בטבליות, עם מינונים מומלצים הנעים בין 120-240 מ”ג ליום, מחולקים לשתיים או שלוש מנות. התמצית צריכה להכיל לפחות 24% פלבנואידים ו-6% טרפנואידים, שהם התרכובות הפעילות בגינקו בילובה.
 2. תמציות נוזליות: תמציות נוזליות של גינקו בילובה זמינות, עם מינונים מומלצים הנעים בין 0.5-1.0 מ”ל ליום, מחולקים לשתיים או שלוש מנות.

חשוב לעקוב אחר ההוראות על התווית או לפי הנחיות של איש מקצוע בתחום הבריאות בעת נטילת גינקו בילובה. גינקו בילובה עשוי לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות, לכן חשוב להתייעץ עם איש מקצוע רפואי לפני נטילתה, במיוחד אם אתה נוטל תרופות אחרות או סובל ממצב רפואי.

בדרך כלל מומלץ ליטול גינקו בילובה עם הארוחה כדי לשפר את הספיגה וכדי למזער את הסיכון לבעיות קיבה. בנוסף, אנשים מסוימים עשויים להעדיף ליטול גינקו בילובה בבוקר כדי למנוע הפרעות שינה אפשריות, שכן דווח שיש לה השפעות מעוררות קלות אצל אנשים מסוימים. חשוב לעקוב אחר ההוראות על התווית או לפי הנחיות של איש מקצוע בתחום הבריאות בעת נטילת גינקו בילובה.

המידע המופיע לעיל איננו נועד להוות המלצה או תחליף לטיפול רפואי מקצועי מוסמך. יש לקרוא את המידע במלואו בויקיפדיה בלחיצה על “קראו עוד” ולוודא תופעות לוואי. כל שימוש במידע המופיע באתר הוא על אחריות הקורא בלבד. במידה והינך נוטל/ת תרופות או מתמודד/ת עם מצב רפואי כלשהו עלייך להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך לפני נטילת תוספי תזונה.

תוכן זה אינו מספק ייעוץ רפואי הוא מיועד למטרות אינפורמטיביות בלבד. הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי. לעולם אל תוותרו על ייעוץ רפואי מקצועי בגלל משהו שקראתם באתר.השימוש במידע המופיע בבלוג הוא על אחריות הקורא בלבד.

רכישת גינקו בילובה

מבצעים למימוש

מגיעים לכם קופונים למימוש ב- iHerb

קוד קופון

FPJ342

העתיקו והדביקו במעמד הרכישה ב- iHerb

שיתוף גינקו בילובה

צמחי מרפא דומים לגינקו בילובה

ניווט בין צמחי מרפא

איתור גינקו בילובה

חוות דעת על הגינקו בילובה

להגיב

 • דירוג

יתרונות

+
הוסיפו שדה

חסרונות

+
הוסיפו שדה

Click to access the login or register cheese
Scroll to Top

האתר משתמש ב- Cookies כדי לשפר את חווית הגלישה שלך. יש לקרוא ולאשר את תנאי השימוש וכתב הויתור.

הע”י לחיצה על “אני מסכים” אתם מאשרים כי קראתם ואתם מסכימים לתנאי השימוש וכתב הויתור. המשך הגלישה באתר והשימוש בעוגיות מהווה את הסכמתכם. אם אינכם קראתם ואינכם מאשרים את תנאי השימוש וכתב הויתור עליכם לצאת מן האתר.

ברוכים הבאים

myHerb Newsletter

אנו ממליצים לכם להצטרף לניוזלטר שלנו, לקבלת עדכונים חמים ובלעדיים היישר לתיבת האימייל שלכם.

*אנחנו מתנגדים לספאם.
*באפשרותכם לבטל את ההרשמה בכל עת.