אדפטוגנים Adaptogen – איזון ונרמול לגוף ולנפש

על האדפטוגנים בקצרה: 

אדפטוגנים - Adaptogens, הם סוג ייחודי של צמחי מרפא או פטריות. תפקידם הוא: לעזור לאזן, לשחזר ולהגן על הגוף. לאדפטוגן אין פעולה ספציפית. הוא עוזר לגוף להגיב לכל השפעה של לחץ או סטרס מתמשך, מנרמל את הפונקציות הפיזיולוגיות שלך.

צמחי מרפא או פטריות אדפטוגנים, ידועים ביכולתם להטעין את בלוטת האדרנל שלך (Adrenal Gland). לעזור לך להתמודד עם לחץ נפשי ופיזי. צמחים אדפטוגנים לדוגמה: אשווגנדה, Astragalus, ג'ינסנג, שורש ליקוריץ, כמה סוגי פטריות ורודיולה. ישנם לפחות 16 צמחי מרפא אדפטוגנים מוכחים.

צפייה בחוות הדעת | אדפטוגנים

לא נמצאו חוות דעת.

התנסית באדפטוגן? דרג/י

הסתבכת במשהו? לכל בעיה טכנית או שאלה ניתן לפנות ל- support@myherb.co.il
ייתכנו שיבושים בכוכביות, בכתיבת חוות דעת מהמכשיר הנייד*
האימייל שלך לא יפורסם*

מאזן ומנרמל
להסתגל במצבי סטרס
מהטבע

דוגמאות לאדפטוגנים:

רודיולה
רודיולה - אדפטוגן חזק

רודיולה - Rhodiola

רודיולה - לצמח הרודיולה יש שורש מרפא סמיך. רודיולה היא בעלת מרכיב נוגד חמצון רב עצמה, המסייע להגביר את הכוח ואת כושר גופני, מגביר את הזיכרון, מחזק את מערכת הלב וכלי הדם, מורידה את לחץ הדם, מונע נזק ללב הנגרמת ללחץ, מנרמל את קצב הלב, מגן על הכבד ומשפר את זרימת הדם למוח, ובכך מונע שבץ. עשוי גם לסייע לחסל את הרעילות של תרופות כימותרפיות. Rhodiola משמש גם לטיפול בדיכאון.

ashwangdha
צמח האשוונגדה

אשוואנגדה - Ashwagandha

Ashwagandha ידוע בשמו העממי כ- "הג'ינסנג ההודי". זהו צמח אדפטוגני זה מסייע לחזק את המערכת החיסונית, מקטין את הסיכון למחלות לב וסרטן, ומוריד את רמות הכולסטרול ואת רמת הסוכר בדם. זה נוגד דיכאון טוב גם עוזר לשמור על המוח שלך חד וקשוב.

פטריות רד ריישי - אדפטוגן
פטריות רד ריישי גדלות בטבע

פטריית רד ריישי

רד ריישי היא פטרייה אדפטוגנית, פטריות ריישי , הן מרכיב משמעותי מאוד ברפואה הסינית, הפטריה ידועה כטוניק החיים . מאוד יעיל בטיפול בעייפות, מחלות נשימה, הכבד, מחלות לב, מדכא התפתחות סרטן. יש לה תכונות אנטי ויראליות, אנטיבקטריאליות והיא נוגד חמצון רבת עצמה. על פי מחקר סיני, רד ריישי מסייעת במניעת קרישי דם פנימיים, מפחיתה את רמות הכולסטרול, לחץ הדם ורמות הסוכר בדם.

 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

2 מחשבות על “אדפטוגנים Adaptogen – איזון ונרמול לגוף ולנפש

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.