אסטרגלוס: צמח מופלא לחורף – מגן, מחזק ומונע מחלות חורף

ברפואה הסינית המסורתית האסטרגלוס נחשב לטוניק (Tonic) ומשקם, כפי שהוא משפר אנרגיה וסיבולת כאשר משתמשים בו לאורך זמן. ברפואה המודרנית הוא נקרא צמח מרפא אדפטוגני, שכן, הוא מסייע לגוף להתגבר על מתח, מחלה, חולשה ומגביר את גמישותו במצבי לחץ.

האסטרגלוס הוא צמח מרפא אשר רצוי שימצא בבית, במיוחד בחודשי החורף. בעל טעם נפלא, נוח להוסיף למשקאות וקל לצרוך. זהו צמח מיוחד, יליד סין שבה הוא שימש במשך אלפי שנים; נהיה יותר ויותר פופולרי כצמח מרפא במערב וכיום הוא מגודל ומעובד בארה”ב.

מידי בוקר אני מוסיף תמצית אסטרגלוס לקפה שחור, מערבב כ- 300mg (אני אוהב את הטעם שזה מוסיף לקפה, כנ”ל לגבי תה שחור). כך עשיתי במשך כמעט שנתיים, ובתקופה הזו לא חליתי במחלת חורף ולו אף פעם אחת. לא חום, לא שפעת ולא צינון. הרגישות בגרון והגודש באף כבר לא קיימים בחורף בזכות האסטרגלוס, שבאמת הפתיע. אני סבור כי הצמח הזה לא מספיק מוערך ונודע בסביבתנו    אהרון לוין

תמצית אסטרגלוס פי 5
תמצית אסטרגלוס מרוכזת פי 5

טוניק ואדפטוגן חזק

כטוניק של מערכת החיסון, האסטרגלוס הוא נהדר כאשר נעשה בו שימוש למניעת מחלות חורף כגון: הצטננות, שפעת, ברונכיטיס ודלקת ריאות. לא רק שהשורש הזה מגביר את ההתנגדות למחלות הוא גם מסייע לחיזוק הריאות, שהן מקום התכנסות לזיהומים וגודש. שורש האסטרגלוס ידוע גם כמגדיל את מספר תאי הגזע במוח העצם וברקמות הלימפה ומעודד את התפתחותם לתאי חיסון פעילים.

עשיר במרכיבים מזינים

האסטרגלוס עשיר בברזל, אבץ, חומצה פולית ו- choline. השורשים מכילים סוכרים, triterpenoids, isoflavones, גליקוזידים, malonates ו- saponins. שורש האסטרגלוס הוא אדפטוגן חזק, אשר יכול לעזור לגוף להתמודד עם מתח נפשי ופיזי, כמו גם בעל יתרונות בריאותיים גדולים עבור כל הגוף. שלושה מרכיבים חשובים של אסטרגלוס הם פלבנואידים, סוכרים וסאפונינים. לפלבנואידים יש תכונות נוגדות חמצון והם מסייעים במניעת בעיות רבות כגון סרטן, מחלת לב וירוסים ובעיות במערכת החיסון.

אבקת שורש: תמצית (מרוכז פי 5) אסטרגלוס (28 גרם)

יתרונותיו הבריאותיים של שורש האסטרגלוס

אנמיה – אסטרגלוס מסייע לחזק את כלי הדם ולשפר את היעילות באספקת חמצן לכל הגוף.

אנטי דלקתיות – הסאפונינים והפוליסכרידים באסטרגאלוס מפחיתים את התגובה הדלקתית במגוון רחב של מחלות.

אסתמה – נעשה שימוש מסורתי בכדי למנוע התקפי אסתמה בחולי אסתמה כרונית.

הצטננות ושפעת – עשיר בנוגדי חמצון אשר נלחמים בנזקי הרדיקלים החופשיים ומעורר את המערכת החיסונית.

הקלה בתופעות לוואי של כימותרפיה – חולים אשר מקבלים טיפול כימותרפי עשויים להתאושש מהר יותר ולחוות הקלה בתסמינים כגון בחילה, הקאות ושלשולים.

כולסטרול – מחקרים מראים כי האסטרגלוס ביכולתו להוריד את רמות הכולסטרול.

סוכרת – מוריד את רמת הסוכר בדם.

מחלות לב – פועל כחומר נוגד חמצון ומסייע לטיפול במחלות לב. מחקר משנת 2004 מראה כי האסטרגלוס בשילוב עם טיפול קונבנציונלי עשוי לעזור במחלת שריר הלב הנגיפי.

נדודי שינה – מכיוון שאסטרגלוס מקדם את הבריאות הכללית ואת האיזון ההורמונלי, צריכת אסטרגלוס על בסיס קבוע יכולה לעזור לגוף להסדיר את קצב השינה.

מחזק מערכת החיסון – מחקר מראה כי ביכולתו של האסטרגלוס לווסת את התגובה החיסונית.

מחלת כליות – מחקר ראשוני מציע שאסטרגלוס עשוי לסייע בהגנה על הכליות ועשוי לסייע בטיפול במחלת כליות.

אלרגיות עונתית – אסטרגלוס עשוי לסייע בהפחתת הסימפטומים אצל אנשים הסובלים מנזלת אלרגית.

פינוי רעלים – האסטרגלוס מציע תמיכה בפעילות הכבד והוא יכול לסייע להפחית את ההשפעות של עומס רעלים בכבד.

אזהרות: אנשים עם מחלה אוטו-אימונית צריכים להימנע מהאסטרגלוס. וכמו כן גם אנשים אשר עברו השתלת איברים.

מקורות: https://www.cambridgenaturals.com/blog/astragalus-astragalus-membranaceus-shield-strengthener, http://myhealthmaven.com/17-remarkable-science-backed-benefits-astragalus-root/

 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

דעתך בעניין...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

נגישות